PDA

View Full Version : سوال: شي گرايي در C#.net

maryam82
دوشنبه 28 مرداد 1387, 08:24 صبح
با سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز
من مي خوام با اسفاده از C#.NET شي گرايي رو كار كنم. ولي اصلا نمي دونم چه جوري وازكجا بايد شروع كنم.
من C#.NEt رو كاركردم.تعريف شي گرايي هم مي دونم ولي چه جوري استفاده از اون رو نمي دونم.
ممنون مي شم اگه كسي منو راهنمايي كنه.

afsharm
دوشنبه 28 مرداد 1387, 08:53 صبح
از کتاب‌های آموزشی/جامع سی شارپ استفاده کنید. ترجیحا از نسخه اصلی استفاده کنید. پیشنهاد من: Apress - Pro C# 2008 and the NET 3.5 Platform Fourth Edition.pdf. نسخه pdf اون حدودا 21 مگ هستش.

h.jaza
دوشنبه 28 مرداد 1387, 09:53 صبح
وسه اینکه مفهوم شی گرایی، قشنگ خودشو نشون بده، باید شروع به انجام یه پروژه ی کنی.
تا هم شئ گرایی رو بهتر بفهمی و هم طرز برخورد باهاشو متوجه بشی.
مثلا می تونی یه پروژه ی کتابخونه رو انجام بدی.

csvbcscp
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 06:53 صبح
کتاب جدید خانم زهرا بیات قلی لاله با نام معمای شی گرا در C# (http://veyq.ir/book/id/14004/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-#C)، می تونه قدم خوب و موثری برای ورود هر چه ساده تر به دنیای برنامه نویسی شی گرا توسط سی شارپ باشه.
من این کتاب رو به کسانی توصیه می کنم که سادگی رو ترجیح می دن و دنبال یک کتاب آموزشی قابل فهم و مختصر هستند

صباح فتحی
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 17:37 عصر
کتابpdf چندسال پیش اقای هاشمیان چندفصلش شی گرایی هست خوبم توضیح داده.

davidrobert
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 18:01 عصر
با سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز
من مي خوام با اسفاده از C#.NET شي گرايي رو كار كنم. ولي اصلا نمي دونم چه جوري وازكجا بايد شروع كنم.
من C#.NEt رو كاركردم.تعريف شي گرايي هم مي دونم ولي چه جوري استفاده از اون رو نمي دونم.
ممنون مي شم اگه كسي منو راهنمايي كنه.
کار درست اینکه به این ادرس برید persianit.net که فیلم آموزشی داره به خصوص فیلم های آموزشی آقا مهرداد کیانیان رو بگیرد قشنگ یاد دادن شی گرایی سی شارپ رو و کار با سی شارپ و کار با دیتابیس رو من خودم با این فیلم های آموزشی یاد گرفتم سی شارپ رو در حد متوسط نه حرفه ای ولی خیلی کارم رو راه انداخت.

fool66
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 18:07 عصر
بهترین گزینه برای شروع همونطور که دوستمون davidrobert گفت کلیپ های آموزشی مهندس کیانیان هستن هم ساده هستن و هم روان و قابل فهم برای کسانی که هیچ پیش زمینه ای هم از برنامه نویسی ندارن ولی نمیشه از اونجا که کلیپ های ایشون کامل نیستن ( البته برای دانلود ولی برای خرید کاملش هست ) باید بعد از اتمام بری سراغ منابع دیگه ولی برای شروع بهترین این از فیلم ولی اگه کتاب می خوای از کتاب " آموزش گام به گام C#.NET 2010" مهندس امین جعفری استفاده کن کتاب جالبی هست برای تمام برنامه نویس ها

davidrobert
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 19:40 عصر
بهترین گزینه برای شروع همونطور که دوستمون davidrobert گفت کلیپ های آموزشی مهندس کیانیان هستن هم ساده هستن و هم روان و قابل فهم برای کسانی که هیچ پیش زمینه ای هم از برنامه نویسی ندارن ولی نمیشه از اونجا که کلیپ های ایشون کامل نیستن ( البته برای دانلود ولی برای خرید کاملش هست ) باید بعد از اتمام بری سراغ منابع دیگه ولی برای شروع بهترین این از فیلم ولی اگه کتاب می خوای از کتاب " آموزش گام به گام C#.NET 2010" مهندس امین جعفری استفاده کن کتاب جالبی هست برای تمام برنامه نویس ها
برادر کلیپ های آقا مرداد کیانیان کامل به همراه یه پروژه هستش و همین طور مهدس های دیگه هم هستن که از مبتدی یاد دادن تا متوسطه کامل قشنگ یاد دادن بدون هیچ مشکل یاد دادن قشنگ میشه یاد گرفتم هم چیز رو گفتن

arash691
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 20:15 عصر
از این کتاب میتونید استفاده بکنید.

