PDA

View Full Version : چگونگی تعامل win2000 یا xp با linux

jat
چهارشنبه 25 شهریور 1383, 16:38 عصر
اگر یک win xp یا win2000 بر روی کامپیوتر خود داشته باشیم و linux را هم نصب کنیم دیگر هر یک از ان دوتا بالا نمی ایند(boot نمی شوند)چرا؟ :(

whitehat
چهارشنبه 25 شهریور 1383, 19:17 عصر
شما از چه نوع نصبی استفاده می کنید؟
اگر شما گراب یا لیلو را به عنوان بوت لودر پیشفرض انتخاب کنید مشکلی نخواهید داشت.
موفق باشید

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 25 شهریور 1383, 19:27 عصر
من این مشکلم (دستکاری طبیعی MBR بعد از نصب ویندوز) را با بوت مجیک مربوط به پارتیشن مجیک حل کردم!
پارتیشن مجیک را نصب کنید. بعد از نصب به منوی گفته شده بروید و فقط این گزینه را اجرا کنید و خارج شوید. همین! با هر بار بالا آمدن کامپیوتر تمام سیستم عاملهای لینوکسی و غیر لینوکسی شما را شناسایی می کند.

البته این بخش را بگردید تاپیک هایی مانند "ویندوز نصب کردم لینوکسم پرید" و غیره رو می تونید پیدا کنید که در آنها روش مجدد نصب گراب یا لیلو را مدیران محترم توضیح داده اند.

houtanal
چهارشنبه 25 شهریور 1383, 22:48 عصر
زمانی که نصب می کنید میتوانید انتخاب کنید.تنها باید یکی از سیستم عامل ها را روی MBR نصب کنید برای این کار زمان نصب وقتی پنجره تنظیم بوت می آید گزینه configure advance boot loader option را تیک بزنید و در صفحه بعد می توانید موارد فوق را انتخاب کنید

white fox
شنبه 28 شهریور 1383, 01:04 صبح
بهترین راه استفاده از lilo یا گراب هستش...فقط موقع نصب باید بگید که در mbr نصب شه....یا اگر میخواهید میتوانید با دیسکت لینوکستون رو بوت کنید.
من خودم هم xp دارم هم 2000 در ضمن با اینها هم زمان دو تا لینوکس هم دارم....مشلی هم ندارم :mrgreen: