PDA

View Full Version : بهترین پایگاه داده برای vb

mohsen1360
سه شنبه 24 تیر 1382, 02:14 صبح
سلام
به نظر شما برای برنامه هایی که با vb نوشته میشن از چه پایگاه داده ای ( access یا استفاده از خود vis data یا اینکه با sql ) استفاده کنیم بهتره .
فرض کنیم که برنامه ای که می خواهیم بنویسیم دارای چندین هزار رکورد( البته شاید هم چندین برابر بیشتر) باشه که باید این رکوردها توسط خود ما وارد بشن و بشه روی اونها search و edit و ... انجام داد .

Rambod
سه شنبه 24 تیر 1382, 16:38 عصر
اصلاً مهم نیست از چه بانکی برای VB استفاده میکنی! تنها چیزی که مهمه اینه که مثلاً اگر تعداد رکوردهات خیلی زیاد بود از Access استفاده نکنی. یعنی انتخاب DBMS بر اساس داده هاته نه VB!

MBeigy
سه شنبه 24 تیر 1382, 17:33 عصر
سلام
البته حتما منظور رامبد در برنامه های شبکه نیست. چون در برنامه های شبکه کاملا مهمه که از چه بانکی داری استفاده می کنی. یه مثال معروف هست که مخالفان مایکروسافت در مورد نوع دیتابیس میزنن و اون اینه که: درسته که VB آشغاله و همینطور SQL ، اما این دو تا آشغال، با هم فوق العاده کار میکنن. :lol: 8) :lol:

Rambod
سه شنبه 24 تیر 1382, 19:08 عصر
بله. من منظورم شبکه نبود.

morteza_dehghan
سه شنبه 24 تیر 1382, 23:43 عصر
سلام
آقا در نظر بگیرید یک بانک دارید که حداقل 400 هزار رکورد داره البته فقط در یک جدول که خود اون جدول در حدود 230 فیلد دارد و آن بانک در حدود 190 جدول اینچنینی دارد و حدود 145 تا جدول کوچک دیگر چنین برنامه ای بر روی شبکه اجرا می شود زبان برنامه نویسی vb6 و پایگاه sql 2000 حالا مشکل چیست ؟؟؟
واما اصل مطلب اقا ما حداقل برای هر رکورد مورد نظر مابین 25 تا 45 فایل عکس داریم آنها را در این چنین بانکی ذخیره کنیم یا یک بانک جدا تشکیل دهیم یا اصلا داخل بانک نریزیم و مستقیما داخل پوشه ذخیره کنیم :cry: ( سرعت فراموش نشه )؟؟؟؟

روح اله معینی زاده
سه شنبه 25 شهریور 1382, 10:03 صبح
:oops: با سلام

دوستان راهنمایی های خوبی کرده اند.

ولی من نظرم اینه که سرور خودت رو «اوراکل» کنی، چون با این توصیفی که شما کردی نمی خوای یک بانک اطلاعاتی بسازی می خوای یک غول :twisted: درست کنی که احتمالا کاربرهای اون هم زیادن. درضمن اوراکل خیلی قویه و به این راحتی ها خراب نمی شه. بعد هم که بانک رو تشکیل دادی و خلاصه کارت تموم شد، خوب خواستی با وی بی جون بهش وصل شو، خواستی با دلفی و یا هر سیستم برنامه نویسی که خودت دوست داری.

اگه جواب چرت و پرتی دادم ببخشید.

با احترام - خدانگهدار.

morteza_dehghan
سه شنبه 25 شهریور 1382, 19:21 عصر
سلام
دوست عزیز آقای روح ا... ممنون از توجهتون ولی من زمانی که این سئوال را پرسیدم دوستان عنایت کردن و هیچ توجهی نکردند یا اگر هم کردند هیچ جوابی نداشتند بدهند در نتیجه من هم منوال را بر استفاده از پوشه گذاشتم و کارم را جلو بردم این برنامه که شما بهش می گی غول خود یک سیستم است که دارای پنج بخش اساسی است و هر کدام هم برای خود چندین بخش اساسی دارند در حالت نرمال از این برنامه حداقل 170 کاربر استفاده می کنند که حداقل تعداد کاربر هاست که اگر بخواهند برای یک بخشی کار بر بیشتری ایجاد کنند یا در ارگانهای دیگری هم از آن استفاده کنند این قابلیت را دارد و حداکثر 10000 کاربر می توان برای آن تعریف کرد این برنامه حاصل تلاش یک تیم 4 نفره در طی مدت 1 سال و 7 ماه می باشد که در حال حاضر برای تست اولیه دارد آماده می شود که اگر خدا بخواهد روز اول مهر زیر بار امتحان خواهد رفت و 285 کاربر قرار است با ان کار کنند :wink: البته من که دارم دغ می کنم :cry: چون نمی دونم چی میشه :cry: :( ولی اگر حال بده .......... :wink:

A.Noor
چهارشنبه 26 شهریور 1382, 13:27 عصر
آقای دهقان سلام
بقول خودتان 10000 کاربر می‌خواهند با این سیستم کار کنند و طبعا هر کدام باید جدا جدا برنامه شما را روی سیستم خودشان نصب کنند. آیا بهتر نبود که شما اساس کار را روی WebApplication می‌گذاشتید و برنامه را با Asp.net می‌نوشتید ؟