PDA

View Full Version : سوال: چگونگی ثابت نگهداشتن سایز label ها در برنامه

یک دوست
سه شنبه 29 مرداد 1387, 15:29 عصر
سلام دوستان
من می خواستم تو برنام ام کاری بکنم که سایز label ثابت بمونه وسایز نوشته های داخل آن متناسب با سایز label تغیر کند یعنی می خوام سایز label ثابت بمونه حتی اگر متن داخل آن نیز از آن بزرگتر بود این متن باشه که تغییر سایز بده چون من دقیقا سایز متنی را که در داخل آن نوشته می شود را نمی دانم ودر هر بار نمایش فرم ممکن متونی با سایزها مخلف در آن نوشته شود بنابراین اندازه متن ثابت نیست که من بتونم با استناد به آن اندازه label را قرار بدم واین زیبا نیست که مدام سایز label در داخل فرم تغیر کند.
حالا می خواستم ببینم چه جوری میشه این کار رو انجام داد؟؟؟؟:متفکر:

morteza_261
سه شنبه 29 مرداد 1387, 15:44 عصر
سلام
شما میتوانید خاصیت AutoSize لیبل را برابر False قرار دهید
با این کار سایز لیبل ثابت میماند
اما اگر متن بزرگتر از لیبل باشد باقی متن نمایش داده نمیشود

یک دوست
سه شنبه 29 مرداد 1387, 15:58 عصر
اگر من سایز label را ثابت کنم یعنی هیچ راهی نداره که برنامه به طور خودکار سایز متن را هم سایز با label کند چون همانطور که گفتم من در تعین اندازه متن نمی توانم دخالتی داشته باشم وهمه بستگی به متن ورودی دارد که توسط کاربر وارد شده است.

ALI TT
سه شنبه 29 مرداد 1387, 18:15 عصر
شما می تونید AutoSize لیبلتان را روی True قرار داده و اگر فرم شما بصورت Right to left هستش ؛
مقدار Anchor را بصورت بالا و راست تنظیم کنید و اگر فرم شما بصورت Left to Right هست ( انگلیسی ) مقدار Anchor را بصورت بالا و چپ قرار دهید .

morteza_261
سه شنبه 29 مرداد 1387, 20:11 عصر
شما می تونید AutoSize لیبلتان را روی True قرار داده و اگر فرم شما بصورت Right to left هستش ؛
مقدار Anchor را بصورت بالا و راست تنظیم کنید و اگر فرم شما بصورت Left to Right هست ( انگلیسی ) مقدار Anchor را بصورت بالا و چپ قرار دهید .
سلام
ولی اینطوری باز هم اگر متن بزرگتر از لیبل باشه سایز لیبل بزرگ میشه؟؟؟

pesare_ariyayi
سه شنبه 29 مرداد 1387, 22:40 عصر
خوب اگه می خواین هم فرم بیرون از مرزی که میخواین نزنه و در عین حال کاربر بتونه همه لیبل رو بخونه میتونید label رو داخل یک panel بزارین و خاصیت autoscrollable رو true تنظیم کنید. در این صورت اگه متن label از انتهای panel بیشتر باشه اون باقی متن رو پشت panel میزاره و واسه panel یه scroll درست می کنه

ALI TT
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 01:02 صبح
سلام
ولی اینطوری باز هم اگر متن بزرگتر از لیبل باشه سایز لیبل بزرگ میشه؟؟؟

آخ..... ببخشید من سوال را خوب متوجه نشدم .

خوب میتونید با دستورات if و ..... و استفاده از خاصیت Length و مرتبط کردن آن با فونت و سایز قلم ، این کار را به راحتی انجام داد

یک دوست
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 13:16 عصر
دوستان ممنون از راهنمایی هاتون
کاربر گرامی ALI TT
می شه راجع به آخرین نوشته تون یه توضیح بدین با توجه به این که من می گم نمی دونم کاربر متنی را که وارد می کند چند کلمه داره وآیا این متن از LABEL خارج می شه یا نه بنابراین فونت وسایز را چه جوری تنظیمش کنم که مطمئن باشم کاربر هر متنی را که وارد کرد وهر اندازه ای که بود در LABEL جا میشه؟؟؟؟