http://brillions.co.in/15479-14879-thickbox/beginning-object-oriented-programming-with-c.jpg

csvbcscp
جمعه 17 خرداد 1392, 16:19 عصر
یادگیری کامل مفاهیم شی گرا، قبل از هر چیزی احتیاج به تمرین داره
شماباید اول از طریق مطالعه یک یا چند کتاب با مفاهیم پایه ای برنامه نویسی شی گرا (http://veyq.ir/book/id/14004/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-#C#comments) آشنا بشی و بعد دست به کار شی و یک پرژه جدید شروع کنی،فراموش نکن تا نپری توی اب شنا کردن رو یاد نمی گیری
قبل از شروع می تونی به پروژه های شی گرای نوشته شده توسط دیگران هم نگاهی بندازی(اما به نظر بنده این کا نمی تونه کمک زیادی بهت بکنه)
من خودم در شرایط شما بودم، به خاطر همین الان اکیدا بهتون توصیه می کنم، برای یادگیری شی گرا دنبال میانبر نباش و هر طور میتونی مفاهیم پایه (http://veyq.ir/book/id/14004/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-#C#comments) رو یاد بگیر، برای شروع فقط یکم دقت و پشتکار کافیه!!

اگر حوصله مطالعه زیاد نداری، کتاب خانم بیات (http://veyq.ir/book/id/14004/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-#C#comments) می تونه با سرعت بیشتری شما رو به مقصد نزدیک کنه
هر جای کار هم به مشکلی بر خوردی یا سوالی داشتی، مطرح کن من و بقیه دوستان در خدمت هستیم
علی

gwbasic
جمعه 17 خرداد 1392, 20:34 عصر
csvbcscp@:
دوست عزیز چند وقت پیش شما این تاپیک رو از زیر خاک بالا اوردین و دوباره اصرار به بالا اوردن اون دارین نمی دونم به چه دلیل؟ خانمی که این تاپیک رو ایجاد کردن با توجه به تاریخ ایجاد تاپیک احتمالا الان یا برنامه نویس حرفه ای شدن و یا کلا برنامه نویسی رو کنار گذاشتن و 5 سال منتظر پاسخ شما نموندن لطف بفرمائید این تاپیک رو دوباره با نیارید و تبلیغ یک کتاب رو نکنید

csvbcscp
شنبه 18 خرداد 1392, 06:17 صبح
csvbcscp@:
دوست عزیز چند وقت پیش شما این تاپیک رو از زیر خاک بالا اوردین و دوباره اصرار به بالا اوردن اون دارین نمی دونم به چه دلیل؟ خانمی که این تاپیک رو ایجاد کردن با توجه به تاریخ ایجاد تاپیک احتمالا الان یا برنامه نویس حرفه ای شدن و یا کلا برنامه نویسی رو کنار گذاشتن و 5 سال منتظر پاسخ شما نموندن لطف بفرمائید این تاپیک رو دوباره با نیارید و تبلیغ یک کتاب رو نکنید

بله حق با شماست، من اگر چیزی می نویسم برای یک شخص خاص نیست، شاید بقیه دوستان بتونن استفاده ببرن
من خودم می خواستم تاپیکی با این عنوان درست کنم، اما دیدم قبلا یه شخص دیگه این کارو انجام دادن
به هر حال اگه کار من باعث ناراحتی شما و دوستان شده معذرت می خوام

gwbasic
شنبه 18 خرداد 1392, 07:48 صبح
بله حق با شماست، من اگر چیزی می نویسم برای یک شخص خاص نیست، شاید بقیه دوستان بتونن استفاده ببرن
من خودم می خواستم تاپیکی با این عنوان درست کنم، اما دیدم قبلا یه شخص دیگه این کارو انجام دادن
به هر حال اگه کار من باعث ناراحتی شما و دوستان شده معذرت می خوام

اصلا بحث ناراحتی من نیست شما برای معرفی یک کتاب می تونید اونو در بخش منابع، مراجع و مقالات مفید مطرح کنید. فصل های کتاب رو معرفی کنید و نظرتون رو بیان کنید. این تاپیک همیشه در صفحه اول هست و نیازی نیست که با پست های متفرقه اونو بالا بیارید

csvbcscp
شنبه 18 خرداد 1392, 19:45 عصر
اصلا بحث ناراحتی من نیست شما برای معرفی یک کتاب می تونید اونو در بخش منابع، مراجع و مقالات مفید مطرح کنید. فصل های کتاب رو معرفی کنید و نظرتون رو بیان کنید. این تاپیک همیشه در صفحه اول هست و نیازی نیست که با پست های متفرقه اونو بالا بیارید

بله حتما از این راهنماییتون استفاده می کنم، اما دلیل من فقط معرفی کتاب نبود
در هر صورت متشکرم