PDA

View Full Version : On Key Pressed?

MSK
جمعه 27 شهریور 1383, 20:48 عصر
چطور میشه توی برنامه فاقد فرم از رویداد On KeyPress استفاده کرد؟ :!:

مقصود این است که برنامه تک تک کلید هایی را که کاربر فشار میدهد را شناسایی کند. :roll:

شنبه 28 شهریور 1383, 01:21 صبح
سلام

اگه منظورتون hock کردن کیبورت است که برای این کار کامپونت هست

phantasm
شنبه 28 شهریور 1383, 08:02 صبح
همین جا سرچ کن کلی مطلب و سورس پیدا میکنی.

_alish_
شنبه 28 شهریور 1383, 15:40 عصر
MSK جان انگار مدتی خواب هستی مدتی پیش یک فایل در یک تاپییکی فرستادم در مورد همین موضوع بود یک hookفکر کنم تاپیکی در مورد دوباره ساختن فرم بود انگار که خودت هم بودی بگرد تا بگردی داداش :گیج:

MSK
یک شنبه 05 مهر 1383, 20:31 عصر
شرمنده ولی اگه نمی خندید hook یعنی چی؟ :oops:

من این کلمه زیاد به چشم می خوره ولی متوجه مقصود نمیشم!

تازه کاریه دیگه! :lol: (:D)

_alish_
دوشنبه 06 مهر 1383, 07:42 صبح
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=12658&highlight=hook+%8D%ED%D3%CA

phantasm
دوشنبه 06 مهر 1383, 08:46 صبح
hook یعنی چی؟
به محلی در روال یا برنامه ای که در اون برنامه نویس بمنظور اشکال زدایی یا ..٬روالهای دیگه ای رو متصل یا درج

کنه اصطلاحا hook میگن.

MSK
چهارشنبه 08 مهر 1383, 19:50 عصر
از Alish عزیز هم خیلی ممنونم.
ولی جناب phantasm جواب شما ربطی به موضوع نداشت :متفکر: یا حداقل من ربطشو نفهمیدم. :قهر:

phantasm
چهارشنبه 08 مهر 1383, 20:49 عصر
MSK جان ;

معنی و مفهوم hook کلی تر از اون چیزیه که توی لینک بالا بهش اشاره شده ٬ من به معنی اصلی اشاره کردم! :roll:

In programming, a hook is a place and usually an interface provided in packaged code that allows a programmer to insert customized programming. For example, a programmer might want to provide code that analyzed how often a particular logic path was taken within a program. Or a progammer might want to insert an additional capability. Typically, hooks are provided for a stated purpose and are documented for the programmer.

Some writers use hook to also mean the program that gets inserted.

Cheers

MSK
پنج شنبه 09 مهر 1383, 20:06 عصر
:? :heart: