PDA

View Full Version : بدست آوردن تعداد كليك برروي يك عكس

bps20590
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 12:18 عصر
با سلام
لطفا چطور ميشه تعداد كليك برروي يك عكس براي ديدن يا دانلود رادر يك جدول ذخيره كرد

s.mostafa.rahmani
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 12:43 عصر
ميشه با كليك روي عكس يه تابع رو فراخواني كنيد كه توي اون تابع مقدار يه متغير شمارنده رو افزايش بده.

aghasina
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 13:46 عصر
نه میتونی کاری کنی که وقتی روی عکس کلیک میشه یه چیزی به یه صفحه ارسال بشه
و چک کنه توی اون صفحه اگر فلان چیز ارسال شده بود توی دیتا بیس به یه چیز پلاس کن

www.divxkade.com
شنبه 09 شهریور 1387, 13:11 عصر
بهترین راهش راهی هستش که aghasina گفتن ولی اگر نمی خوای که با کلیک صفحه باز بشه
می تونی یک تابع ساده آژکس رو بر روی onclick عکس صدا بکنی تا این کار رو برات انجام بده

sama01
یک شنبه 10 شهریور 1387, 09:08 صبح
من فکر می‌کنم تنها راه این باشه که مثل خیلی از سایت‌ها، آدرسی که برای نمایش عکس داده می‌شه، آدرس حقیقی عکس نباشه. در واقع آدرس صفحه‌ای است که محتوای آن عکس است.
با فراخوانی این صفحه، ابتدا یک واحد به تعداد نمایش عکس در db افزوده می‌شه و سپس عکس به عنوان محتوای صفحه، با آن اضافه می‌شود.
چیزی مثل این:

<?php
// This page: http://mySite.com/image.php?im=flower.jpg

$im = $_GET['im'];

// Plus in DataBase code

$img = imagecreatefromjpeg($im); // Load image
header("Content-Type: image/jpeg");
imagejpeg($img);
?>

aghasina
یک شنبه 10 شهریور 1387, 10:20 صبح
خب کاربر کلیک راست می کنه و آدرس عکس رو برمیداره!!

sama01
یک شنبه 10 شهریور 1387, 11:39 صبح
اگر هدف این باشه که ببینیم یک عکس چند بار دیده شده، که فرقی نمی‌کنه.

خب کاربر کلیک راست می کنه و آدرس عکس رو برمیداره!!
یعنی چی؟ مگه قراره آدرس رو مخفی کنیم؟ ضمن اینکه آدرس، اصلا آدرس حقیقی عکس نیست. مثلا اسم عکسه. و ما در زمان فراخوانی عکس، پسوند و پیشوند‌های لازم را به آن می‌افزاییم.
این کار می‌تونه به قدری رمزآلود بشه که کسی نتونه آدرس حقیقی را حدس بزند. ولی اصلا فکر نمی‌کنم نیازی به این کار باشه.
در ضمن من کلیت را گفتم. می‌شه به کدی که توشتم، شاخ و برگ داد. مثلا در آدرس‌دهی، کدی را وارد کنیم که این کد در db برای یک عکس منحصر به فرد باشد و از طریق db آدرس عکس را به‌دست بیاوریم و باقی ماجرا.

aghasina
یک شنبه 10 شهریور 1387, 15:29 عصر
سلام
گفته تعداد کلیک روی اون عکس
در ضمن فکر کنم راه آخر به دردمون نخوره
<?php
// This page: http://mySite.com/image.php?im=flower.jpg

$im = $_GET['im'];

// Plus in DataBase code

$img = imagecreatefromjpeg($im); // Load image
header("Content-Type: image/jpeg");
imagejpeg($img);
?>

sama01
یک شنبه 10 شهریور 1387, 17:02 عصر
پس فکر می‌کنم به‌تر باشه خود فرد سوال کننده، هدف از این کار را توضیح بده.
به نظر من که تعداد کلیک روی یک عکس، به خودی خود کاربردی نداره. اصولا باید هدف از این کار، تعداد دفعات مراجعه به مقصد لینک باید باشه.

aghasina
دوشنبه 11 شهریور 1387, 00:24 صبح
نکنه سره کاریم؟؟؟!!!!

bps20590
سه شنبه 12 شهریور 1387, 14:25 عصر
نه دوست عزيز سركارنيستيد من مي خواهم بدونم كه برروي يك عكس ويا يك لينك كه براي دانلود فايل قرار داده شده چند بار كليك شده است

sama01
سه شنبه 12 شهریور 1387, 14:55 عصر
خوب این که شد همون پست یک.
شما چه هدفی از این کار دارید؟ می‌خواهید بدانید چند بار روی لینک (یا در این مورد خاص، عکس) مورد نظر کلیک شده و یا نه هدف شما تعداد دفعات دیدن یا دانلود عکسی است که مقصد لینک است؟

مثلا اگر عکس شما یک تبلیغ است و می‌خواید بدانید چند بار روی این تبلیغ کلیک شده است، با اینکه عکس شما یک thumbnail است که با کلیک روی آن عکس اصلی نمایش می‌یابد، قضیه کمی می‌تواند متفاوت باشد.

ولی در هر حال شما باید با کلیک روی عکس به صفحه‌ای فرستاده بشوید که در آن در گام نخست یک واحد به شمارنده افزوده شود و در گام بعد یا عکس نمایش یابد و یا به آدرس خاصی redirect شود.