PDA

View Full Version : سوال: چطوری می تونم در Rave شماره ردیف بگذارم؟

Atlas_softWare
یک شنبه 03 شهریور 1387, 12:26 عصر
سلام
می خواستم در Rave Report یک ستون ردیف اضافه کنم و خودکار شماره ردیف بزند

Hsimple11
دوشنبه 04 شهریور 1387, 00:21 صبح
مثل اینکه Rave بر خلاف QR و FR کنترلی اختصاصی برای اینکار ندارد. یک فیلد در جدول خود قرار دهید.

Atlas_softWare
سه شنبه 05 شهریور 1387, 08:06 صبح
سلام
ممنون از پاسختون، شما می دونید به جز Rave چه نرم افزار گزارشگیری(Free) دیگری در Delphi2006 میشه استفاده کرد؟

Hsimple11
سه شنبه 05 شهریور 1387, 09:24 صبح
خیلی ها قبول دارند که FR مخصوصا برای ما ایرانی ها و فارسی زبان ها بهترین ابزار گزارش گیری است. هرچند نسخه های کرک آن هم در خیلی از سایتها وجود دارند اما استفاده از این نسخ با کمی شک و دلهره همراه خواهد بود.

Atlas_softWare
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 17:39 عصر
ممنون از راهنماییتون، در D7 هم از fastو quick استفاده می کردم بخصوص Quick ولی در D2006 جایگزین مناسبی پیدا نکردم

Kaveh-K
سه شنبه 07 آبان 1387, 16:55 عصر
به راحتی میتونی ستون ردیف بذاری، دوستان اشتباه میکنند که فکر میکنند rave این امکان رو نداره! یک calctext توی باند databand بگذار بعد خصوصیت CalcType اونرو روی ctCount بگذار، خصوصیت Controller اونرو همون databand ای که calctext توش هست انتخاب کن و RunningTotal رو به حالت True قرار بده... موفق باشی ...

Kaveh-K
سه شنبه 07 آبان 1387, 17:36 عصر
در ضمن اگه بتونی از امکانات rave درست استفاده کنی به نظر من کمبودی که نداره خیلی هم قوی هستش و کدنویسی خیلی قوی هم داره و به نظر من چون borland خودش این موتور گزارشگیری رو به عنوان پیش فرض در دلفی جای داده پس باید از یک نگاه دیگه و با احترام بیشتر به این موتور نگاه کرد، البته من با fastreport هم کار کردم و در کل اون هم خیلی خوبه، ولی خوب به شرطی خوب کار میکنه که کرک نشده اونرو بخری و استفاده کنی... موفق باشی ...

dashmostafa
دوشنبه 13 آذر 1391, 23:18 عصر
سلام.
ممنونم از راهنمایی خوبت. خیلی قشنگ توضیح دادی :تشویق: