PDA

View Full Version : سوال: استفاده از چندین پایگاه داده یا یکی در یک پروژه چند بخشی

hassan_kahrizy
شنبه 02 شهریور 1387, 14:43 عصر
بسمه تعالی
با سلام
یک پروژه داریم که از چندین بخش مجزا تشکیل شده است که به مرور زمان به پروژه اضافه خواهد شد و هر بخش TABLE DH TABLE هایی مخصوص خود دارند برای پیاده سازی این کدام بهتر است؟
1-برای هر بخش یک دیتابیس طراحی کنیم و موقع اضافه شدن آن بخشaTTACH کنیم
2- TABLEها به بانک اطلاعاتی اصلی اضافه شود (چطور باید این کار را کرد؟)
با تشکر

Vahid_moghaddam
شنبه 02 شهریور 1387, 14:55 عصر
به نظر من از یک پایگاه. با تولید sql script و اجرای اونها.

ASKaffash
یک شنبه 03 شهریور 1387, 08:56 صبح
سلام
بنظرم این موضوع یک کم سلیقه ای است ولی من پایگاه داده ها را جدا میکنم و بخش مشترک را یک پایگاه داده میکنم (منظورم جداول پایه مشترک) بعد در تعامل بین آنها از LinkedServer استفاده میکنم

amin_alexi
یک شنبه 03 شهریور 1387, 10:13 صبح
سلام

به نظر من از یک پایگاه. با تولید sql script و اجرای اونها.منم نظر ایشون رو قبول دارم ...
ولی به جای Sql Script در داخل برنامه کد های SQL رو تولید و اجرا کن ...
اون موقع مدیریت رو کد و اعمال تغییرات راحتتره ...
یک پایگاه داده مزایای زیادی داره !
اگه اطلاعات رو بخوای ببری رو سایت !!! (مثلا مجبوری 2 تا DataBase اجاره کنی)
یا بخوای Replication بزنی .... با چند پایگاه داده هم کارت زیاد می شه هم درده سرت !!(بلایی که سرم اومده)
برای جداول یک پیشوند بزار تا بتونی تفکیک کنی !؟ (تعداد جداول هم هر چه قدر بشه نگران نباش مشکلی پیش نمیاد)

Masiha1986
یک شنبه 03 شهریور 1387, 11:07 صبح
با سلام
البته این امر بستگی به میزان کاری داره که می خواد روی DB انجام بشه. یک موقع هست که این قدر حجم Transactionروی DB بالا میره که نه تنها باید DB ها رو از هم جدا کرد، بلکه باید سرور ها رو هم از هم جدا کرد، چون در غیر این صورت حجم بار روی یک سرور بیش از اندازه میره بالا.
در نتیجه من یک جورایی با صحبت آقای کفاش موافقم. به این دلیل که اگه یک زمانی نیاز شد سرورها از هم جدا بشن با کمترین هزینه و زمان بتونم این کار رو انجام بدم.

hassan_kahrizy
یک شنبه 03 شهریور 1387, 11:56 صبح
بسمه تعالی
با سلام
پروژه من روی کلاینت است و فعلا نسخه تحت سرور ندارم
و تراکنش ها این پروژه متوسط است با نتیجه گیری که از بحث دوستان کردم پس باید یک دیتابیس داشته باشم ولی برای نسخه سرور(ان شا الله)در آینده باید یک دیتابیس های جداگانه طراحی کرد
با تشکر

amin_alexi
یک شنبه 03 شهریور 1387, 13:39 عصر
برای مشکل سرور هم راه حل بهتری هست !
میشه به تمام جداول یک فیلد Server اضافه کرد ... .
اون موقع دیگه لازم نیست DataBase رو چند بخشی کرد ؟
البته باز باید دید کار به چه صورته ... .
خیلی وقتا این کار و نحوه استفاده از DataBase باید به وضوح تشریح بشه تا بشه در موردش به قاطعیت نظر داد