PDA

View Full Version : سوال: سیستم اطلاع رسانی زمانیکه رکورد جدیدی در بانک ایجاد می شود

majid_quds
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 08:54 صبح
با سلام خدمت دوستان
من یک برنامه نوشتم که بانکم روی شبکه است و برنامه هایی که روی کلاینت ها نصب می کنم بانکم رو پر می کنن. می خواستم یک کدی رو بزارم زمانی یک رکورد داخل جدولم ایجاد می شه مثلا سیستم ترای من آلارم بده که یک رکورد اضافه شده.این سیستم رو من دیدم ولی هر کاری کردم نتونستم انجامش بدم.خواهشاً کمک کنید

sohrab o
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 10:25 صبح
خوب باید با کنترل های شبکه کار کنی و وقتی رکوردی اضافه شد با اون کنترل ها مثلا یه بایتی رو ارسال کنی که مشخص بشه یه رکورد اضافه شده.( WinSock یه کنترل شبکست )

majid_quds
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 16:52 عصر
سلام دوباره
آقا اصلاً ربطی به شبکه نداره
می گم می خوام یک رکورد به بانکم اضافه شد پیغام بده همین.

sohrab o
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 17:22 عصر
سلام دوباره
آقا اصلاً ربطی به شبکه نداره
می گم می خوام یک رکورد به بانکم اضافه شد پیغام بده همین.

خوب اگه برنامت تحت شبکه نیست که دیگه کاری نداره
هر موقع که خواستی update کنی همون جا مشخص کن

ASKaffash
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 18:25 عصر
سلام
خوب اگر بانک شما SQLServer است یک تریگر روی آن جدول مینویسید برای حالت Insert و درون آن تریگر برنامه اجرائی شما مثلا به Vb6 است اجرا میشود برای اینکار شما باید از ESP درون SQLServer بنام xp_CmdShell استفاده کنید

majid_quds
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 19:11 عصر
آقا بذارید یه توضیح بدم. بانک اکسس هستش و یه فرم دارم که روی همه کامپیوتر ها نصب کردم.که کاربر ها میان اون فرمو پر می کنن. من می خوام یه کد قرار بدم که هر وقت هر کاربر یک رکورد اضافه کرد تو جدول یک آلارم به من بده و بگه امروز 10 بار رکورد ایجاد شده مثلا یا 10 نفر رکورد ایجاد کردن. نمی خوام تو شبکه کار کنم . با تکنیک های بانک اطلاعاتی می خوام این کارو بکنم.اگه بازم متوجه نشدید بگید بیشتر توضیح بدم

toohid
دوشنبه 04 شهریور 1387, 18:22 عصر
وقتی رکوردی تغییر پیدا میکنه قبل از تغییر یه رویداد هست به اسم Adod_WillChangeRecordو Adod_WillChangeRecordset و بعد از تکمیل ایجاد رکورد رویداد Adod_RecordChangeComplete روی میده که شما میتونین با این دو تا رویداد ایجاد رکورد جدید رو هندل کنین و پیام مناسب رو نمایش بدین.

vbhamed
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 13:37 عصر
سلام

1 - تعداد ركوردهاي جدول رو با يك دستور SQL بگيريد و در يك متغير مثلا به نام Tedad بريزيد (Select Count(*) From Table Name)
2 - يك تايمر بزاريد با Interval مثلا 10000 براي 10 ثانيه يكبار يا بيشتر و كمتر بسته به نيازتون، و توي اون تايمر تعداد ركوردهاي جدول رو چك كنيد
3 - اگر تعداد ركوردهاي گرفته شده از Tedad بيشتر بود يعني ركورد اضافه شده

البته اگر بتونيد از تريگرها استفاده كنيد خيلي بهتر و دقيق تره