PDA

View Full Version : این Exception رو چکارش کنم؟؟؟؟؟ System.Data.StrongTyping

hanieh66
سه شنبه 05 شهریور 1387, 15:19 عصر
با این چیکار کنم؟؟؟؟؟

ordersCount = 'Customers[4].ordersCount' threw an exception of type 'System.Data.StrongTypingException'

من با دیزاینر خود ویژوال استودیو همه چی رو ایجاد کردم. یک view دارم که توی دیزاینر ساختمش و روی فرمم به یک دیتاگریدویو بایندش کردم. بعلت اینکه باید شرطهایی رو بصورت دینامیک به کوئریم اضافه کنم، کوئری رو در یک تابع نوشتم و همراه با دیتاآداپتری که ایجادش کردم (نه اونی که خودش بصورت ویزارد می یاره روی سینی ابزار) اطلاعات رو در همان view که خود دیزاینر برام ایجاد کرده ریختم و از اون جدول استفاده می کنم. توی دیتاگریدویو بعضی از فیلدها رو درست نمایش می ده ولی بعضی رو اصلا نشون نمی ده و توی یک حلقه تکرار مثلا اگه بخوام به مقادیر موجود در ستونهای یک سطر از دیتاتیبلم دسترسی پیدا کنم این اکسپشن رو تولید می کنه.
مثلا توی مثالی که بالا گذاشتم، وقتی که خواستم محتوای فیلد ordersCount از جدول Customers رو ببینم و چاپ کنم خطا داده.

نمی دونم باید چیکار کنم. حجم کاری که تا الان انجام دادم خیلی بالا رفته. می ترسم هر چیزی رو باز تغییر بدم و از دست بدم خیلی چیزا رو.
با خودم گفتم که شاید به این دلیل باشه که کوئری که خودم نوشتم و با اداپتری که خودم ایجاد کردم باعث شده شمای جدولی که داره fill می شه تغییر کنه و یا یه همچین چیزهایی.
لطفا کمکم کنید.

ali_kashani
سه شنبه 05 شهریور 1387, 23:38 عصر
سلام

من نظرم اينه كه پروژه را بزاري تا دوستاني كه وارد تر هستند ببينند و ايرادشو پيدا كنند.

lililili
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 13:25 عصر
سلام

من نظرم اينه كه پروژه را بزاري تا دوستاني كه وارد تر هستند ببينند و ايرادشو پيدا كنند.

با عرض سلام خدمت اساتيد محترم
من خيلي وقت است كه وارد اين سايت نشدم(فكر مي كنم 6 ماه ) و امروز كه وارد شدم نتوانستم تاپيك جديدي ايجاد كنم براي مطرح كردن سوالم .

به همين جهت اينجا بيان مي كنم :
1- تفاوت System Exception و Application Exception در چيست ؟
2- آيا Exception انواع مختلف دارد ؟

ممنون از تحمل و توجه شما دوستان مهربان /

dr_csharp
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 13:39 عصر
با عرض سلام خدمت اساتيد محترم
من خيلي وقت است كه وارد اين سايت نشدم(فكر مي كنم 6 ماه ) و امروز كه وارد شدم نتوانستم تاپيك جديدي ايجاد كنم براي مطرح كردن سوالم .

به همين جهت اينجا بيان مي كنم :
1- تفاوت System Exception و Application Exception در چيست ؟
2- آيا Exception انواع مختلف دارد ؟

ممنون از تحمل و توجه شما دوستان مهربان /
در .Net Framework به Run time error ها Exception میگن .
Application Erorخطایی است که بدلیل رویدادهایی که تو برنامتون اتفاق میافته پدید میاد ولی System Error به APP شما مربوط نمیشه و خطایی است که در سیستم عامل پدید میاد ( البته گاها App Error ها منجر به Sys Error میشن )

lililili
شنبه 23 شهریور 1387, 12:25 عصر
در .Net Framework به Run time error ها Exception میگن .
Application Erorخطایی است که بدلیل رویدادهایی که تو برنامتون اتفاق میافته پدید میاد ولی System Error به APP شما مربوط نمیشه و خطایی است که در سیستم عامل پدید میاد ( البته گاها App Error ها منجر به Sys Error میشن )

ممنونم . مي شه يك كم بيشتر توضيح بدين ؟؟ يعني syntax error ها جزئي از Application error هست يا system error ?