PDA

View Full Version : کشیدن خط روی صفحه

m_amin_t
دوشنبه 28 مرداد 1387, 11:54 صبح
سلام
مشکل من اینه که میخوام یه خط روی صفحه مانیتور (بیرون از فرم برنامه م) بکشم. اول میخوام بدونم این کار شدنی هست یا نه؟! بعد میخوام بدونم اگه شدنیه چطوری؟! لازم به ذکره که این خطی که ان شاءالله من میکشم باید بعد از بسته شدن فرم برنامه م خودش حذف بشه.
ممنون

pesare_ariyayi
دوشنبه 28 مرداد 1387, 13:20 عصر
من تا حالا همچین چیزی نشنیدم.
اما اگه بخوای تو فرم خط بکشی باید از methodهای draw و pen استفاده کنی.
اگه رو screen بخوای این کار رو کنی به احتمال زیاد باید با سیستم عامل و سرویسهاش ارتباط برقرار کنی. فک کنم اگه تو بحثای تالار برنامه نویسی سطح پایین دنبالش بگردی به یه جاهایی برسی

s3rv3r
پنج شنبه 05 آبان 1390, 10:22 صبح
معذرت ميخوام كه تاپيك رو آوردم بالا.

اول يه گلايه اي ميكنم از مديران. شايد خيلي چيزها باشه كه شما هر روز شاهدش باشيد ولي تاپيك هاي اينچنيني احتمال 90 درصد مديران اصلا باهاش برخورد نداشتند پس لطفا خودن به سرچ بزنيد ببينيد اصلا جوابي براش داده شده بعد اقدام به حذف تاپيك كنيد.

من يه پست دادم كه مدير محترم زحمت كشيدن حذف كردن گفتن تكراري. اخه كاري كه من ميخواستم اصلا به گوش ايشونم نخورده چه برسه به اينكه بخواد تكراري باشه.
تاپك چندين ساله رو هم بخواييم بياريم بالا ميگن چرا بالا آوردي تاپيك رو

من با ترفند كوچيك رو فرم اقدام به رسم خط ميكنم كه كسي كه ببينه فك ميكنه رو مانيتوره ولي رو فرمه در اصل.

مشکل من اینه که میخوام یه خط روی صفحه مانیتور (بیرون از فرم برنامه م) بکشم. الگوريتم ترسيم خط رو دارم و ميتونم بنويسم. ولي مشكلي كه هست نميدونم چجوري پيكسل مانيتور رو ست كنم. ( يه فرم كوچيك هست - نميخوام رو فرم رسم كنم - كه نقاط رو ميگيره الگوريتم خط هم نوشتم ولي پيكسل مانيتور رو چيزي ندارم ست كنم)

sobaisobai
پنج شنبه 05 آبان 1390, 11:20 صبح
سلام دوست عزیز
فکر کنم منظورت این باشه