PDA

View Full Version : login failed هنگام کانکت شدن به sql server 2005

pesare_ariyayi
شنبه 09 شهریور 1387, 09:39 صبح
دوستان انگار یک مشکل تاریخی دارم با Sql server
بنده sql server 2005 standard edition دارم که management studio یا شاید enterprize manager نداره. در واقع ابزارهاش واقع در فولدر configuration tools هستند:

configuration manager
error and usage reporting
surface area configurations
notification services comment prompt
reporting services configurations

من از اول که sql server 2005 رو روس لپتاپم که vista home premium روش نصبه رو نصب کردم اسم account ویندوزم M@MI بود. اون موقع (یک ماه پیش) وقتی میخواستم به سرور وصل شم همچین خطایی بهم میداد:(همونطور که میدونید MMI-PC اسم لپتاپ هست)
Login Failed for user 'MMI-PC\M@MI'
اما به هر دری زدم, آخر سر با تغییر دادن اسم account ویندوز از M@MI به MOSH موفق شدم به سرور وصل شم.
اما الان چند روزیه بازهم موقع وصل شدن به sql server همین خطا رو می ده در حالی که دیگه اسم account ویندوز M@MI نیست.
برای اطلاع, وقتی قسمت properties سرور sql رو (تو configuration manager) باز می کنم قسمتی به نام security نداره که روی mixed mode یا windows authentication تنظیم کنم. جاش یه قسمت log in داره که دو آپشن built-in accont (local system, local service, network service) و this account (account name, pass, confirm pass( در اختیارم می زاره
چجوری مثل قبل log in بشم؟

el_abdollahi
چهارشنبه 10 مهر 1387, 12:51 عصر
پس نصب میشه. من هم لپ تاپم vista home premium داره ولی نمیتونم sql 2005 developer edition و 2000 رو نصب کنم. آیا تنظیم خاصی میخواد؟موقع نصب تا یه جایی پیش میره ولی بعد میگه فایل های موردنیازش رو پیدا نمیکنه و شبکه و سی دی رو چک کنم. ولی سی دی درسته.
چه کار کنم؟
من IIS رو به صورت کامل نصب کردم ولی باز وارنینگ میده.
آیا به این علت sql نباید کلا نصب بشه؟؟؟؟

sheitoonbala
پنج شنبه 11 مهر 1387, 00:05 صبح
سلام .
منم SQL server 2005 standard رو روی ویستا نصب کردم ولی login نمی کنه.ظاهرا این نسخه با ویستا منطبق نیست. اگه از نسخه SQL server 2005 developer edition SP1 و یا از SQL Server 2008 استفاده کنید مشکلی نخواهید داشت.