PDA

View Full Version : سوال: ارسال متغیر به کلاس

sarehhh
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 12:15 عصر
سلام دوستان .

من یه class دارم به اسم Aluminium که این class یک سری متد ها، خصوصیات و اعضا داره. و برای اینکه به database وصل بشم، یه سری اشیا مثل objConnection ، objCommand و... احتیاج دارم که اینها رو به کلاسم پاس می کنم.

می خواستم بدونم روش صحیح چیه(اشیا یی از این دست باید توی کلاس تعریف بشه یا توی بدنه ی فرم) و اصولا چه کاری مرسومه؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

Zaparo
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 12:50 عصر
راه که زیاده قشنگترینش استفاده از Property هست یا اینکه یسری متغییر تو خوده کلاس تعریف کنی و اونها رو با پاس دادن به Constracture مقدار دهی بشن ولی کماکن استفاده از Property رو توصیه میکنم

sarehhh
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 18:22 عصر
راه که زیاده قشنگترینش استفاده از Property هست یا اینکه یسری متغییر تو خوده کلاس تعریف کنی و اونها رو با پاس دادن به Constracture مقدار دهی بشن ولی کماکن استفاده از Property رو توصیه میکنم

استفاده از property به چه صورت؟ می شه یکم بیشتر توضیح بدین.
ممنون می شم.

اَرژنگ
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 18:53 عصر
سلام دوستان .

من یه class دارم به اسم Aluminium که این class یک سری متد ها، خصوصیات و اعضا داره. و برای اینکه به database وصل بشم، یه سری اشیا مثل objConnection ، objCommand و... احتیاج دارم که اینها رو به کلاسم پاس می کنم.

می خواستم بدونم روش صحیح چیه(اشیا یی از این دست باید توی کلاس تعریف بشه یا توی بدنه ی فرم) و اصولا چه کاری مرسومه؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

۱. برنامه نویسی ۳ لایه را مطالعه کنید.
۲.فرم فقط برایه نشان دادن است، از کلاسهایه دیگر میتوانید در فرمتان استفاده کنید ولی فرم را فقط برایه استفاده از اشیاء است.
۳. objConnection ، objCommand و مختصاتی که مربوط‌ به وصل شدن و استفاده از داتابیس را یک لایه دیگر تعریف کنید.
۴.در کلاس Aluminium فقط با مختصات مربوط به Aluminium تعریف کنید و در لایه خودش قرار بدید

Zaparo
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 20:57 عصر
public class Aluminum
{
private DbConnection _connection;
public DbConnection Connection
{
set { this._connection = value; }
}
public IDataReader GetData()
{
if(this._connection != null)
{
//TODO: execute command and select data
}
}
}

jaza_sa
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 01:16 صبح
کاملا با اَرژنگ (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=13535) هم عقیده ام
به نظرم من برنامه نویسی 3 لایه بهترین گزینه است.

sarehhh
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 02:15 صبح
من یه search کردم تو تالار، شما پیشنهادی برای مطالعه برنامه نویسی ۳ لایه (کتاب، Ebook و...)ندارین؟

sinpin
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 13:55 عصر
من یه search کردم تو تالار، شما پیشنهادی برای مطالعه برنامه نویسی ۳ لایه (کتاب، Ebook و...)ندارین؟
تاپيك زير را ببينيد :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=27351
و در سايتهايي مانند codeproject.com نيز بدنبال نمونه برنامه هاي چندلايه باشيد