PDA

View Full Version : سوال: محاسبه تاریخ

shahram_s
شنبه 02 شهریور 1387, 11:50 صبح
با سلام خدمت عزیزان
یک تیبل دارم که در آن تاریخ ورود کالابه انبار وارد میشود
حال میخواهم با گذشتن مثلا 10 روز از آن تاریخ وقتی روی آن کالا میروم یک پیام ظاهر شود مبنی بر اینکه نشان دهنده این باشد که این کالا 10 قبل وارد انبار شده است.
در صورتی دوستان کد یا راه حلی دارند که بتوان گذشت 1 روز را با توجه به تاریخ وارده محاسبه نمود مرا راهنمایی نمایند.
با تشکر و امتنان از همه دوستان.

amirzazadeh
شنبه 02 شهریور 1387, 12:18 عصر
با سلام خدمت عزیزان
یک تیبل دارم که در آن تاریخ ورود کالابه انبار وارد میشود
حال میخواهم با گذشتن مثلا 10 روز از آن تاریخ وقتی روی آن کالا میروم یک پیام ظاهر شود مبنی بر اینکه نشان دهنده این باشد که این کالا 10 قبل وارد انبار شده است.
در صورتی دوستان کد یا راه حلی دارند که بتوان گذشت 1 روز را با توجه به تاریخ وارده محاسبه نمود مرا راهنمایی نمایند.
با تشکر و امتنان از همه دوستان.
دوست من اگر از تاريخ ميلادي استفاده ميكني شايد اين كد به دردت بخوره(در رويداد got focus فيلد مورد نظر از استفاده كن).

If DateDiff("d",NOW, yourdate) > 10 Then
MsgBox ("more than 10 days past ")
End If..........................
موفق باشيد

dadsara
شنبه 02 شهریور 1387, 13:22 عصر
دوست عزیز اگر فیلد تاریخ شما از نوع Date/Time نباشد نیز می توانید با استفاده از توابع آقای آزادی این عمل را انجام دهید

shahram_s
شنبه 02 شهریور 1387, 15:37 عصر
با تشکر از عزیزان
فیلد من از نوع TEXT میباشد ‍ آیا از کد فوق میتوانم استفاده کنم ؟

dadsara
یک شنبه 03 شهریور 1387, 07:49 صبح
باسلام
بله ، همانگونه که گفتم با استفاده از توابع آقای آزادی و دیگر توابع می توان اینکار را انجام داد

مهدی قربانی
یک شنبه 03 شهریور 1387, 13:43 عصر
سلام
دوست عزيز ببينيد شما چنانچه از تاريخ ميلادي استفاده مي كنيد راه حل مطلوب همونيه كه دوستمون amirzazadeh اشاره كردن و در صورتيكه از تاريخ شمسي با فرمت تكست استفاده مي كنيد مي تونيد از تابع Diff موجود در مجموعه ماجولهاي ارائه شده توسط آقاي آزادي ( موجود در لينك زير ) استفاده كنيد
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=262569&postcount=1