ورود

View Full Version : فيلتر كردن و وارد كردن سورس

amir190d
جمعه 08 شهریور 1387, 19:53 عصر
با سلام خدمت دوستان من 2 سوال داشتم 1- مي خواستم بانكم كه dbisam هست فيلد تاريخش را فيلتر كنم مثلا از تاريخ...تا تاريخ... و بهد گزارش بگيرم كه بلد نبودم كسي اگه هست كمكم كنه 2- مي خواستم يك سورس برنامه كه از دوستم گرفتم به برنامه خودم اضافه كنم اينم اگه كمكم كنيد ممنون مي شوم :متفکر::خجالت:

Hsimple11
جمعه 08 شهریور 1387, 20:10 عصر
دوست گرامی من در تاپیک قبلی هم گفتم که باید قبل از اینکه تاپیک جدیدی ایجاد کنید، اول سوالتون رو در سایت جستجو کنید. مطمئن باشید 90% جوابتون رو خیلی سریعتر و کاملتر پیدا میکنید. اگر با جستجو کردن مشکل دارید بفرمایید.

در مورد سورس هم چه سورسی. یعنی چی میخواهید در برنامه خودتون استفاده کنید؟ کل پروژه دوستتون رو یا فقط قسمتی از سورسش رو؟

amir190d
جمعه 08 شهریور 1387, 22:02 عصر
دوست عزيز من سايت جستجو كردم ولي من چيزي با عنوان جستجو بين دو تاريخ با امكان گزارش گرفتنش را پيدا نكردم حالا بگيد من چه كار كنم و در ضمن من يك برنامه مثلnotepad را به برنامه خودم وصل كنم ودر منوي خودم قسمتي بزارم به نام نوت پد و داخل برنامه بشود با تشكر

مهران موسوی
جمعه 08 شهریور 1387, 23:02 عصر
دوست عزيز notepad چيز خاصي نداره .... ميتوني به راحتي از عنصر TMemo استفاده كني و يك notepad در برنامت شبيه سازي كني ....

amir190d
جمعه 08 شهریور 1387, 23:09 عصر
دوست عزيز اقا مهران من براي مثال گفتم نوت پد ولي شايد من يك برنامه ديگه داشتم كه خواستم تو برنامه ام قرار بدم حالا كس نيست جواب سوال تاريخ و ارسال سورس به برنامه ام را به من بده

Hsimple11
شنبه 09 شهریور 1387, 00:31 صبح
من سايت جستجو كردم ولي من چيزي با عنوان جستجو بين دو تاريخ با امكان گزارش گرفتنش را پيدا نكردم

این موضوع بارها و بارها در سایت مطرح شده. کافی بود کلماتی مثل از تاریخ تا تاریخ را جستجو میکردید حداقل 20 30 تاپیک فقط همین رو بصورت تکراری بحث کردند! بحث گزارش گرفتنش هم جداست و باز هم اگر با ابزارهای گزارش گیری مشکل دارید در تالار مربوط به ابزارهای گزارش گیری میتونید به جوابتون برسید. مطمئن باشید جواب سوالتون رو با جستجو پیدا میکنید.

دوست عزيز notepad چيز خاصي نداره .... ميتوني به راحتي از عنصر TMemo استفاده كني و يك notepad در برنامت شبيه سازي كني ....

درسته که NotePad ویرایشگر متن ساده ایه ولی اینکه بگیم چیزی نداره اولا صحیح نیست. ثانیا هرچی باشه قابلیتهای بسیار بسیار زیادتری نسبت به Memo داره و شبیه سازی Notepad با Memo کار بیهوده و وقتگیری است.

دوست عزيز اقا مهران من براي مثال گفتم نوت پد ولي شايد من يك برنامه ديگه داشتم كه خواستم تو برنامه ام قرار بدم حالا كس نيست جواب سوال تاريخ و ارسال سورس به برنامه ام را به من بده

OLEContainer را در سایت جستجو کنید. در مورد بقیه سوالهایتان هم امیدوارم بیشتر با جستجو کار کنید. چون سریعتر به جواب میرسید.

موفق باشید.

amir190d
شنبه 09 شهریور 1387, 10:15 صبح
دوست عزيز من اين كد پيدا كردم و توي dbisamquery1 قرار دادم ولي ارور داد در ضمن من تاريخ تو بانكم از نوع date هست اگه مي شه من راهنمايي كنيد

select count(*) from table1
where date_1 between'+Quetedstr(edit1.text)+'and '+Quetedstr(edit2.text);

amir190d
شنبه 09 شهریور 1387, 11:56 صبح
كسي از دوستان نيست جواب سوالم در پست قبلي بده

Hsimple11
شنبه 09 شهریور 1387, 12:10 عصر
چه Error ای داد؟ در ضمن در نوشتن کوئری و به فواصل اون دقت کنید. کد خود را قرار دهید. البته در تگ CODE. علامت # را در موقع دادن پست بعد از انتخاب کد خود انتخاب کنید.

hadisalahi2
شنبه 09 شهریور 1387, 12:50 عصر
شما می تونی برای جستجو تاریخ در یک محدوده خاص از دستور Between داخل sql استفاده کنی.

select * From TABLENAME where FIELDNAME Between DATE1 and DATE2

حالا اون قسمتهایی رو که با حروف بزرگ نوشتم بردار و مقادیر خودت رو بزار.
در ضمن به جای اون Edit هایی که نوشتی پارامتر تعریف کن تا کارت راحت تر باشه، احتمالا خطای برنامت هم با تعریف پارامتر از بین بره.

ADoQuery1.parameters.parameterbyname('a').value:=e dit1.text

یا حق.