PDA

View Full Version : سوال: شبكه داس و ويندوز

hrj1981
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 18:48 عصر
دوستان مهندس سلام
من يك ميني شبكه دام شامل 4 كامپيوتر
درون 2 از آنها برنامه ها ي كاربردي تحت داس مي باشند و در 2 تاي ديگر برنامه تحت ويندوز
حال من يكي از سيستم ها را مي خواهم به عنوان پشتيبان در نظر بگيرم و كليه برنامه را از همه سيستمها به آن ارسال كنم.
درون تالار سرچ كردم چندان ميسر نشد حال از دوستان كسي مي تواند به ما كمك كند تا اين چهار سيستم را چگونه پيكر بندي كنيم تا شبكه بتواند همه آنها را بدون توجه با سيستم عامل پشتيباني كند؟
ممنون

Daleeeeer
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 09:22 صبح
حال من يكي از سيستم ها را مي خواهم به عنوان پشتيبان در نظر بگيرم و كليه برنامه را از همه سيستمها به آن ارسال كنم.
یعنی backup گیری خودکار؟

اين چهار سيستم را چگونه پيكر بندي كنيم تا شبكه بتواند همه آنها را بدون توجه با سيستم عامل پشتيباني كند؟
یعنی چی؟ مگه الان نمی کند؟
می تونی با برنامه های iamge مثل نورتون گوست یا اکرونیس این کار رو انجام بدی. (برای هر سیستم) من اکرونیس رو توصیه می کنم. به خصوص نسخه 9 و خرده ای (نسخه سروری) واقعاً قابلیت های وجشتناکی داره.

hrj1981
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 19:57 عصر
نه . چون نمي دانم چگونه محيط داس و ويندوز را در شبكه به هم متصل كنم.اميدوارم منظورم را رسانده باشم.

cybercoder
جمعه 08 شهریور 1387, 17:05 عصر
IBM PC DOS خودش TCP/IP رو پشتیبانی می کنه برای Ms-DOS می تونی از Microsoft Network Client for MS-DOS استفاده کنی. قبلا فکر می کنم در موردش صحبت شده یه جستجویی بکن.