PDA

View Full Version : set کردن تاریخ ویندوز در backup گیری اتوماتیک به نام backup

elmira_63
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 16:34 عصر
سلام دوستان من با sqlserver2000 کار میکنم
یه job ساختم که روزانه بره اتوماتیک از یکی از دیتابیس هام backup بگیره
ولی میاد backup رو روی قبلی ذخیره میکنه ولی من میخوام این backup جدید رو جداگانه ذخیره کنه و فایل backup جدید هم با نام تاریخ ویندوز ذخیره بشه
مثلا backup امروز با نام 1387-05-30 و backup فردا با نام 1387-05-31 ذخیره بشه

Mirzaa
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 17:07 عصر
اساتيد بزرگوار سايت، حتما پاسخ خواهند داد ولي بنده از روش زير استفاده ميكنم:

يكي از زيربخش هاي SQL Server Group در نرم افزار Enterprise Manager مربوط به مديريت هر DataBase هست به نام Management. در اين قسمت با استفاده از امكان تعريف Plan مي‌توانيد به مقصودتان برسيد.

با استفاده از DataBase Maintenance Plan فواصل زماني تهيه پشتيبان و ساير پارامترهاي مورد نياز شما قابل تعريف و برنامه ريزي مي‌باشد.

توجه داشته باشيد كه SQL Server Agent بايد Start شده باشد.

rezarafiee
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 10:35 صبح
آیا مسیر شبکه ای هم می توان برای ذخیره سازی از این روش داد ؟
اگر جواب مثبت است چگونه؟

mannai29
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 11:26 صبح
یه job ساختم که روزانه بره اتوماتیک از یکی از دیتابیس هام backup بگیره
ولی میاد backup رو روی قبلی ذخیره میکنه
یه راه دیگه اینه که یه کد t-sql برای backup گیری بنویسی و در اون با ()getdate تاریخ و حتی زمان رو ثبت کنی ، بعد اون کد رو میتونی sp کنی یا در job بذاری .

amin_alexi
جمعه 01 شهریور 1387, 12:55 عصر
آیا مسیر شبکه ای هم می توان برای ذخیره سازی از این روش داد ؟

نه نمیشه !!
من خودم خیلی تست کردم !!
باید تو کامپیوتر Local باشه !
البته من تو 2000 کار میکنم !!

AminSobati
جمعه 01 شهریور 1387, 20:12 عصر
دوست عزیزم،
- اکانت سرویس SQL Server باید روی کامپیوتر مقصد Authenticate بشه تا بتونین Backup رو روی کامپیوتر دیگه در شبکه قرار بدین. مهم نیست از چه ورژنی استفاده میکنید.
- برای داشتن فایلهای جدا برای Backup، میبایست از تابع GetDate استفاده کنین، بعد به کمک تابع Convert اون رو به فرمت دلخواه در بیارین، کاراکترهای غیر مجاز مثل ":" رو با Replace حذف کنین و ازش بعنوان نام فایل مورد نظر در دستور Backup استفاده کنین

amin_alexi
شنبه 02 شهریور 1387, 09:35 صبح
سلام

اکانت سرویس SQL Server باید روی کامپیوتر مقصد Authenticate بشه تا بتونین Backup رو روی کامپیوتر دیگه در شبکه قرار بدین.

آقای ثباتی با این کار می شه از روی PC1 به SQL داخل PC2 وصل شد و BackUp روی PC2 ذخیره کرد !
حالا اگه Pc2 هیچ SQL روش نصب نباشه و من بخوام ار روی SQL که تو PC1 هست Backup رو تو PC2 بریزم ... به چه روشی میشه !!! (که فکر کنم منظور دوستان همین بوده باشه )

