PDA

View Full Version : چه طور میشه آیکن یه فایل صدا رو عوض کرد و آیکن خودم رو جاش بزارم و با کلیک روی اون با برنامه خودم با

rainymbb
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 12:09 عصر
منظور من اینه که مثلا وقتی که برنامه ای مانند Winamp رو نصب میکنیم ایکن اون به ایکن Winamp عوض میشه و همین طور هم اون فایل با خوده Winamp باز میشه
با تشکر لطفا به طور کامل توضیح دهید

r_oscar2007
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 13:00 عصر
با تغییرات در ریجستری اگر خواستی بگو برات سورس بذارم

roomezonline
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 14:12 عصر

سلام دوست من
شما اگر جواب سوال رو بلد هستين كامل بديد ديگه بعدا ميزارم و بذار پيداش كنم ديگه چر؟

rainymbb
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 18:00 عصر

r_oscar2007 دوست عزیز آره تو رجیستری می خوام اگه بزاری ممنون می شم

ASKaffash
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 18:17 عصر
سلام
با استفاده از تابع Command در VB6 شما نام کامل فایل را دریافت میکنید وسپس به ابزار اجرا نظیر MediaPlayer روی فرم خود میدهید حال اگر یکبار برنامه یک فایل مثلا صوتی تصویری توسط برنامه شما باز شود و تیک آن نیز خورده باشد همیشه برنامه شما اینگونه پسوندها را دریافت و اجرا میکند

rainymbb
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 18:33 عصر
سلام
با استفاده از تابع Command در VB6 شما نام کامل فایل را دریافت میکنید وسپس به ابزار اجرا نظیر MediaPlayer روی فرم خود میدهید حال اگر یکبار برنامه یک فایل مثلا صوتی تصویری توسط برنامه شما باز شود و تیک آن نیز خورده باشد همیشه برنامه شما اینگونه پسوندها را دریافت و اجرا میکند

لطفا بیشتر توضیح بدید و اگه میشه سورس شو بزارید
با تشکر

mehdi.mousavi
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 18:36 عصر
منظور من اینه که مثلا وقتی که برنامه ای مانند Winamp رو نصب میکنیم ایکن اون به ایکن Winamp عوض میشه و همین طور هم اون فایل با خوده Winamp باز میشه با تشکر لطفا به طور کامل توضیح دهید

لطفا به این آدرس مراجعه کنید. (http://blog.mehdi.biz/2007/07/opening-up-custom-file-extension-using.html)

rainymbb
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 11:25 صبح
لطفا به این آدرس مراجعه کنید. (http://blog.mehdi.biz/2007/07/opening-up-custom-file-extension-using.html)

با تشکر از شما ولی خوب متوجه نشدم چون فارسی نبود اگه می شه خودتون نمونه شو بزارید

mehdi.mousavi
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 12:02 عصر
با تشکر از شما ولی خوب متوجه نشدم چون فارسی نبود اگه می شه خودتون نمونه شو بزارید

سلام.
فرض کنید که قراره برنامه شما (wowviewer.exe) باید فایلهایی با دنباله wow رو باز کنه. یعنی اگر روی فایل test.wow زده شد، نرم افزار wowviewer.exe اونو باز کنه. برای اینکار، کافیه تا

1. یه کلید تحت HKEY_CLASSES_ROOT\.wow ایجاد کنید.
2. Default Value مدخل فوق رو wowFiles بذارید.
3. کلید جدیدی تحت HKEY_CLASSES_ROOT\wowFiles\Shell\Open\Command ایجاد کنید.
4. Default Value مدخل فوق رو wowViewer.exe "%1" بذارید.

پاورقی: من از نوشتن کد به منظور Copy/Paste شدنش، بیزارم.

rainymbb
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 14:06 عصر
با تشکر و قدر دانی از جناب عالی
ای کاش بتوانم جبران کنم