PDA

View Full Version : مشکل با ocx

nezhadam_pershia
شنبه 02 شهریور 1387, 23:23 عصر
با سلام به دوستان.
من برنامه ای نوشتم و تویه اون از کلی ocx و dll هایه سایت استفاده کردم.وقتی اونو ذخیره می کنم و می برمش که یه جایه دیگه با پروژم کار کنم هیچ کدوم از اونا رو نشون نمیده و ایراد می گیره.
نمی دونم باید چه کارش کنم.یکی می گه باید رجیستر بشه.اگه باید رجیستر بشه چطوری می تونم با کد نویسی در vb این کارو انجام بدم.
لطفا کمکم کنید چون اینو می خوام بدم به استادمون و اگه اینجور باشه که استاد......
لطفا ابتدایی راهنمایی کنید چون در این رابطه چیزی نمیدونم.
mer29+1

vbhamed
یک شنبه 03 شهریور 1387, 00:22 صبح
سلام

بايد براي برنامتون ستاپ درست كنيد
راهنماي كامل در اينجا

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=107573&highlight=wise

mansour01
یک شنبه 03 شهریور 1387, 01:07 صبح
همونطور که دوستمون گفتن شما باید فایل Setup بسازید یا به روش زیر عمل کنید .

اون OCX ( اکتیو ایکس ) و DLL ها رو شما تو یه پوشه داخل برنامه قرار بده .. بعد هم یک Batch فایل بساز که اونها رو تو System32 کپی کنه و با دستور regsvr32 /s FilePath اونها رو بطور مجزا رجیستر کنه .

nezhadam_pershia
یک شنبه 03 شهریور 1387, 09:13 صبح
سلام.خیلی ممنون از پاسختون.
اگه میشه واسم یه نمونه کار یا کد بذارید تا بهتر متوجه بشم.
mer28+2

meisambandari
یک شنبه 03 شهریور 1387, 11:30 صبح
سلم دوسته عزیر به احتمال زیاد با این روش که میگم مشکلت حل میشه . تمام OCX ه , ِDll هاتو بریز توی System32 ویندوز و بعد همه رو رجیستر کن به اینصورت که یک Notpad باز کن و اسم تمام ocx و Dll هاتو زیره هم به اینصورتregsvr32 Myocx.ocx در Notpad وبنویس و با پسوند BAT ذخیره کن و اجرا کن . موفق باشی.

kuh_nur
یک شنبه 03 شهریور 1387, 11:48 صبح
سلام این کارو هم میشه انجام داد
shell "regsvr32.exe /s مسیرو نام فایل"
مستقیما داخل برنامه محیط برنامه این کارو میکنه

nezhadam_pershia
سه شنبه 05 شهریور 1387, 01:03 صبح
با سلام به دوستان.
از راهنماییتون ممنونم ولی مشکل من وقتیه که پروژه برای اولین بار بر رویه یه سیستم Open میشه.ولی میتونم برای حل این مشکل از راه حل شما استفاده کنم.اگر بخوام با کد نویسی ocx ها رو رجیستر کنم باید یه برنامه بنویسم و اونو exe کنم و قبل از اجرایه پروژه ی اصلی اونو اجرا کنم.چطور میتونم قبل از پروژه ی اصلی استفاده کنم؟
در ضمن من از نرم افزار Wise برای ساختن ستاپ واسه برنامم استفاده کردم(از طریق Import vb) ولی بعد از گرفتن vbp و محل vb6.exe و محل DAO 3.6 این ارورو میده.
The runtime file 'E"\program files\wise installation system\runtime\dcom\dcom95.exe' could not be opened.
do you want to run the download runtimes wizard to download the required runtime files from the internet?
if you select No you must return the installion and select runtime support files.run the download runtimes wizard?
yes no
امیدوارم که غلطی نداشته باشم چون نشستم تایپ کردم.
لطفا کمکم کنید هر چقدر هم که تو خود سایت wise گشتم دانلود runtime رو پیدا نکردم.لطفا بگید چه کار کنم.
mer29+1

