PDA

View Full Version : سوال: ذخیره تنظیمات انجام شده

shytonak
جمعه 01 شهریور 1387, 11:36 صبح
سلام دوستان میشه یه راهنمایی کنید که چطور تنظیماتی که کاربر تو برنامه انجام میده با خروج از برنامه از بین نره و برنامه به حالت اول برنگرده مثلا کاربر یه تیک رو میزه که یه قسمتی از برنامه فعال شه بعد برنامه رو میبنده میخوام این قسمت فعال بمونه تا کاربر 2باره تیکشو برداره.

Blackk_lightt
جمعه 01 شهریور 1387, 14:28 عصر
سلام
شما میتونی از Settings داخل VS استفاده کنی
مثل یه متغیر میمونه که داخل هارد ذخیره میشه و به راحتی هم قابل استفادست

برای این کار :
1.روی Properties در پنجره Solution دابل کلیک کنید.
2.در پنجره باز شده و در تب Settings متغیر خودتون رو با نام و تایپ دلخواه است ایجاد کنید.فقط باید این نکته رو در نظر بگیرید که خاصیت scope باید روی user قرار بگیرد تا بتوان تغییرات رو در اون اعمال کرد
برای دسترسی به متغیرت :

string Var = Properties.Settings.Default.VarName;

برای تغیرش هم :

Properties.Settings.Default.VarName = "ABC";
Properties.Settings.Default.Save();

Xcalivorse
جمعه 01 شهریور 1387, 15:07 عصر
این روش مشکلش اینه که اگر فایل exe تون رو Rename کنید یا محل رو تغییر بدید تنظیمات به حالت اول برمیگرده. بنابراین بهره که تنظیمات لذنامه تون رو توی Registry ویندوز ذخیره کنی.

gdevnb
شنبه 02 شهریور 1387, 00:44 صبح
سلام
به نظر من Settings بهترین راهه برای این کار .و ذخیره تنظیمات در Registry رو نمیپسندم هر چند این راه هم بسیار ساده هستش چون ممکنه کاربر به هر دلیلی دسترسی به رجیستری نداشته باشه و یا ...
ذخیره تنظیمات در Settings حتی بعد از عوض کردن ویندوز هم باقی میمونه .
هر چند ذخیره کردن و خواندن داده ها در رجیستری سریعتر از فایلهاست ولی برای این کار Settings ها راه حل بهتریه.

shytonak
شنبه 02 شهریور 1387, 00:51 صبح
اما دوست عزیزمون گفتن اگه کاربر نام فایلو یا جاشو عوض کنه این تنظیمات به حالت اول برمیگرده!دوست عزیز من با روشی که بالا گفتن نمیتونم تنظیمات رو عوض کنم و بعد سیو کنم تنظیمات ثابته

Sajjad.Aghapour
شنبه 02 شهریور 1387, 05:08 صبح
به هر حال بهترین راه حله.اما در مورد اینکه ممکنه اونها از دست برن اطلاعاتی زیادی ندارم.ولی راه حلی برای رفع این مشکل وجود خواهد داشت.فعلا شما این نمونه رو ببینید مشکلتون رفع بشه تا بعد......

iran400
شنبه 02 شهریور 1387, 10:35 صبح
سلام

بنده اين كار را توسط يك ديتابيس اكسس انجام داده ام و بايد هميشه اين فايل همراه برنامه باشد. البته مي‌توان از ديتابيس هاي ديگر يا xml هم استفاده نمود.