PDA

View Full Version : سوال درباره DHCP Server

javad0062
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 13:33 عصر
من تو شبکم سیستم ها رو join کردم ، قبل از اینکه join بشن همگی اونا دارای رنج ip ای مشابه رنج سرور بودن ، حالا می خوام داخل شبکم DHCP Server راه اندازی کنم و می خوام بدونم چه طوری بدون اینکه خواسته باشم برم پشت کامپیوتر join شده و به صورت لوکال بالا بیام و ip رو اتوماتیک کنم ، فقط و فقط از پشت سرور به کلاینت ها ip رو از Dhcp سرور اختصاص بدم.
اگر دستورات command ای خاصی داره بنویسید .
ممنون میشم از راهنماییتون

Daleeeeer
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 09:12 صبح
تا اونجا که من می دونم، نه دستوری داره و نه پالیسی خاصی. اما با Script می تونی این کار رو انجام بدی. بعد اون رو داخل Log on Script قرار بدی. بعد سیستم هات رو یه reset بکنی.
من روش دیگه ای نمی دونم.

javad0062
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 10:41 صبح
تا اونجا که من می دونم، نه دستوری داره و نه پالیسی خاصی. اما با Script می تونی این کار رو انجام بدی. بعد اون رو داخل Log on Script قرار بدی. بعد سیستم هات رو یه reset بکنی.
من روش دیگه ای نمی دونم.

دوست عزیز من هم اشاره کردم و گفتم اگه کسی با دستورات command می تونه ، بگه
اخه مثلا اگر admin در یک ساختمون 5 طبقه مثل دادگستری باشه باید برای هر چیز کوچیکی مثل تنظیم ip بره سر سیستم کلاینت ، این که درست نیست !
این مشکل هم (تنظیم ip برای کلاینت ها از طریق dhcp server) فقط با command حل می شه
اگه دوستان کمک کنن حل ی شه !

Daleeeeer
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 11:03 صبح
باید برای هر چیز کوچیکی مثل تنظیم ip بره سر سیستم کلاینت
نیازی نیست بری سر کلاینت ها. تو خود سرور که در قسمت Log on Script تو GP اسکریپت بزاری به همه کلاینت ها force می شه.

این مشکل هم (تنظیم ip برای کلاینت ها از طریق dhcp server) فقط با command حل می شه
خیلی چیزها هست که کامندی نداره اما با اسکریپت می شه حل کرد.
یا علی

Strategist
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 18:37 عصر
Netsh interface ip set address

مثال برای اینترفیسی با نام LAN :
netsh interface ip set address name="LAN" source=dhcp

اینم راهنمای پارامتر هاش :
Netsh commands for Interface IP
You can use commands in the Netsh Interface IP context to configure the TCP/IP protocol (including addresses, default gateways, DNS servers, and WINS servers) and to display configuration and statistical information.
You can run these commands from the Windows XP command prompt or from the command prompt for the Netsh Interface IP context. For these commands to work at the Windows XP command prompt, you must type netsh interface ip before typing commands and parameters as they appear in the syntax below. To run these Netsh commands on a remote Windows 2000 Server, you must first use Remote Desktop Connection to connect to a Windows 2000 Server that is running Terminal Server. There might be functional differences between Netsh context commands on Windows 2000 and Windows XP.

http://barnamenevis.org/forum/ms-its:c:%5Cwindows%5Chelp%5Cntshared.chm::/minusCold.gifُ (http://barnamenevis.org/forum/#)
set address: Configures an IP address and a default gateway on a specified interface.
Syntax
set address [name=]InterfaceName [source=]{dhcp | static [addr=]IPAddress [mask=]SubnetMask [gateway=]{none | DefaultGateway [[gwmetric=]GatewayMetric]}}
Parameters

[name =] InterfaceName Required. Specifies the name of the interface for which you want to configure address and gateway information. The InterfaceName parameter must match the name of the interface as specified in Network Connections. If InterfaceName contains spaces, use quotation marks around the text (for example, "Interface Name"). [source=]{dhcp | static [addr=]IPAddress [mask=]SubnetMask [gateway=]{none | DefaultGateway [[gwmetric=]GatewayMetric]}} Required. Specifies whether the IP address to configure originates from a DHCP server or is static. If the address is static, IPAddress specifies the address to configure, and SubnetMask specifies the subnet mask for the IP address being configured. If the address is static, you must also specify whether you want to leave the current default gateway (if any) in place or configure one for the address. If you configure a default gateway, DefaultGateway specifies the IP address of the default gateway to be configured, and GatewayMetric specifies the metric for the default gateway to be configured. /? Displays help at the command prompt. Remarks

You can use this command to switch an interface between DHCP configuration and static configuration. If the interface is configured statically, the DNS and WINS server addresses for this interface must also be statically configured.
Omitting the DefaultGateway parameter does not clear gateway configuration but preserves whatever was previously configured.

javad0062
جمعه 08 شهریور 1387, 15:41 عصر
البته از راهنمایی Strategist هم ممنون ، من مراحل رو به صورت زیر انجام دادم و جواب داد
اول یک بچ فایل به صورت زیر تعریف کردم.

copy con javad.bat
netsh int ip set address name="local area connection" source=dhcp@

