PDA

View Full Version : مشکل با زیاد شدن حجم بانک اطلاعاتی

mohammad021
شنبه 09 شهریور 1387, 12:50 عصر
سلام.
کسی راه حلی برای جلوگیری از زیاد شدن حجم بانک اطلاعاتی اکسس داره؟؟
منظورم اینه که بعد از یه مدت (3ماه) که اطلاعات اشخاص وارد شد،بشه داخل برنامه یک بانک اطلاعاتی جدید تعریف کرد و تا بانک جدیدی تعریف نشده از همون بانک قبلی استفاده کنه....

mpmsoft
شنبه 09 شهریور 1387, 13:59 عصر
دوست عزیز سوالی که کردی اصلا مفهومی نداره چون دوستان باید 10 پست بزنن جزئیات رو بپرسن

طراحی بانک خیلی شرطه

البته Compact کردن که یادت نرفته ؟

می تونید فایلهاتونو آرشیو کنید

چه جور اطلاعاتی توی بانکت ذخیره می کنی - ساختار جداولت به چه شکله

یه توضیح کامل بده

اوبالیت به بو
شنبه 09 شهریور 1387, 18:09 عصر
همون طور كه دوستمون جناب mpmsoft اشاره كردن نحوه طراحی بانک خیلی شرطه . به چه صورت. شما بايد برنامه اي رو كه مي نويسيد قبلش در نظر بگيريد كه حداكثر ميزان ركورد براي اين پايگاه داده چقدر هستش. مثلاً اگر مدير يك مدرسه يه بانك بخواد كه فقط اطلاعات معلمينش رو توش ذخيره كنه نهايتاً در عرض 5 سال شايد به 50 ركورد هم نرسه اما يك كافي شاپ يا سازمان ديگه كه در روز 500 ركورد به بانكش اضافه مي كنه قطعاً بعداً به مشكل بر مي خوره پس بهتره از Access استفاده نكنيد.(پايگاه داده ظعيف).
نحوه استفاده از پايگاه داده نيز مهم هستش كه شما به صورت ترتيبي كار مي كنيد يا مستقيم. مثلاً شما مي تونيد تغييرات خودتون رو به صورت روالي (Proc) انجام بدين اون موقع سرعت برنامتون فوق العاده بالا مي ره. يعني از قبل عمليات انجام شده و شما فقط فراخواني رو انجام ميدين.
ابزارهايي كه مايكروسافت براي استفاده از پايگاه داده به صورت استراتژي به اسم UDA ارائه كرده دست شما رو براي انتخاب بانك اطلاعاتي باز مي گذراه.
UDA مجموعه اي از چهار تكنولوژي هستش:

ADO
ODBC
OLEDB
RDS
كه متاسفانه ما فقط به يادگيري يك يا نهايتاً 2 مورد از اين تكنولوژي ها اكتفا مي كنيم.(من خودم رو مثال مي زنم كه با اين كار خودم رو گول ميزدم).
استفاده از DED يا Data Environment Designer يا Data View Windows (فقط سازگار با SQL Server) در اين سطح از برنامه ها مي تونه گزينه خوبي باشه. (شي Query Builder از كامپوننت هاي Visual Data manager كه امكان استفاده اون در Access وجود نداره.
دوستاني كه با DED كار كردن حتماً مي دونن كه امكاناتي كه در اين تكنولوژي وجود داره بسيار عالي هستش مثلاً شما مي تونيد يه قانون براي نحوه دسترسي براي هر DEConnection تعريف كنيد.(مثل Read, Write, Share Deny...)
ايجاد DECommand تحت DEConnection كه باعث ذخيره جزيئات كار مي شه مثل Parameters,general,Grouping,...
امكان كد نويسي
ايجاد فرم هاي Data-bound
و...

اما علت اينكه ما از Adodc يا در كل Data Control ها استفاده مي كنيم اين هستش كه چون مايكروسافت از تكنولوژي هاي خودش حمايت مي كنه پس هيچ وقت نمي زاره از بين بره (همون طور كه ميبينيد هنوز هم كه هنوزه از كنترل Data استفاده مي شه.) پس امكان استفاده از يك تكنولوژي تا چند سال ادامه پيدا مي كنه. سادگي Adodc نسبت به DED و پيكربندي ساده.

mohammad021
یک شنبه 10 شهریور 1387, 16:54 عصر
با تشکر از شما...

حالا اگه بانک اطلاعاتی حجیم شد،مثلا 1000 رکورد در آن ذخیره و در هنگام اجرای آن با افت سرعت مواجه شدیم،چجوری در برنامه تعریف کنم که از یه بانک دیگه استفاده کنه؟؟؟

با همون جداول...یعنی فقط ado خودشو به یه بانک دیگه متصل کنه.البته با قطع برنامه این بانک تغییر نکنه...یعنی اگه از برنامه خارج شدیم و دوباره وارد شدیم همون بانک جدیدی که تعریف کردیم ثابت باشه...

mpmsoft
یک شنبه 10 شهریور 1387, 18:36 عصر
من پروژه ای با وی بی و Access نوشتم که درون یکی از جداولش 460000 رکورد هستش و جالب اینجاست که راحت هم گزارش می گیرین

اکسس تا سقف 2GB مشکلی نداره چون اصلا اگر بانکتون بشه 2GB اکسس اجازه ذخیره اطلاعات رو دیگه بهتون نمی ده

ولی تا چند وقت دیگه می برمشون روی SQL Server