PDA

View Full Version : عدم نمايش صحيح نوشته هاي فارسي در بعضي از صفحات سايت

mehrzad007
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 05:05 صبح
من سايتي رو با دات نت 2005 نوشتم و اونو روي سرور خودمون (win2003)اجراش كردم . سايت به صورت صحيح اجرا ميشه . و صفحه اولش بدون هيچ مشكلي لود ميشه و نمايش داده ميشه چه از روي سرور چه به صورت ريموت . اما بعد از لاگين كردن و وارد شده به صفحه دوم نوشته هاي فارسي به صورت صحيح نشان داده نمي شود و مشكل با تعويض كدپيج هم حل نميشود .
-----------
سايت چه در وي اس 2005 و چه اي اي اس كامپيوتر خودم كه ويندوز ايكس پي داره هيچ مشكلي نداره و به طور صحيح اجرا ميشه ...

milade
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 07:42 صبح
می شه ادرس یکی از اون صفحات رو بدی؟

mehrzad007
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 11:13 صبح
از بيرون قابل دسترسي نيست ...

afsharm
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 11:46 صبح
سلام اون آدرسی که گذاشته بودین و پاکش کردین رو من می‌تونستم ببینم و لاگین هم کردم. مشکل شما به دو صورت قابل حله: آبکی و اساسی.
راه حل آبکی: از بخش Advanced از Regional Settings زبان فارسی را برای نمایش در مورد برنامه‌های غیر یونیکد انتخاب کنید. این کار باید در همه کلاینت‌ها انجام شود
راه حل اساسی: سورس کد (فایل ascx یا aspx و فایل .cs یا .vb) یا هر فایل دیگه‌ای که اون نوشته‌ها ازش خونده می‌شه رو در یک کامپیوتری که مشکل نمایش نداره باز کرده و با کمک Advanced Save Options اون رو با یک Encoding یونیکد مثل ۶۵۰۰۱ ذخیره کنید. اگر هم اون نوشته از یک بانک اطلاعاتی یا جای دیگه‌ای هم خونده می‌شه اونها رو هم یونیکد کنید. و دقت کنید که نوشته داخل اونها هم یونیکد باشه. مثلا نوع فیلد دیتابیس را از varchar به nvarchar تغییر بدین. encoding نمایش صفحه وب رو با کد زیر روی utf-8 بزارین. ایشالا که مشکلتون حل شه.
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=utf-8" />

mehrzad007
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 12:33 عصر
از شما ممنونم . اون لينك رو بردارين لطفا فقط . مشكل رو حل كردم .