PDA

View Full Version : استفاده از سیستم الکترونیکی ارسال پیام

SReza1
پنج شنبه 26 شهریور 1383, 12:43 عصر
سلام
من یه مشکلی برخورد کردم که هر چی فکر میکنم نمیتونم حل کنم!
اما مشکل:
من یک سیستم ارسال پیام با امکان ارسال فایل(مثل عکس- صدا و فایلهای Office) دارم. فرمتی که نشون میدم به صورت Html است. یعنی کاربران در محیطی اطلاعات را تایپ نموده و استفاده از inteface که تعریف کردم امکان درج تصاویر و فایل و تغییر فونت و این چیزا را دارند.
برنامه من به صورت Client server و با دلفی است. وفتی که کاربر فایل را attach میکند فایل به صورت Uniqe در روی فولدری در server ذخیره میشه!!
مشکل از اونجا ظاهر میشه که چون کاربران برای دسترسی به این فولدر دارای سطح دسترسی write هستند میتونانند فایلهعای پیوست دیگران را ببنند و از همه بدتر پاک کنند. حالا اومیدم و فایلها را Code کردیم و کسی نتونست اونا را ببنیه ولی پاک که میتونه بکنه!!
نمیدونم ! اگه میشد برای خود فایل نیز سطح دسترسی تعریف کرد خیلی خوب میشد!
کس ی راه حلی داره؟؟
شاید استفاده از الگوریتمهای که مثلا yahoo برای attachستفاده میکنه کمک بکنه! :? :( :roll:

یک شنبه 29 شهریور 1383, 15:01 عصر
اول یه شی کام مینویسی که اسم فایلی رو که داره delete میشه رو برگردونه(ر.ک راهنمای توسعه گران دلفی7)بعد میتونی با استفاده از نام کاربر و اینکه آیا این یوزر اجازه داره فایل رو پاک کنه یا نه با استفاده از همون شی Com جلوی پاک کردن فایل رو بگیری یا نگیری(بازم رجوع کنید به Developers guide Delphi7)

SReza1
یک شنبه 29 شهریور 1383, 21:48 عصر
ببنیم چه کار میتونم بکنم!! بهر حال از راهنماییت ممنون

Gladiator
یک شنبه 29 شهریور 1383, 22:36 عصر
میتونی خیلی ساده دسترسی هر کاربر رو فقط برای فولدر خودش مجاز اعلام کنی نه برای همه فولدر ها .

هر کاربر توی فولدر خودش میتونه فایلها رو آپلود ٬ حذف و ... بکنه .

موفق باشی .

SReza1
سه شنبه 31 شهریور 1383, 08:16 صبح
میتونی خیلی ساده دسترسی هر کاربر رو فقط برای فولدر خودش مجاز اعلام کنی نه برای همه فولدر ها .

هر کاربر توی فولدر خودش میتونه فایلها رو آپلود ٬ حذف و ... بکنه .

موفق باشی .

این روش قبلا به فکر من رسیده است! اصلا روش خوبی نیست چرا که برای هر کاربر باید یه فولدر درست کنیم! که اگر تعداد کاربرها زیاد باشد جالب نیست!! فکر نکنم راه منطقی باشه :( :?