PDA

View Full Version : گفتگو: . Interface .

مهران رسا
یک شنبه 03 شهریور 1387, 13:53 عصر
سلام .

یکی از مسائل مهم در برنامه نویسی ، رابط کاربری یا میانجی هست .

متاسفانه مقاله و یا منبع فارسی اختصاصی در مورد تا الآن پیدا نکردم . این تاپیک رو ایجاد کردم تا اگه دوستان مطالب تخصصی در این مورد میدونن بیان کنند . یا اگه منبع یا مقاله مفیدی در این زمینه هست ؛ معرفی کنید .

mansour01
یک شنبه 03 شهریور 1387, 16:06 عصر
سلام .

یکی از مسائل مهم در برنامه نویسی ، رابط کاربری یا میانجی هست .

متاسفانه مقاله و یا منبع فارسی اختصاصی در مورد تا الآن پیدا نکردم . این تاپیک رو ایجاد کردم تا اگه دوستان مطالب تخصصی در این مورد میدونن بیان کنند . یا اگه منبع یا مقاله مفیدی در این زمینه هست ؛ معرفی کنید .

دوست من میشه بیشتر توضیح بدید ؟
اگر منظورتون اینه که برنامه ای بنویسیم که با برنامه های دیگر در اتباط باشه و بصورت کامند لاین ، فکر نکنم کار مشکلی باشه . شما یک مثال بزنید که با چه برنامه ای میخواهید در ارتباط باشید ؟

مهران رسا
یک شنبه 03 شهریور 1387, 17:05 عصر
User Interface به معنای رابط کاربری . ربطی به ارتباط با برنامه های دیگه نداره .

Felony
یک شنبه 03 شهریور 1387, 17:36 عصر
Interface بحث بسیار بزرگی هست که بیشتر کمپانی های بزرگ نرم افزاری رو مشغول خودش کرده .

User Interface به معنای رابط کاربری هست ، هر چه برنامه بتونه راحتتر و ساده تر و دلنشینتر با مخاطب ( کاربر نرم افزار ) ارتباط برقرار کنه رابط کاربری بالاتری خواهد داشت و این کار در بازار یابی هم تاثیر بسزایی داره ، طوری که چندی پیش تو یه سایت خبری خارجی خوندم کمپانی Apple برای عرضه ی نسخه ی جدید سیستم عامل Mac قرار هست 14 روانشناس استخدام کند تا این سیستم عامل را با روحیات و عواطف افراد در آمیزد و به گفته ی Apple با این کار User Friendly این سیستم عامل را به میزان 60 درصد افزایش خواهد داد و رقیب سرسخت و جدی برای vista کمپانی مایکروسافت به حساب خواهد آمد .

منبع خبر بالا رو فراموش کردم میگردم و پیدا میکنم و براتون میزارم .

مهران رسا
دوشنبه 04 شهریور 1387, 11:31 صبح
منتظر مطالب سودمند بقیه دوستان عزیز هستیم ...

vbhamed
دوشنبه 04 شهریور 1387, 11:50 صبح
سلام

البته تا جايي كه من مي دونم خود مايكروسافت هم تيم روانشناس داره

.:KeihanCPU:.
دوشنبه 04 شهریور 1387, 20:49 عصر
استفاده بیش از حد از از Msgbox ها
منوهای تو در تو
رنگبندی های نا موزون و نا مناسب(که بعضیاشون انصافا دیوونه کنندست)
استفاده از عبارات تخصصی
و یکی از مشکلاتی که اکثر برنامه نویسا دارن و مشکل خودم هست همین عبارات تخصصیه
شاید برنامه ای که خودتون نوشتید به نظر ساده و فابل فهمه,اما اگه به یه کاربر ساده رنامه رو نشون بدید
متوجه میشین از عباراتی استفاده کردید که اصلا کاربر متوجه نمیشه