PDA

View Full Version : سوال: تحت شبكه كردن يك برنامه winapp

amir.khanlari
جمعه 01 شهریور 1387, 17:52 عصر
سلام .
چطوري ميشه يك برنامه win application را به يك برنامه تحت شبكه تبديل كرد . يعني آن را بتوان در اينترنت اجرا كرد . ممنون مي شم اگه جواب بديد .

siavashr
جمعه 01 شهریور 1387, 18:12 عصر
با دورود
لطفا کمی بیشتر توضیح بدین. برنامه مورد نظر شما چیه؟ میخواهید چه کاری انجام بدین؟

موفق باشید
سیاوش

amir.khanlari
جمعه 01 شهریور 1387, 23:43 عصر
مثلا فرض كنيد يك برنامه مديريت داروخانه داريم كه مي خواهيم آن را در سطح كشور اجرا كنيم و اين برنامه به صورت ويندوزي نوشته شده است . حالا بايد چكار كرد ؟

siavashr
شنبه 02 شهریور 1387, 04:11 صبح
با دورود
دوست عزیز شما اول باید یک دیتابیس برای سیستمیتون روی یک سرور ایجاد کنید و سپس به هر داروخانه یک کلاینت بدید که بتونه از طریق مثلا اینترنت به این سرور و این دیتا بیس دسترسی پیدا کنه.
این تا اینجا اصول برنامه هایی مانند اون چیزی هست که شما در نظر دارید . اما اینکه برنامه فعلی شما چقدر میتونه به این سیستم تغییر پیدا کنه بستگی مستقیم به پروژه شما داره .
نمیدونم کمکی کردم یا نه اما با این اطلاعاتی که شما دادین بیشتر از این فکر نکنم بشه چیزی گفت به هرحال اگر اطلاعات بیشتری بدین شاید بتونم بیشتر کمک کنم.

موفق باشید
سیاوش

amir.khanlari
شنبه 02 شهریور 1387, 10:11 صبح
سلام .
حالا چگونه مي شود كه يك ديتابيس را بر روي يك سرور پياده كرد و بعد از اين كار در سي شارپ چطوري مي شه به اون ديتابيس دسترسي داشت . اگر امكان دارد منابعي را براي حل مشكل من معرفي كنيد .

hozouri
یک شنبه 03 شهریور 1387, 12:53 عصر
سلام
شما برای این کار باید از ADO.net شروع کنید و بانک اطلاعاتی مورد نظرتون هم حتماً SQL خواهد بود.

amir.khanlari
یک شنبه 03 شهریور 1387, 18:13 عصر
بانك من sql است ودر برنامه از دستورات sql براي كار با بانكم استفاده مي كنم .

pesare_ariyayi
یک شنبه 03 شهریور 1387, 19:54 عصر
امیر آقا شما یه نگاهی به چندتا کتاب مدیریت sql بنداز چون هرجوره حساب کنی و نخونده بری جلو یه جا کم میاری. sql یه زبان ساخت یافته است. یعنی مثل زبانهای .net شی گرا نیست. و فقط برای ارتباط با دیتابیس هست.
ADO.NET تا اونجایی که من اطلاع دارم یک سری dllها و namespace ها رو در اختیارت می زاره که جای استفاده و درگیر شدن با زبان sql توسط همون زبان خودت به دیتابیس وصل شی و ازش استفاده کنی. اما به هر حال تکنیکهای اون همون تکنیک های sql هست. یعنی به هر حال باید connection string درست کنی.
بهتره اگه در مورد sql سوال داری تو تالار خودش دنبال جواب بگردی

afsharm
دوشنبه 04 شهریور 1387, 08:52 صبح
توصیه من بازنویسی کامله، برنامه‌های تیکه پاره به هیچ دردی نمی‌خورن.

amir.khanlari
دوشنبه 04 شهریور 1387, 14:24 عصر
با سلام خدمت دوستان .
من قبلا برنامه رو تقريبا كامل كردم ولي حالا بنابه دلايلي بايد تحت شبكه اش كنم و وقت آن رو ندارم كه برنامه را دوباره از اول تحت شبكه بنويسم . منظور من اين بود كه ايا كانكشن و ساير دستورات بايد تغيير كند يا نيازي به تغيير نيست.

amir.khanlari
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 12:52 عصر
چي شد آقا كسي نيست مشكل ما رو حل كنه