AminSobati
شنبه 02 شهریور 1387, 10:34 صبح
در PC2 اصلا نیازی به داشتن SQL Server نیست. شما فقط به دسترسی به Folder مقصد نیاز دارید

elmira_63
شنبه 02 شهریور 1387, 10:36 صبح
ممنون از راهنمایی هاتون
ولی من با وی بی کار میکنم و اسکیوال رو به صورت حرفه ای بلد نیستم اگه ممکنه اون کدی که باید بنویسم یا این که یه کم جزئی تر برام توضیح بدید ممنون می شم

amin_alexi
شنبه 02 شهریور 1387, 15:50 عصر
آقای ثباتی من از این دستور استفاده می کنم و Drive رو Map کردم و حق دسترسی هم دادم
آیا دستورم درسته یا باید از دستور دیگه ای استفاده کنم !!

Use master
BACKUP DATABASE MyDb
TO DISK = 'Z:\AAA.Acc'

این Error رو میده !!

Server: Msg 3201, Level 16, State 1, Line 2
Cannot open backup device 'Z:\AAA.Acc'. Device error or device off-line. See the SQL Server error log for more details.
Server: Msg 3013, Level 16, State 1, Line 2
BACKUP DATABASE is terminating abnormally.

AminSobati
شنبه 02 شهریور 1387, 22:17 عصر
کفایت نمیکنه. اگر در Workgroup هستین، باید Windows Authentication رو شبیه سازی کنین به این شکل که اول یک کاربر جدید در کامپیوتر خودتون بسازین و عضو Admin بکنین. حالا Service Account متعلق به SQL Server رو روی این کاربر تنظیم کنید. در کامپیوتر مقصد دقیقا با همون نام کاربری و Password یک کاربر جدید تعریف کنین و دسترسی کامل به فولدر Backup (مقصد) رو بدین. الان دستور Backup رو مجددا اجرا کنین

elmira_63
یک شنبه 03 شهریور 1387, 09:35 صبح
ممنون از آقای میرزا (mirzaa)
اساتید بخش که رفتن سراغ سولای بقیه بازم به شما, تاپیک رو من زدم ولی به سوالای بقیه که توی تاپیک من نوشته شده و ربطی به سوال من نداره پرداخته شده

amin_alexi
یک شنبه 03 شهریور 1387, 09:56 صبح
سلام

اساتید بخش که رفتن سراغ سولای بقیه بازم به شما, تاپیک رو من زدم ولی به سوالای بقیه که توی تاپیک من نوشته شده و ربطی به سوال من نداره پرداخته شدهشاید حق با شما هم باشه ...
ولی این یکی از مهمترین خصوصیات Forum ها محسوب میشه !!!
سوال سوال میاره !!!
شما هم باید خودتون پیگیره سوال باشید ... که یکی از دوستان جواب خوبی گفتن ...

یه راه دیگه اینه که یه کد t-sql برای backup گیری بنویسی و در اون با ()getdate تاریخ و حتی زمان رو ثبت کنی ، بعد اون کد رو میتونی sp کنی یا در job بذاری .
این پیشنهاد روش مناسبیه و میشه در VB هم استفاده کنی !!

ولی من با وی بی کار میکنم و اسکیوال رو به صورت حرفه ای بلد نیستم اگه ممکنه اون کدی که باید بنویسم یا این که یه کم جزئی تر برام توضیح بدید ممنون می شمشما بگو چه مقدار انجام دادی !؟
کجا رو نفهمیدی !؟
اصلا می تونید با دستورات Tsql بک BackUp بگیرین !؟
اگه سوال رو بخش به بخش بپرسی جواب بهتری می گیری !!!

AminSobati
یک شنبه 03 شهریور 1387, 12:37 عصر
ممنون از آقای میرزا (mirzaa)
اساتید بخش که رفتن سراغ سولای بقیه بازم به شما, تاپیک رو من زدم ولی به سوالای بقیه که توی تاپیک من نوشته شده و ربطی به سوال من نداره پرداخته شده

لطفا با دقت بیشتری پستها رو بخونید. در پست شماره 6 پاسخ شما رو دادم