PDA

View Full Version : سوال: نصب کامپوننت coolTry مربوط به دلفی 6 روی دلفی 7

hadisalahi2
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 15:38 عصر
سلام به همگی دوستان.
یک کامپوننت CoolTry رو گیر اوردم و با وجود اینکه برای دلفی 6 بود ، و موقع نصب چند تا خطا داد
تونستم روی دلفی 7 نصب کنم و فعلا هم کار میکنه.
اول اینکه کسی از دوستان این کامپوننت رو برای دلفی 7 داره ؟
دوم اینکه آیا ممکنه این کامپوننت که مال دلفی 6 ، بعدا با مشکل مواجه بشه و کار نکنه ، مثلا روی یک سیتم دیگه کار نکنه؟
البته باید بگم من فایل exe رو تست کردم و بدون مشکل کار میکنه.
اگه دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.

Hsimple11
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 17:35 عصر
سایت اصلی این کامپوننت اینه :
http://www.subsimple.com/delphi.asp

و ورژن جدید اون که 4.4 هست قابل دانلوده. امتحان کنید ببینید برای D7 کار میکنه یا نه.

بعلاوه فکر کنم با جستجو در گوگل راحت تر به جواب برسید.

در مورد اینکه بعدا هم کامپوننتی کار نکنه یا نه، به هیچ وجه نمیشه نظر قطعی داد. بستگی به سورس اون و رجیستر بودن اون داره.

hadisalahi2
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 19:20 عصر
میشه منظورت رو از کد و رجیستر بودن اون بیشتر توضیح بدی.
اصلا به نظر شما این کار امکان داره که کامپوننت نسخه پایین روی نسخه بالاتر تصب بشه و کار کنه.

Hsimple11
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 19:35 عصر
ببینید تا شما سورس یک کامپوننت رو نبینید نمیتونید قضاوت کنید. ممکن اون هم مثل هر برنامه دیگه ای جاهای اشکال داشته باشه که تحت شرایط خاصی فقط بروز کنه. واضح تر بگم. ممکنه با یک کامپوننت کرک شده تا سالها کار کنید و هیچ مشکلی نداشته باشید ولی فقط در یک کار خاص و یک تابع ، یک متد خاص در یک شرایط با مشکل روبرو شوید. بعلاوه اینکه بخواهید تمام سورس یک کامپوننت را هم بررسی کنید نه کار ساده ایست و نه قابل اطمینان.

hadisalahi2
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 19:57 عصر
پس به نظر شما استفاده از دستورات خود دلفی بهتر نیست تا استفاده از کامپوننتی که توی درست کار کردنش شک داری؟
آیا به نظر شما با دستورات خود دلفی میشه همه امکانات کامپوننتی شبیه به این رو در اختیار داشت؟
اگه میشه ، یه آدرس تاپیک اگه دارید برام بذارید تا بتونم ازش استفاده کنم چون راستش دیگه اینقدر کامپوننت دانلود کردم که دیگه خسته شدم ، بعد از 3 روز دانلود کامپوننت هنوز به نتیجه درست و حسابی نرسیدم.
در ضمن اون فایلی که برام آپلود کردید، منم داشتمش و بازهم برای دلفی 7 نبود.
ممنون از لطفتون

Hsimple11
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 22:23 عصر
شما میتونید ولی اینکه بخواهید هر کامپوننتی رو خودتون بنویسید کار بیهوده ای است. چون اولا مطمئنا خیلی از مطالب مربوطه رو نمیدونید و ثانیا وقتی کامپوننتی در این زمینه وجود دارد، عاقلانه ترین و با صرفه ترین راه استفاده از آن است. البته نسخه کامل و رجیستر شده.