PDA

View Full Version : سوال: تاریخ مدل Date Picker

EHSH
یک شنبه 27 مرداد 1387, 21:50 عصر
با سلام خدمت همه دوستان ، من یه کامپوننت (windows application ) تاریخ میخواستم که حالت بازشو داشته باشه و کاربر بتونه روز را انتخاب کنه ، روزهای تعطیل و جمعه های آن رنگی باشد و قابل تنظیم باشه و تو سالهای کبیسه هم کار کنه .من dll , ocx ، فاردیت Fardate را گرفتم ولی کار نداد.Farsi Library روزهای تعطیل رنگی نمیکنه .Persia هم حالت Picker نداره.

EHSH
دوشنبه 28 مرداد 1387, 07:58 صبح
از اساتید محترم کسی میتونه راهنمایی کنه ؟ من تو فروم را هم گشتم چیزایی که موجود بود به من جواب نداد

pesare_ariyayi
دوشنبه 28 مرداد 1387, 08:18 صبح
راستش من که نه تا حالا به همچین کامپوننتی برخوردم نه فکر می کنم بتونی پیدا کنی.
اما ایده ای که دارم اینه که با persianCalender ویژال استودیو کار کنی. سالهای کبیسه و اینا رو که مشکلی نداره و مایکروسافت درستش کرده (خوب تو vs.net هست دیگه). خودت میتونی واسش با calender control یه کنترل خوشگل درس کنی. فقط باید تعطیلیها رو به جز جمعه ها بهش دستی بدی.
persian calender جزو system.Globalization هست.

h.jaza
دوشنبه 28 مرداد 1387, 09:57 صبح
تا اونجایی که من می دونم، Farsi Library جزء کاملترین تقویم های فارسی هست. ولی اگه اینطوری که گفتی می خوای، ظاهرا باید خودت طراحی کنی که البته چون سورس Farsi Library رو داری، خیلی سخت نیستش که به اونی که می خوایش تبدیلش کنی.

afshindelphikar
دوشنبه 28 مرداد 1387, 10:41 صبح
كامپوننت farsi library رو vs2008 اجرا نميشه

EHSH
دوشنبه 28 مرداد 1387, 11:15 صبح
سلام ، فکر نمیکنم این مورد خیلی خاص باشه . همه تقویم ها تو application ها روزهای تعطیل را رنگی میکنن و حالت بازشو هم دارن !؟؟؟؟

h.jaza
دوشنبه 28 مرداد 1387, 22:03 عصر
كامپوننت farsi library رو vs2008 اجرا نميشه
کار میده و هیچ مشکلی هم نداره و البته تعطیلی ها رو هم نشون میده.
در کل مشکلی نداره و برنامه ی خوبیه

EHSH
سه شنبه 29 مرداد 1387, 10:43 صبح
سلام میشه لطف کنی لینک این Farsi Library را برام بگذاری

h.jaza
سه شنبه 29 مرداد 1387, 11:01 صبح
http://www.codeproject.com/KB/WPF/FarsiLibraryFX.aspx

h.jaza
سه شنبه 29 مرداد 1387, 11:02 صبح
ببینم یه وقت خدایی نکرده، شما که این پروژه او دیباگ نمیکنی:متعجب:
چون DLL هستش.:اشتباه:

afshindelphikar
سه شنبه 29 مرداد 1387, 17:58 عصر
من سه تا فابل dll دارم اسمشونم farsilabrary هست اما فقط يكيشون رو ميشناسه اونم معلوم نشد كه چيه از يه كامپوننت ديگه استفاده كردم فكركنم farsidatepicker يه چيزي تو اين مايه ها. ولي خداييش كامپوننت واسه دلفي خيلي زياده وخيلي هم نصبش راحتتره اصلا دلفي چيز ديگست مخصوصا واسه كار با ديتابيس و انقدرم خطا نميده هيلي راحتم به تمام عنصرهاي فرماي ديگه ميتونه دسترسي پيدا كنه(ولي كلاس نداره) كارم براش كمه

h.jaza
سه شنبه 29 مرداد 1387, 21:31 عصر
afshindelphikar (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=68746) عزیز، برو به انتهای قسمت Toobox و در بخش General کلیک راست کن و Choose Item رو انتخاب کن، حالا یکم صبر کن تا لود بشه، بعد Browse رو بزن و مثلا DLL های توی یکی از فولدر های C:\Documents and Settings\Admin\Desktop\FarsiLibrary\FarsiLibrary\o ut رو انتخاب کن(فایل من رو دسکتاپه).
حالا این کنترل به Toolbox تو اضافه می شه و می تونی ازش استفاده کنی.
به همین سادگی

mehrpars
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 00:30 صبح
ما توی شرکتمون ( مبتکران داده پرداز جنوب ) یک کامپوننت تاریخ فارسی با borland delphi نوشتیم که ocx شو میتونید توی vs استفاده کنید . مدل DateTimePicker
اگه می خوایدش تا up کنم

h.jaza
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 11:05 صبح
خوب من خودم این FarsiLibrary رو که باهاش کار کردم تو ویژوال استودیو 9 و مشکلی هم نداشتو وست آپلود کردم تا دیگه مشکلی باهاش نداشته باشی.

saeed_p
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 12:12 عصر
ببخشید
یه سوال هم من از دوستان داشتم
چطوری میشه از این کامپوننت استفاده کرد؟

navid1n2000
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 16:16 عصر
خوب من خودم این FarsiLibrary رو که باهاش کار کردم تو ویژوال استودیو 9 و مشکلی هم نداشتو وست آپلود کردم تا دیگه مشکلی باهاش نداشته باشی.
سلام
حالتون خوبه؟
من تو #C كار مي كنم . اين برنامه تو اونجام كار مي كنه . ميشه منو راهنمايي كنين . من شديد به يك تقويم هجري شمسي نياز دارم .

h.jaza
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 16:38 عصر
نوید جان روال پست 13 رو انجام بده، مشکلی وست پیش نخواهد بود.

rashid1368
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 19:08 عصر
با سلام
این مشکل منم هست
فقط من تونستم یکیشو با زبان vb گیربیارم
اگه کسی تونست اینو تبدیل به #c کنه و بذاره ممنونش می شم

rashid1368
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 19:11 عصر
ما توی شرکتمون ( مبتکران داده پرداز جنوب ) یک کامپوننت تاریخ فارسی با borland delphi نوشتیم که ocx شو میتونید توی vs استفاده کنید . مدل DateTimePicker
اگه می خوایدش تا up کنم

با سلام
ممنون می شم بذارید