PDA

View Full Version : سوال: آپدیت کردن ID Field

pesare_ariyayi
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 11:38 صبح
سلام
من می خواستم بدونم اگر بخوام یک سطر رو آپدیت کنم, باید به فیلدی که توی دیتابیس auto increment تعریف شده رو هم مقدار دهی کنم, به عبارت دیگه باید چه برخوردی با این فیلد داشته باشم تا این فیلد مقدار دهی بشه؟

amin_alexi
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 20:49 عصر
سلام
شما می خواین فیلد auto increment رو Update کنین!
اگه آره و فکر می کنین که مقدار این فیلد احتمال داره تغییر کنه بهتره حتما یک فیلد جدا تعریف کنین و مقدار اون رو تغییر بدین ...

bsng110
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 21:27 عصر
هوالحکیم
سلام
به طور کلی چنین فیلدی هیچگاه آپدیت نمی شود ولی اگر بخواهید آپدیت کنید(به هر دلیلی) باید از دستور dbcc استفاده کنید. از دستور dbcc CHECKIDENT استفاده کنید. توضیحات آن را در MSDN می توانید پیدا کنید. چنانچه پارامتر NOSEED را به این دستور بدهید، کنترل از روی فیلد auto number برداشته می شود و می توانید هر مقداری که بخواهید به فیلد بدهید. همچنین می توانید مجدداً توسط پارامتر seed مقدار اولیه و مقدار افزایش را تنظیم کنید که البته این تنظیم بر روی فیلد های موجود اثری نیم گذارند و چنانچه می خواهید فیلد های موجود را نیز دستکاری کرده و مثلاً از نو مقدار دهی نمایید، باید ابتدا nossed کنید و دستوراتی بنویسید که فیلد هایتان به ترتیبی که می خواهید شود و سپس دستور بالا را با seed و مقدار اولیه و مقدار افزایشی که می خواهید، اجرا کنید. یا علی. خدانگهدارتان