PDA

View Full Version : سوال: ارتباط باپایگاه داده اکسس

golroz
شنبه 09 شهریور 1387, 09:30 صبح
چگونه با پایگاه داده اکسس ارتباط برقرار کنم که هر جای هارد باشه برنامه پایگاه داده را پیدا کندو با آن ارتباط برقرار کند لطفا کمکم کنید ضروری هست با تشکر ........

saeed razaee
شنبه 09 شهریور 1387, 10:09 صبح
چگونه با یک دیتابیس ارتباط برقرار کنیم؟
هدف ایجاد اتصال به یک بانک اطلاعاتی ، باز کردن اتصال و بستن آن است . بر اساس توضیحات بالا گام به گام پیش می رویم :
1- تعریف رشته اتصال : برای برقراری ارتباط با اکسس از رشته اتصالی مثل رشته زیر استفاده می کنیم.

string connectionString ="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Ole DB Services=-4; Data Source=C:\\database.mdb";

آدرس محل قرار گرفتن فایل اکسس خود را مشخص کنید

golroz
شنبه 09 شهریور 1387, 16:45 عصر
می خوام فایل اکسس در هر درایوی باشه بهش connect بشه و روی کامپیوتر دیگر هم جواب بده عزیز...

ASKaffash
شنبه 09 شهریور 1387, 17:14 عصر
می خوام فایل اکسس در هر درایوی باشه بهش connect بشه و روی کامپیوتر دیگر هم جواب بده عزیز...
سلام
خوب باید ConnectionString را پارامتریک درسمت برنامه کاربردی کنید بنابراین بگوئید زبان برنامه نویسی شما چیست تا متناسب راهنمائی کنیم (هرچند کلیات مثل هم است)

golroz
شنبه 09 شهریور 1387, 17:19 عصر
من با سی شارپ برنامه نویسی می کنم اگر ممکنه نحوه استفاده ConnectionString را بگویید ممنون میشم.... با تشکر.....

ASKaffash
شنبه 09 شهریور 1387, 17:55 عصر
سلام
مثل این مثال :

string MyPath = @"C:\X\";
string CS = @"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" + MyPath + "AccessDB.mdb";
OleDbConnection C = new OleDbConnection(CS);
C.Open();
OleDbCommand Cmd = new OleDbCommand("Select Count(*) From Table1", C);
this.Text = Cmd.ExecuteScalar().ToString();

که شما میتوانید متغیر MyPath را از یک محلی خارج از سورس بدست آورید و CS که مقدار ConnectionString شماست در زمان اجرا بدست میآید

golroz
یک شنبه 10 شهریور 1387, 14:12 عصر
البته ببخشید می تونید یک کم در مورد اینکه چگونه این مسیر را از کاربران بگیریم با تشکر...