PDA

View Full Version : سوال: تنظیم ریزولیشن در برنامه

golroz
شنبه 02 شهریور 1387, 11:26 صبح
چگونه می توان در برنامه ریزولیشن را تنظیم کرد تا هنگامی که screen resolution در ویندوز را تغییر می دهیم فرم های موجود در برنامه به هم نریزد؟ با تشکر.......

m_amin_t
شنبه 02 شهریور 1387, 12:55 عصر
چه تغییری؟ میتونین واضح تر بفرمایید؟

golroz
شنبه 02 شهریور 1387, 14:18 عصر
اخه برنامه ای که نوشتم هر وقت ریزولیشن را به 800*600 تنظیم می کنم کل فرمها به هم می ریزد و قسمتی از کنترلهای درون فرم هم معلوم نیست هم نمیاد که بشه بوسیله اون بالا و پایین یا چپ و راست رفت البته ismdiparent فرم ابتدایی هم true است تا بصورت فرزند و والد باشند اگر می دونید لطفا کمک کنید با تشکر........

m_amin_t
شنبه 02 شهریور 1387, 14:26 عصر
شاید با قرار دادن یه maximumSize برای فرم ها بشه این مشکل رو تا حدودی رفع کرد

ezamnejad
شنبه 02 شهریور 1387, 14:31 عصر
چگونه می توان در برنامه ریزولیشن را تنظیم کرد تا هنگامی که screen resolution در ویندوز را تغییر می دهیم فرم های موجود در برنامه به هم نریزد؟ با تشکر.......
بهتره به جاي تغيير ريزوليشن برنامه را طوري بنويسيد كه در ريزوليشنهاي مختلف فرمها و كنترلهاي برنامه به هم نريزد. خاصيت anchor در اين زمينه كمك زيادي به شما ميكنه .

golroz
شنبه 02 شهریور 1387, 14:57 عصر
چگونه این خاصیت را اعمال کنم؟ خاصیت anchor

ezamnejad
شنبه 02 شهریور 1387, 15:32 عصر
در واقع این خاصیت به شما كمك ميكنه تا فاصله اي كه مثلا براي يك كنترل از لبه كنترل كانتينرش (مثل فرم يا groupbox يا ... ) مشخص كرد ايد را در هر حالتي براي شما حفظ كند . اين خاصيت به شما اين امكان را ميده تا چهار جهت را براي اين كار مشخص كنيد (بالا و پايين و چپ و رست ) . در ضمن شما اين امكان را خواهيد داشت تا چند جهت را به صورت همزمان انتخاب كنيد به صورت پيش فرض هم جهات چپ و بالا براي كنترلها انتخاب شده است .
مثلا اگر جهات چپ و راست را براي يك كنترل انتخاب كنيد فاصله كنترلها با لبه كانتينر در حالات مختلف حفظ ميشه و اگر اندازه فرم بيشتر بشه اندازه كنترل هم بيشتر ميشه تا فاصله تعيين شده شما اعمال بشه .
گاهي مواقع بهتره يك MinimizeSize براي فرم انتخاب كنيد تا از يك حد معمول و استاندارد كوچكتر نشود .

golroz
دوشنبه 04 شهریور 1387, 09:24 صبح
منظورم این است که چگونه فرم ها را طراحی کنم که در همه ریزولیشنها جواب بده فرم ها در همه آنها یک اندازه ثابت داشته باشه و تغییر نکند اگر راه حلی وجود داره لطفا راهنمایی کنید با تشکر.........