PDA

View Full Version : سوال: درخواست مشورت و راهنمایی در مورد تغییر ذخیره اطلاعات از اکسل به ؟

soltan 62
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 18:44 عصر
سلام
دوستان خوبم من یه سوال داشتم و راهنمایی می خوام
من در شرکت کارت اعتباری کار می کنم . در هفته حدود 500 رکورد اطلاعات اشخاص ما وارد اکسل می کنم تا وقتی اشخاص زنگ زدن بگیم که چه تاریخی صادر شده یا اگه صادر نشده چه وضعیتی داره .(8 تا ستون اطلاعات اشخاص هستش .نام و نام خانوادگی .تاریخ صدور .تاریخ ورد اطلاعات . شعبه صادره .شهر . کد شعبه و 2 تا ستون شماره .)در حال حاضر حدود 2000 تا رکورد تو این اکسل هستش و یواش یواش کار کردن داره باهاش سخت می شه و بعضا وقتی اسم اشخاص سرچ می کنیم جواب نمی ده و باید بر اساس شعبه صادره فیلتر کنیم و بگردیم دنبال اسامی وارد شده چشمی بگردیم.
یکی از مشکلاتمون این که نمی توینم در ان واحد 2 نفری روی این فایل کار کنیم و یا کار سرچ انجام بدیم و چون می دونم قدرت sql و کار کردم اومدم تو این قسمت .

می خواستم دوستان راهنمایی بفرمایند ما چی کار کنیم و به چه سمتی بریم .آیا احتیاج به یک دیتابیس خالی داریم یا باید برای این دیتابیس یه برنامه نوشته بشه .کارهای پیچیده نمی خواهیم انجام بده .فقط 2و3 نفر همزمان بتونن کارکنن و سرچ خوبی داشته باشه .

یه سوال دیگه ما تا کجا می تونیم با اکسل کار کنیم و پیش بریم .منظورم این که چند تا رکورد دیگه می تونیم وارد کنیم
ممنون

soltan 62
جمعه 01 شهریور 1387, 23:08 عصر
یه سوال دیگه هم دارم
ایا می شه دیتا هایی که تا الان وارد کردیم import کنیم تو یه دیتا بیس دیگه

SYNDROME
شنبه 02 شهریور 1387, 06:40 صبح
یه سوال دیگه ما تا کجا می تونیم با اکسل کار کنیم و پیش بریم .منظورم این که چند تا رکورد دیگه می تونیم وارد کنیم

تجربه نشان داده که اگر بانک درست طراحی شده باشد تا تعداد رکوردهای بالا هم جواب می دهد.
ولی خوب است که یک برنامه با بانک SQL بنویسید تا در آینده هم به مشکل بر نخورید.

یه سوال دیگه هم دارم
ایا می شه دیتا هایی که تا الان وارد کردیم import کنیم تو یه دیتا بیس دیگه
بله.خود SQL چنین قابلیتهایی دارد.
موفق باشید