PDA

View Full Version : مشکل فارسی پیرینت گرفتن فاکس

delavar
دوشنبه 23 تیر 1382, 16:47 عصر
با سلام

یک برنامه حساب داری برای شرکت خریداری کرده‌ایم.
برنامه تحت داس است و ما هم از ویندوز استفاده می‌کنیم و راحت هم باش کار می‌کنیم و مشکل پرینت داریم. این برنامه نمی‌تواند تحت ویندوز پیرینت فارسی بگیرد.

دوستانی راهنمایی کنند.

دلاور

Mohammad_Mnt
دوشنبه 23 تیر 1382, 18:48 عصر
تمام پرینتر هایی که در ویندوز معرفی کردی رو حذف کن تا بتونی فارسی پرینت بگیری 8)

kia1349
سه شنبه 24 تیر 1382, 06:48 صبح
همینه که محمد جان گفت
(جواب برای امتیاز گرفتن)!!!!!!!!! :lol:

delavar
سه شنبه 24 تیر 1382, 10:32 صبح
سلام

با تشکر از راهنماییتان

بنده می‌خواهم پیرینت را در شبکه بفرستم پس باید یک پیرینتر تعریف کنم.

دلاور

Mohammad_Mnt
سه شنبه 24 تیر 1382, 18:23 عصر
اگر ویندوزتان ME یا XP است که هیچی ، در غیر این صورت یه Shortcut بسازید و در قسمت Prpeties-Advance گزینه MS-DOS را فعال کنید تا ویندوزتان به داس شات دان بشه و برنامه اجرا بشه

Afshinpour
پنج شنبه 26 تیر 1382, 01:05 صبح
یک راه حل دیگه :

با چند تا از بچه های خوب و فاکس پرو کار این سایت قرارداد ببندید تا برنامه رو تحت ویندوز براتون بازنویسی کنن .

میشه بگین تا چند سال دیگه میخواین با برنامه های قدیمی تحت داس کار کنین ؟

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 26 تیر 1382, 11:11 صبح
من هنوز دارم برنامه زیر داس می فروشم ! انگار یادت رفته این جا ایرانه :wink: توی ویندوز هم که دارم می نویسم ، فارسی نوشتنش منو کشته :cry:

دلفی آی آر
یک شنبه 28 فروردین 1384, 06:18 صبح
برای چاپگر سوزنی فقط سه تا فونت دارم ولی درمورد لیزر هیچ مشکلی ندارم(چاپ به صورت افقی و عمودی در حالت مولتی فونت و گرافیکی درست مثل ویندوز). :sunglass:

rezamim
یک شنبه 28 فروردین 1384, 08:26 صبح
دلاور عزیز
یک راه دیگه هم هست که البته بسته به نوع فارسی ساز چاپگرتان دارد
ولی امتحانش ضرری ندارد

روی آیکون پرینتر نصب شده کلیک راست کنید
تب Details را انتخاب کنید
گزینه Spool Settigs را انتخاب کنید
نوع ارسال داده به چاپگر را روی Print directly to the printer تنظیم کنید.من اکثرا با اینکار موفق به انجام پرینت شده ام

موفق باشید

javad_hosseiny
یک شنبه 28 فروردین 1384, 08:54 صبح
روش آقا رضا را نیز من تجربه کردم روی اکثر سیستم ها جواب می دهد (ولی برخی مواقع بدقلقلی می کند و نهایتا باید دخل چاپگر ویندوز را آورد تا درست چاپ بکن (معمولا فقط در قسمت ارسال فونت فارسی اول کار چاپگر) )

rezamim
یک شنبه 28 فروردین 1384, 17:56 عصر
دقیقا به همین دلیل من هم گفتم: یک راه دیگه هم هست که البته بسته به نوع فارسی ساز چاپگرتان دارد

foxerboy76
دوشنبه 29 فروردین 1384, 10:31 صبح
بله روش rezamim من هم استفاده میکنم ولی از فارسی سازهای فارسی برای پرینتر نیز استفاده میکنیم.
حتی از داخل ویندوز XP :) :)

taghi_persian
چهارشنبه 29 آبان 1387, 00:53 صبح
با سلام به همه دوستان
من هم همین مشکل چاپ نکردن پرینتر رو تو شبکه با برنامه فاکس تحت داس دارم.
البته بعضی از کامپیوترها که تو شبکه مستقیم به پرینتر وصل هستن موقع ارسال پرینت از کامپیوترهای دیگه هیچ مشکلی ندارن ولی بعضی دیگه به هیچ عنوان این پرینت رو انجام نمی دن حتی با فارسی سازهای یکسان!!!!!
حتی چندین بار هم ویندوز کامپیوترهای بدون مشکل و مشکل دار رو عوض کردم (از یک ویندوز یکسان استفاده کردم) ولی باز هم نتیجه نگرفتم (کامپیوتر بدون مشکل باز پرینت گرفت ولی کامپیوتر مشکل دار دوباره پرینت نگرفت)!؟!؟!؟!؟!؟!؟! در نهایت مجبور شدم که پرینتر رو به کامپیوتر دیگه ای که مشکل نداره وصل کنم!!!!!
فکر می کنم شاید مشکل از نوع سخت افزار باشه به این صورت که بعضی از مادربوردهای جدید این قابلیت رو ساپورت نمی کنن؟!؟!؟!؟!؟!؟
البته مطمئن نیستم شاید هم راه حلی باشه که پست های قبلی که فعلا نتیجه ای نگرفتم!!!!
اگه دوستان راه حل جدیدی دارن ارائه کنن
ممنون