بعد همون طور که daleeeer اشاره کردن به policy هایی که به user های join شده اعمال هستند و در قسمت script log on این بچ فایل رو قرار دادم

farahem
شنبه 24 مرداد 1388, 14:36 عصر
سلام دوستان.
کمک کمک کمک کمک کمک کمک

من جای که کار میکنم قبلا ویندوز اکس پی داشتیم و داخل دفتر 5 نفر هسبم که 5 تا کامپیوتر داریم و داخل دسکتاپ هر کامپیوتر یک پوشه فرار داشت که همه کامپیوترها همون پوشه را داشتند و اون پوشه همه فایلهای که مربوط به شرکت بود را داخل اون میگذاشتیم و همه میتونستند فایلهای همیدیگر را ببینند.
ولی الان تمام سیستم از اکس پی به ویستا تبدیل شد یعنی 4تا کامپیوتر ونیدوز ویستا هم. داره 1 کامپیوتر وین ویستا پروفوسیونال داره و یک سیدی سرور 2008 دادند که اگر نیاز به سرور بود بتونیم این کار را انحام بدیم

دوستان لطفا راهنمای کنید
من نمیخوام کل سرور را یاد بگیرم فقط خواهشن آموزش همین چیزی که میخوام را برام بگید
فقط چی کار باید بکیم که آن پوشه در تمام کامپیوتر ها ضاهر بشه تا همگی بتونیم از آن مشترک اسفاده بکنیم؟
farahem@hotmail.de (farahem@hotmail.de)

keivan mousavi
شنبه 24 مرداد 1388, 15:12 عصر
سوالتو دقیق بگو الان میخوای نحوه اشتراک گذاری رو ویندوز ویستارو بلد بشی؟

farahem
شنبه 24 مرداد 1388, 20:17 عصر
سلام
کیوان عزیز

من فولدرهای که شاره میکنم فقط در یوزرهای کامپیوتر به اشتراک گذاشته میشه.ولی من میحوام یک فولدر را با کامپیوترهای دیگه اشتراک بگذارم.که همگی بتونیم در همون فولدر فایل بگذاریم و یا فایلی را برداریم.
ولی مانند همون فولدر شازه هست ولی نه با یک کامپیوتر بلکه با چند کامپیوتر حداگانه.و ویستا هم هستند

farahem
یک شنبه 25 مرداد 1388, 00:22 صبح
2 تا کامپیوتر جدا ولی دارای یک فولدر مشترک

http://i28.tinypic.com/347k903.jpg

http://i29.tinypic.com/28v9i5x.jpg

keivan mousavi
یک شنبه 25 مرداد 1388, 01:08 صبح
عزیز دل من

عزیزام (شاره نه شِیر) = share

تصویری که شما نشون دادی نشون میده که کامپیوترها اصلاً به هم شبکه نشدن که بتونی Share کنی

شما اول باید این کامپیوترهارو به هم شبکه کنید

farahem
یک شنبه 25 مرداد 1388, 02:27 صبح
سلام.
اگر ممکن بود آموزش کاملش را برام اینجا بگدار یا برام ایمیل کن بی زحمت.

از اول چی کار باید بکنم؟ تا به این پوشه ها برسم که این فولذرها روی ضفحه مانیتو ضاهر بشوند ؟

ممنون از اینکه حیلی سزیع جواب میدید....

این عکسها مربوط به محل کارم نیست.مال هونه هست و فقط میخواستم منظورم را بیان کنم که چی میحوام...

ولی کامپیوترهای محل کار همه گی از یک hub و wirelles به یک شبکه اینترنتی وصل هستند و قتی یک فولدر را sharê میکنم .آن فولدر فقظ در یوزرهای ذیگه همین کامپیوتر فقال میشه.ولی من میخوام فولدر مورد نظر در همه کامپیوترها پاهر بشه

farahem
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 22:39 عصر
سلام

نه به اون که زود زود جواب میدادید و نه به الان که اصلا جواب نمیدید....

سوالی که من داشتم برای کسی که آی تی خونده باشه یک سوال ابتدای به حساب میاد.....

ولی من نخوندم و از شما کمک هواستم.

ولی با این که هیچی از از کارها را نمیدونم ولی تونستم پرینتر را در بین تمام کاربران با اشترک بگذارم و همه میتونند از پرینتر استفاده کنند.ولی هنوز نتونستم پوشه ای را در بین کامپیوترها به اشتراک بگذارم.....

شاید هم منظوذ من نفهمیدید چون من اسم سیستمی بلد نیستم

فقط میحوام یک پوشه ای را در بین تمام کامپیوتر ها به اشتراک بگذارم. و همگی بتونند داحل پوشه را ببینند و اضافه یا کم کنند

keivan mousavi
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 01:21 صبح
سلام

نه به اون که زود زود جواب میدادید و نه به الان که اصلا جواب نمیدید....

سوالی که من داشتم برای کسی که آی تی خونده باشه یک سوال ابتدای به حساب میاد.....

ولی من نخوندم و از شما کمک هواستم.

ولی با این که هیچی از از کارها را نمیدونم ولی تونستم پرینتر را در بین تمام کاربران با اشترک بگذارم و همه میتونند از پرینتر استفاده کنند.ولی هنوز نتونستم پوشه ای را در بین کامپیوترها به اشتراک بگذارم.....

شاید هم منظوذ من نفهمیدید چون من اسم سیستمی بلد نیستم

فقط میحوام یک پوشه ای را در بین تمام کامپیوتر ها به اشتراک بگذارم. و همگی بتونند داحل پوشه را ببینند و اضافه یا کم کنند

دوست گرانقدر من
ما در اینجا آموزش شبکه نمیدیم
کسانی که Base شبکه رو بلد هستن و در کارشون به مشکل برخوردن میان در اینجا و سوال میکنن و ما هم در حد توان پاسخ میدیم

این فایلیو که بهت دادم رو بگیر به صورت PDF هستش انشاء الله که مشکلت حل بشه

farahem
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 01:51 صبح
ok
ممنون
از اینکه ذاهنمای کردید و مرسی بابت فایل