PDA

View Full Version : سوال: تعریف فیلد auto increment در sql server 2005 ؟؟؟؟

migrant
یک شنبه 03 شهریور 1387, 20:40 عصر
من visual studio 2008 رو تازه نصب کردم و تصمیم گرفتم از sql server 2000 اسباب کشی کنم به sql server 2005ولی هر چی می گردم نمی تونم فیلد auto incrememt تعریف کنم . . . . .
1- آیا این جابجایی و استفاده از این ورژن sql server درسته ؟؟؟؟؟
2- چطور می تونم auto inc تعریف کنم ؟؟؟؟
3- توی سیستم کاربر چه برنامه هایی باید صب باشه تا پروژه بتونه با این ورژن sql server اجرا بشه ؟؟؟؟؟
4- زیاد سئوال پرسیدم . . . . . :ناراحت:

pesare_ariyayi
یک شنبه 03 شهریور 1387, 22:09 عصر
این که رفتی تو sql server 2005 کار فوق العاده خوبیه و بهت پیشنهاد می کنم اگه تونستی با 2008 کار کنی (البته تازه release شده و بدست آوردنش سخته)
sql server نیاز به هیچ برنامه ی دیگه یی به جز windows installer و .net framework نداره.
برای auto incremet کردن یک ستون باید تو design view روی اون ستون کلیک کنی و وقتی properties bar اون ستون باز شد مقدار auto increment رو yes کنی

jaza_sa
یک شنبه 03 شهریور 1387, 23:34 عصر
اینم آموزش تصویری :لبخند:
تصویر سمت راست ، در محیط رسم نموداره
تصور ستم چپ ، مربوط به ویرایش یک جدول بصورت مجزاست.
:چشمک:

migrant
دوشنبه 04 شهریور 1387, 14:21 عصر
این که رفتی تو sql server 2005 کار فوق العاده خوبیه و بهت پیشنهاد می کنم اگه تونستی با 2008 کار کنی (البته تازه release شده و بدست آوردنش سخته)
sql server نیاز به هیچ برنامه ی دیگه یی به جز windows installer و .net framework نداره.
برای auto incremet کردن یک ستون باید تو design view روی اون ستون کلیک کنی و وقتی properties bar اون ستون باز شد مقدار auto increment رو yes کنی

ممنون از راهنماییتون .
آیا منظورتون از .net frame work و windows installer فقط همین ها بود یا علاوه بر sql server 2005 این ها هم باید نصب بشه ؟؟؟
اگه نخواد که خیلی عالیه . دیگه مثل 2000 نمی خواهد database رو atach کنی و sql server 2000 نصب کنی و . . . . . . .
روی همه سیستم ها هم نصب میشه و کار می کنه ؟؟؟؟ درسته ؟؟؟؟

pesare_ariyayi
دوشنبه 04 شهریور 1387, 17:44 عصر
برای نصب sql server 2005 این برنامه ها لازمن:
1. windows installer
2. .net framework 2.0
3. sql server 2005