PDA

View Full Version : فایل exeبرنامه

sara tayyeb
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 18:17 عصر
با سلام
من 1 برنامه نوشتم که می خوام فایل exe اون رو تو کامپیوتری که c# نصب نیست اجرا و استفاده کنم.این کار رو کردم اما پیغام می ده که باید یک سری فایل با پسوند dll رو داشته باشم وقتی که این فایل ها رو هم کپی می کنم بازم برنامه اجرا نمی شه .
سوال من اینه آیا نباید فایل با پسوند exe تو هر کامپیوتری اجرا بشه؟
ممنون می شم راهنمایی کنید

regbyte
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 18:30 عصر
dot Net Framework در سیستم مورد نظر نصب کنید.
آیا از Component خاصی استفاده می کنید؟

h.jaza
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 19:42 عصر
در کل از هر Engine هایی که استفاده کرده باشی، باید توی سیستمه مقصد اونارو داشته باشی.

مثلا چون از ویژوال استفاده کردی، باید Net Framework. رو سیستم طرف نصب باشه. همینجور اگر از SQL Server استفاده کرده باشی.

saber4166
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 19:48 عصر
یادت نره اگه از crystal برای گزارش گیری استفاده میکنی ( اگه در برنامه گزارشگیری داری) crystal رو هم support کنی

subsub
سه شنبه 12 شهریور 1387, 06:03 صبح
با سلام

میشه کاری کرد که فایلهای نصب Net. درون فایل MSI قرار بگیره؟
البته وقتی برنامه نصب کننده رو با خود Visual Studio 2005 می‌سازیم.

h.jaza
سه شنبه 12 شهریور 1387, 10:05 صبح
معلومه که میشه.

تنها کافی هستش که زمانی که داری ستاپ میسازی وسه برنامت، بری و اون فایلای exe ای که می خوای (مثلا Net.) به ستاپت اضافه کنی.

subsub
سه شنبه 12 شهریور 1387, 10:20 صبح
معلومه که میشه.

تنها کافی هستش که زمانی که داری ستاپ میسازی وسه برنامت، بری و اون فایلای exe ای که می خوای (مثلا Net.) به ستاپت اضافه کنی.

در این صورت فایل نصب کننده دات‌نت رو هم به پوشه نصب برنامه می‌ریزه که چندان دلچسب نیست.

راه بهتری نیست؟

h.jaza
سه شنبه 12 شهریور 1387, 10:27 صبح
من راه دیگه ای رو نمی دونم. شما به هر حال مجبوری یه نسخه ی اکسپرس از دات نت رو توی فایل ستاپ برنامت قرار بدی.

md.it000
سه شنبه 12 شهریور 1387, 10:44 صبح
كسي از دوستان اگه در مورد اين دستور اطلاع داره توضيحي بده
فكر كنم در همين ضمينه مربوط باشه

system.diagnostics.process.start()

h.jaza
سه شنبه 12 شهریور 1387, 11:29 صبح
نه، این هیچ ربطی به این مسئله نداره.

با این دستور شما میتونی به پروسس های سیستم دسترسی داشته باشی و اونارو اجرا کنی نه چیز دیگه ای.

dr_csharp
سه شنبه 12 شهریور 1387, 14:42 عصر
کافیه مادامیکه برنامه رو سیستم کاربر setup میشه نسخه ی استفاده شده از فریم ورک دات نت رو سیستم کاربر نصب بشه ..یه exe بنام dotNetfx

subsub
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 21:46 عصر
کافیه مادامیکه برنامه رو سیستم کاربر setup میشه نسخه ی استفاده شده از فریم ورک دات نت رو سیستم کاربر نصب بشه ..یه exe بنام dotNetfx

دوست عزیز بهتر نیست با نقل قول بگید؟ من نفهمیدم جواب من رو دادید یا شروع کننده تاپیک رو.

اگه جواب داده شده برای من هست باید بگم که مشکل اینه پس از ساختن فایل نصب، 2 فایل و یک پوشه در پوشه Release ساخته میشه. اون دو فایل یکی EXE و دیگری MSI هست و داخل پوشه آپدیت‌ها و همچنین دات‌نت 2 هست.

مشکل اینجاست که اگه فایل EXE اجرا بشه، قبل از نصب برنامه، اگه دات‌نت نصب نباشه، دات‌نت رو نصب می‌کنه ولی فایل MSI تنها برنامه رو نصب میکنه و هیچ‌کاری به دات‌نت نداره!!!

h.jaza
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 22:40 عصر
خوب این که خیلی واضحه. اصلا خود ویژوال استودیو این امکانو وسه شما قرار داده که بتونید بین حالتی که روی سیستم مقصد دات نت نصب هست یا نه، انتخاب کنید که کدوم یکی رو (EXE یا MSI) رو نصب کنید.

niloofar norouzi
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 11:04 صبح
سلام
اگه بانک برنامه ی من با sql server 2005 enterprise باشه فایل setup در xp اجرا می شه؟

h.jaza
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 11:16 صبح
نه. باید انجینه SQL رو هم روی سیستمه طرف نصب کنی.