PDA

View Full Version : مشکل mediaPlayer در برخی از دستگاه ها (يا معرفي يك كامپوننت مشابه)

sma_mohseni
شنبه 09 شهریور 1387, 11:52 صبح
سلام
من در یک برنامه از TmediaPlayer برای پخش فایلهای mp3 , wma , wmv استفاده کرده ام.
مشکل اینجاست که در برخی از سیستمها کار نمیکند و پیغام خطا میدهد.

the specified file connot be played on the specified MCI device. the file may be corrupt, not in the correct format, or not file handler available for this format.

1- آیا راه حل این مشکل را میدانید؟
2- آیا کامپوننتی شبیه به TmediaPlayer میشناسید که این مشکل را نداشته باشد؟
ممنون

Hsimple11
شنبه 09 شهریور 1387, 12:10 عصر
به MediaPlayer شما ارتباطی ندارد. بلکه مشکل از Device صدا شماست و رابط MCI آن.

sma_mohseni
شنبه 09 شهریور 1387, 12:28 عصر
آخه مشکل اینجاست که همون فایلهایی که با برنامه خطا میدهد را به راحتی میتونم با مدیاپلیر ویندوز اجرا کنم!

hadisalahi2
شنبه 09 شهریور 1387, 12:42 عصر
من هم همین مشکل رو با فایلهای فیلم داشتم و بعد از کلی این در و اون در زدن فهمیدم که مشکل از Codec ای بود که رو ی ویندوز نصب شده بود . احتمال میدم دلفی با بعضی از فرمتها که با کدک خاصی فشرده شده باشند ، مشکل داره و نمیتونه اونها رو بخونه

vcldeveloper
شنبه 09 شهریور 1387, 14:45 عصر
احتمال میدم دلفی با بعضی از فرمتها که با کدک خاصی فشرده شده باشند ، مشکل داره و نمیتونه اونها رو بخونه
ربطی به دلفی نداره. MediaPlayer دلفی هم صرفا از MCI ویندوز استفاده میکنه. اگر مشکلی در اونجا وجود داشته باشه، روی عملکرد MediaPlayer تاثیر میزاره. چند سال پیش یک تاپیکی داشتیم درباره اجرای فایلهای VCD (با پسوند dat.) توسط MediaPlayer که در اونجا مقداری درباره عملکرد آن توضیح داده شد.

hadisalahi2
شنبه 09 شهریور 1387, 17:00 عصر
به نظر من در تاپیکی که مشکلات اجرا نشدن برنامه ها از سیستم ها ناشی میشه ، بهتره کسی که مشکل رو داره ، پروژه خودش رو آپلود کنه تا دوستان اون رو توی سیستم خودشون چک کنند . این طوری زودتر معلوم میشه عامل بروز خطا سیستمه یا اشتباه در کد نویسی

s.mostafa.rahmani
یک شنبه 10 شهریور 1387, 08:41 صبح
ربطی به دلفی نداره. MediaPlayer دلفی هم صرفا از MCI ویندوز استفاده میکنه.
اگه اين طوره و دلفي كاملاً وابسته به مدياپلير ويندوز هست، چرا گاهي فايلي كه با خود مدياپلير باز مي‌شه تو مدياپلير دلفي به مشكل برمي‌خوره. اين نشون نمي‌ده كه خود دلفي در باز كردن بعضي از Codecها دخيله؟!

vcldeveloper
یک شنبه 10 شهریور 1387, 13:15 عصر
چرا گاهي فايلي كه با خود مدياپلير باز مي‌شه تو مدياپلير دلفي به مشكل برمي‌خوره. اين نشون نمي‌ده كه خود دلفي در باز كردن بعضي از Codecها دخيله؟!
گفتم به MCI وابسته هست، نه به برنامه Windows Media Player.