PDA

View Full Version : اولین کار بعدازنصب SQL ومشکل در ثبت سرور

مطهر
پنج شنبه 26 شهریور 1383, 22:15 عصر
ب سلام
در برنامه ام می خواهم از بانک SQL (جایگزین اکسس) استفاده کنم. به همین دلیل
SQL Server 2000 Enterprise Edition را نصب کردم . در کتب آموزش SQL کار را با ثبت سرور شروع کرده ولی من در ثبت سرور با مشکل مواجه شدم.در قسمت Connect Using نه با Windows Authentication جواب میده نه با SQL server Authenication
نه برنامه ام ونه کامپیوترم تحت شبکه نیست.
از دوستان تقاضا دارم مرا راهنمایی نمایند :oops: :cry:

AminSobati
جمعه 27 شهریور 1383, 01:33 صبح
دوست عزیزم،
لطفا بفرمایید که:
1) از چه ویندوزی استفاده میکنید
2) دقیقا خطایی که موقع ثبت سرور مشاهده میکنید چیه

موفق باشید

مطهر
جمعه 27 شهریور 1383, 11:48 صبح
با سپاس فراوان
1)Microsoft Wndows XP Professional 2002

2)Motahar-SQL Sever does not exist or access denied. Connection open. (Connect ())

AminSobati
جمعه 27 شهریور 1383, 15:21 عصر
دوست عزیزم در Win XP نمیشه Enterprise Edition رو نصب کرد، باید Personal Edition نصب کنین. چیزی که الان برای شما نصب شده Client Tools هستش که برای کانکت شدن به یک SQL Server (موجود در شبکه یا اینترنت )استفاده میشه. ولی روی کامپیوتر شما سرویس SQL Server وجود نداره تا بهش کانکت بشین.
موفق باشید

مطهر
جمعه 27 شهریور 1383, 17:40 عصر
ممنون از راهنمایی

بابک زواری
جمعه 27 شهریور 1383, 19:09 عصر
همین مشکل رو من دارم ولیکن sql personal edition رو هم نصب کردم اما مشکل حل نشده باقی مونده

AminSobati
جمعه 27 شهریور 1383, 19:56 عصر
اگر Personal نصب کردین، برای تست SQL Server وارد Query Analyzer بشین. در صفحه ای که باید لاگین کنین، به جای SQL Server، یک نقطه وارد کنین(نشانگر کامپیوتر Local)، ضمنا Start SQL Server if it is stopped رو هم چک بزنین. حالا با انتخاب Windows Authentication، میتونین ok رو هم بعدش کلیک کنین. اگر مشکلی بروز کرد، حتما متن پیغام خطا رو بنویسین.
اگر لاگین موفقیت آمیز بود، در Enterprise Manager میتونین SQL Server رو رجیستر کنین.
موفق باشید

Mohammad.Saheb
شنبه 01 مهر 1385, 13:32 عصر
با سلام من هم مشکل دارم با sql server 2000 و رو xp نسخه Personal Edition رو نصب کردم و هیچ تنظیم خاصی رو چون بلد نبودم اعمال نکردم و موقع نصب اکثرا پیش فرض ها رو انتخاب کردم به هر حال من با خود sql server 2000 مشکل ندارم وحتی با Query Analyzer هم login میشم و حتی تو قسمت Service Manager هم start خورده ولی هنگام اتصال از طریق vs2005 بااین دستور

"=server=localhost;database=pubs;" + "user id=sa;password" با خطای زیر مواجه میشم
An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: TCP Provider, error: 0 - No connection could be made because the target machine actively refused it.)

ممنون میشم منو راهنمایی کنید بای

حمیدرضاصادقیان
شنبه 01 مهر 1385, 14:55 عصر
دوست عزیز در پیغامی که شما فرستادین مشکل اینه که شما در اینجا داری به sql 2005 وصل میشی در صورتی که sql 2000 رو نصب کردی.

Mohammad.Saheb
شنبه 01 مهر 1385, 15:59 عصر
درسته ولی من sql2005 رو از pc ام پاک کردم و حال sql2000 رو نصب کردم و نمی دونم چرا این پیام رو می ده ولی ممنمو میشم یکی منو راهنمایی کنه چون connection srting هم درسته "=server=localhost;database=pubs;" + "user id=sa;password"

Mohammad.Saheb
شنبه 01 مهر 1385, 16:12 عصر
مدیر محترم بخش لطفا جواب منو بدید