PDA

View Full Version : راهنمایی برای انتخاب زبان ، delphi یا #C ؟

__Genius__
سه شنبه 29 مرداد 1387, 10:49 صبح
سلام به دوستان عزیز .
خیلی خلاصه میخوام بپرسم ، برای داخل ایران کدوم یکی از این زبانها بیشتر بازار کار دارن ؟
من الان حدوداً یکی دو هفته ای میشه که delphi رو شروع کردم اما فکر کردم با توجه به این که زمان کمی هست و هنوز به اون صورت توی دلش نرفتم بپرسم ببینم بین delphi و #C کدوم بازار کار بهتری رو دارن ؟
من چون روی ++C کار میکنم ( بیشتر هم توی مد win32 و console اونم به دلایل خاص ) با زبانهای خانواده C مشکلی ندارم و #C رو هم خیلی راحت میتونم یاد بگیرم .
delphi هم زبان خیلی آسون و شیرینی هست ، اما برای من مهمترین قسمت این هست که ببینم بازار کار کدوم توی ایران بهتره .
در مورد قدرت این دو زبان اطلاعاتی دارم و بحث قدرتشون نمیخوام مطرح باشه ، فقط میخوام بدونم کدوم رو که بلد باشم بیشتر میتونم پروژه انجام بدم باهاشون .
ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید منو .
در ضمن ، اگه عزیزی نظرش روی #C هست لطف کنه یه کتاب خیلی مرجع و عالی که کلیه مباحث رو پوشش داده باشه رو به زبان فارسی با مشخصات کامل بگه تا اونو تهیه کنم .
مباحثی چون مباحث پایگاه داده ، برنامه نویسی شبکه ، وب و خلاصه یه چیزی میخوام که کامل باشه و در نوع خودش بهترین باشه ( هزینش مهم نیست بهترینش رو میخوام ) .
ممنون .

tritilium
سه شنبه 29 مرداد 1387, 20:36 عصر
من توی مشهد اکثر شرکت های فعالی رو که دیدم (مثل شهرداری و آستان قدس ) با دلفی کار می کردند( البته تهران و اصفهان احتمالا از ما جلوترن :دی) . ولی در آینده و با توزیع بیشتر ویستا و دات نت فکر می کنم سی شارپ بازار رو بگیره .

__Genius__
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 10:02 صبح
سلام ، دوست عزیز ممنون از جوابتون . با توجه به اینکه دوستان زیادی اینجا هستن که از net. استفاده میکنن خواهشمندم در مورد بازار #C و net. هم یه صحبتی بکنن ، ممنون میشم .