alifa135
یک شنبه 13 بهمن 1387, 08:32 صبح
با سلام به دوستان.
از راهنماییتون ممنونم ولی مشکل من وقتیه که پروژه برای اولین بار بر رویه یه سیستم Open میشه.ولی میتونم برای حل این مشکل از راه حل شما استفاده کنم.اگر بخوام با کد نویسی ocx ها رو رجیستر کنم باید یه برنامه بنویسم و اونو exe کنم و قبل از اجرایه پروژه ی اصلی اونو اجرا کنم.چطور میتونم قبل از پروژه ی اصلی استفاده کنم؟
در ضمن من از نرم افزار Wise برای ساختن ستاپ واسه برنامم استفاده کردم(از طریق Import vb) ولی بعد از گرفتن vbp و محل vb6.exe و محل DAO 3.6 این ارورو میده.
The runtime file 'E"\program files\wise installation system\runtime\dcom\dcom95.exe' could not be opened.
do you want to run the download runtimes wizard to download the required runtime files from the internet?
if you select No you must return the installion and select runtime support files.run the download runtimes wizard?
yes no
امیدوارم که غلطی نداشته باشم چون نشستم تایپ کردم.
لطفا کمکم کنید هر چقدر هم که تو خود سایت wise گشتم دانلود runtime رو پیدا نکردم.لطفا بگید چه کار کنم.
mer29+1

خوب چرا هيچكي جواب اين بنده خدا رو نمي ده ؟
آقا اين مشكلو منم دارم نمي دونم اين Dcom95 چيه كه نمي ذاره من فايل نصب بسازم

aliproger
یک شنبه 13 بهمن 1387, 08:39 صبح
منم يه باري به اين مشكل برخوردم ولي نشد كه نشد
فكر مي كنم اين Dcom95 يه dll باشه كه بايد دانلودش كرد . بابا به داد اين بالايي ها برسيد

sh2007
یک شنبه 13 بهمن 1387, 09:12 صبح
دوست من سلام
كنترل در وي بي به دو دسته تقسيم مي شود كنترل استاندارد كه جز ذات وي بي هستند و كنترل غير استاندارد كه همين او سي ايكس هائي كه شما استفاده كرده ايد اگر يه كنترل غير استاندارد را استفاده كردي بايد برنامه توي سيستمي ديگه هم كه نصب مي شه اون كنترل رو داشته باشه
اما يه نكته مهم هر چه كمتر توي فرمها از اين كنترلها استفاده كني بهتره چون سرعت پردازش برنامه رو پايين مي ياره و برنامه با تاخير اجرا مي شه
بالاخره بهترين راه حل اينه كه با نرم افزار Wise Installation كه جستجو هم انجام بدي اونو مي توني پيدا كني و راهنماي اين توي سايت هم هست

alifa135
دوشنبه 05 اسفند 1387, 11:42 صبح
دوست من سلام
كنترل در وي بي به دو دسته تقسيم مي شود كنترل استاندارد كه جز ذات وي بي هستند و كنترل غير استاندارد كه همين او سي ايكس هائي كه شما استفاده كرده ايد اگر يه كنترل غير استاندارد را استفاده كردي بايد برنامه توي سيستمي ديگه هم كه نصب مي شه اون كنترل رو داشته باشه
اما يه نكته مهم هر چه كمتر توي فرمها از اين كنترلها استفاده كني بهتره چون سرعت پردازش برنامه رو پايين مي ياره و برنامه با تاخير اجرا مي شه
بالاخره بهترين راه حل اينه كه با نرم افزار Wise Installation كه جستجو هم انجام بدي اونو مي توني پيدا كني و راهنماي اين توي سايت هم هست

چه جوري مي تونم جستجو كنم ؟ اين قسمت آخر و يكم توضيح بيشتر بدين لطفا!

xxxxx_xxxxx
دوشنبه 05 اسفند 1387, 12:51 عصر
چه جوري مي تونم جستجو كنم ؟ اين قسمت آخر و يكم توضيح بيشتر بدين لطفا!
بالاي هر صفحه عبارت "جستجو" وجود داره، (كنار خروج) روي اون كليك كنيد بعد "جستجوي پيشرفته" و تنظيمات موردنظر رو اعمال كنيد و بعد هم جستجو.
ولي پيشنهاد مي كنم از جستجوي گوگل كه در بالاي همه صفحات وجود داره استفاده كنيد.