PDA

View Full Version : سوال: طراحی انبار " ایجاد، حذف " در سی شارپ

ahnsolution
یک شنبه 27 مرداد 1387, 21:58 عصر
سلام
لطفا راهنمایی کنید

میخام این کار رو بکنم
مثلا من 5 تا فروشنده دارم که هر فروشنده یک انبار داره مانند شماره انبار 1 و 2 و ...
هر انبار مثلا محصولاتی به نام موس، کی برد، مانیتور، هارد و ...

حالا چطور تعیین کنم که مثلا انبار 1 ، 100 تا موس داره؟

و چطور میتونم از انبار کم کنم؟

اضافه کردن اجناس به انبار و کم کردن توسط اپراتور نرم افزار صورت میگیره

لطفا راهنمائیم کنید و

با کد توضیح بدید ممنونم

hdv212
یک شنبه 27 مرداد 1387, 22:24 عصر
با توجه به اینکه برای این کار باید شما با دستورات T-Sql در Sql Server آشنایی داشته باشی، ولی به صورت خیلی خلاصه و ساده، جداولی رو که برای یک نرم افزار انبار داری نیاز داری برات گذاشتم که ببینی :

-- Anbar Table برای ذخیره ی انبارها
AnbarID شناسه ی انبار
AnbarName نام انبار

-- Product Table برای ذخیره ی کالاها
ProductID شناسه ی کالا
ProductName نام کالا

-- Orders برای ثبت اسناد ورود و خروج به/از انبار
OrderID شناسه ی سند
ProductID شناسه ی کالا
AnbarID شناسه ی انبار
Quantity تعداد کالا
OrderType نوع سند ورودی/خروجی
Cost قیمت هر کالا
OrderDate تاریخ ثبت سند

-- Store برای ذخیره ی موجودی انبار
StoreID شناسه ی انبار
ProductID شناسه ی کالا
Quantity تعداد

باز تاکید میکنم، این یک صورت ساده از جداول یک برنامه ی انبار هست، که به صورت Relational کار میکنه، این جداولی هست که شما نیاز داری، شاید دوستان کدهای آماده ای داشته باشن که کمکت کنه.

ghasem110deh
یک شنبه 30 آذر 1393, 20:24 عصر
سلام
دوستان ، کسی می تونه در این مورد بیشتر توضیح بده !
--------
این که چطور مقدار فروخته شده رو از انبار کم کنیم ؟ (یا بلعکس برای خرید ، به بانک اضافه بشه)

hamid30sharp
یک شنبه 30 آذر 1393, 22:10 عصر
سلام
دوستان ، کسی می تونه در این مورد بیشتر توضیح بده !
--------
این که چطور مقدار فروخته شده رو از انبار کم کنیم ؟ (یا بلعکس برای خرید ، به بانک اضافه بشه)

مثلا شما یک جدول کالا (ای دی - نام - تعداد ) دارید. جدول فاکتور(کد فاکتور-کدمشتری-تاریخ)- جدول سفارش(کدسفارش- کدکالا- تعداد-قیمت کالا- قیمت نهایی) رو دارید.
خب حالا یک فاکتور داریم که شامل (کد فاکتور -کد مشتری - تاریخ ) هست و می خوایم یک کالایی رو به این فاکتور اضافه کنیم - در این زمان در جدول سفارش یک درج انجام می شه برای ((کدسفارش- کدکالا- تعداد-قیمت کالا- قیمت نهایی) ) و یک آپدیت هم انجام می دید برای جدول کالاهاتون(که بایستی تنها تعدادشون رو کم بکنه).

حالا این پروسه رو برای هر انبار جداگانه پیاده کنید - مثلا براساس کد کاربر تشخیص بدید که از کدوم انبار کم می شه.

ghasem110deh
سه شنبه 02 دی 1393, 19:49 عصر
مثلا شما یک جدول کالا (ای دی - نام - تعداد ) دارید. جدول فاکتور(کد فاکتور-کدمشتری-تاریخ)- جدول سفارش(کدسفارش- کدکالا- تعداد-قیمت کالا- قیمت نهایی) رو دارید.
خب حالا یک فاکتور داریم که شامل (کد فاکتور -کد مشتری - تاریخ ) هست و می خوایم یک کالایی رو به این فاکتور اضافه کنیم - در این زمان در جدول سفارش یک درج انجام می شه برای ((کدسفارش- کدکالا- تعداد-قیمت کالا- قیمت نهایی) ) و یک آپدیت هم انجام می دید برای جدول کالاهاتون(که بایستی تنها تعدادشون رو کم بکنه).

حالا این پروسه رو برای هر انبار جداگانه پیاده کنید - مثلا براساس کد کاربر تشخیص بدید که از کدوم انبار کم می شه.

سلام دوباره ...
این بهترین روشه ؟ آخه چندجا پرسیدم گفتن با کدهای خود sql هم میشه این کار رو دقیق تر و بدون مشکل انجام داد ...!

hamid30sharp
سه شنبه 02 دی 1393, 22:04 عصر
سلام دوباره ...
این بهترین روشه ؟ آخه چندجا پرسیدم گفتن با کدهای خود sql هم میشه این کار رو دقیق تر و بدون مشکل انجام داد ...!

خب این هم اسکیوال - در یک زمان درج و آپدیت رو انجام می دید . البته مطمئنا روشهای دیگه ای هم هستش که ممکنه بهتر هم باشن - اما من همین رو بلدم !

systam
سه شنبه 02 دی 1393, 22:12 عصر
سلام
لطفا راهنمایی کنید

میخام این کار رو بکنم
مثلا من 5 تا فروشنده دارم که هر فروشنده یک انبار داره مانند شماره انبار 1 و 2 و ...
هر انبار مثلا محصولاتی به نام موس، کی برد، مانیتور، هارد و ...

حالا چطور تعیین کنم که مثلا انبار 1 ، 100 تا موس داره؟

و چطور میتونم از انبار کم کنم؟

اضافه کردن اجناس به انبار و کم کردن توسط اپراتور نرم افزار صورت میگیره

لطفا راهنمائیم کنید و

با کد توضیح بدید ممنونم
سلام
نگا دادا اگر تا حالا کار نکردی
برو جای یک نفر اموزش ببین sql و تحلیل داده ها و...
اونطوری قرار باشه سوال پاسخ باشه وقتت الکی هدر میره

موفق باشی

ghasem110deh
چهارشنبه 03 دی 1393, 07:22 صبح
من این چند تا فایل pdf رو واسه آموزش sql server 2008 دان کردم ... (البته هنوز چیزی دستگیرم نشده:) )
گفتم واس بقیه هم بزارم !
فارسین !

http://s5.picofile.com/file/8159209384/SQL_tot.rar.html