PDA

View Full Version : دستگاه بارکد خوان

maysamscript
شنبه 09 شهریور 1387, 12:00 عصر
سلام دوستان
در مورد مدل های دستگاه بارکد خوان می خواستم بپرسم
اگه کسی با این دستگاه کار کرد ممنون میشم اگر اطلاعاتی در مورد اون را بهم بدید

noorsoft
شنبه 09 شهریور 1387, 16:13 عصر
دوست عزیز برای تحقیق در مورد مدلهای بارکد خوان تاپیک مناسبی ایجاد نکردی

ولی با این حال بارکد انواع و اقسام مختلفی داره که بنا به نیاز کالا ها از یکی از آنها استفاده میکنند
هر رقم از بارکد متشکل از تعدادی خطوط عمودی است که بنا با ضخامت و طراز یک رقم را تشکیل میدن
دستگاههای بارکد خوان هم بنا به قدرت ریدرشان توانایی خوادن این کد ها از فاصله 5 سانتیمتری تا 5 متری را دارن

معمولا این دستگاهها به پورت کی بورد وصل میشن و مانند صفحه کلید عمل میکنند
اگه شما قصد استفاده از این دستگاه را در برنامتون دارید کار خاصی نباید انجام بدین چون این دستگاه بصورت اینتراپت خ.دش کد بارکد را به کامپیوتر ارسال میکنه

دوستان اگه علاقه داشته باشن براشون میتوانم انواع بارکد و موارد استفاده و کد کردن و تهیه بارکدشو بگم

vahid_d_0101
شنبه 09 شهریور 1387, 17:20 عصر
چند نمونه هم هست که به پورت سریال متصل میشن و با وی بی راحت میتونی باحاش ارتباط برقرار کنی

hamidghasemi
شنبه 09 شهریور 1387, 18:10 عصر
سلام دوست عزيز
همانطوري كه دوستان گفتند درخصوص كار با دستگاه باركدخوان هيچ كاري نبايد بكنيد چون در هر حالتي مانند كي برد يو اس پي و.... باشد شما عملاً انگار با كي برد تايپ مي نمائيد .
فقط در ابتدا بايد تنظيمات باركدخوان را انجام بدهيد چون در ابتدا اگر نوع ارتباط را با دفترچه همراه آن ست نكنيد ممكنه كه موس ويا كي برد را ازكاربندازه . نوع ارتباط هم باركدي كه بايد آن را پس از وصل كردن باركدخوان فقط جلوي دستگاه بگيرد .
موفق باشيد.

maysamscript
شنبه 09 شهریور 1387, 20:15 عصر
دوست عزیز برای تحقیق در مورد مدلهای بارکد خوان تاپیک مناسبی ایجاد نکردی
عذر خواهی میکنم اگر در جای مناسبی این سوال را مطرح نکردم ولی قبول کنید جایی مناسبی هم برای طرح اینگونه سوالات وجود نداره.

فقط در ابتدا بايد تنظيمات باركدخوان را انجام بدهيد چون در ابتدا اگر نوع ارتباط را با دفترچه همراه آن ست نكنيد ممكنه كه موس ويا كي برد را ازكاربندازه . نوع ارتباط هم باركدي كه بايد آن را پس از وصل كردن باركدخوان فقط جلوي دستگاه بگيرد .
میشه بگید بارکدخوان نیاز درایو هم داره یا نه و آیا برنامه خاصی همراه اون هست که این تنظیمات را انجام میده

sohrab o
یک شنبه 10 شهریور 1387, 09:40 صبح
ببین من قبلا تو یه پروژه از بارکدخوان استفاده کردم.
بله نیاز به درایور داره مثل کارت صدا.
تو نباید کاری به نحوه خوندنش داشته باشی یا درایورش.
کار کردن با بارکد خوان خیلی راحت تر از اونیه که فکر میکنی.
وقتی که درایورشو نصب کردی هر جایی که کد بارکدو لازم داشتی فوکوسو ببر اونجا بعد دکمه روی بارکد خوانو بزن خودش کدشو همون جا کپی میکنی.یعنی تو کد روی کالارو به برنامت انتقال دادی.
حالا تو باید واسه هر کاری مثل جستجو و ... که میخوای انجام بدی کد مربوطشو بنویسی.
پس دیدی که بارکدخوان نیاز به کد خاصی نداره

maysamscript
یک شنبه 10 شهریور 1387, 10:20 صبح
خیلی ممنون از راهنمایی همه شما

میشه بارکد خوان رو تنظیم کرد که بدون زدن کلید بارکد رو تشخیص بده و کد رو ارسال کنه؟
و بارکد میتونه میتونه حاوی کلید اینتر هم باشه؟ یعنی کد رو که ارسال کرد اینتر هم بزنه

hamidghasemi
یک شنبه 10 شهریور 1387, 11:55 صبح
سلام
بايد بگم كه باركدخوان هاي جديد ديگر نيازي به درايور ندارند . يا اصلاً بايد بگم نيازي به درايور ندارند . چون بعنوان واسط عمل مي نمايندوسيستم تمامي عبارتهاي خونده شده توسط دستگاه رو بعنوان كليد تايپ شده مي فهمه .
در بخش قبلي هم گفتم كه برخي اطلاعات رو مي توانيد از طريق برگه همراه باركدخوان ست كني .
براي اينكه پس از خواندن هر عبارت اينتر كنه بايد در برگه تنظيمات اين كارها رو انجام بدي
1- اسكن scan option
2- اسكن data/suffix
3- اسكن enter
يعني بعد از هر عبارت دكمه اينتر رو اعمال كنه .

maysamscript
یک شنبه 10 شهریور 1387, 12:43 عصر
براي اينكه پس از خواندن هر عبارت اينتر كنه بايد در برگه تنظيمات اين كارها رو انجام بدي
1- اسكن scan option
2- اسكن data/suffix
3- اسكن enter
يعني بعد از هر عبارت دكمه اينتر رو اعمال كنه .
با برنامه نویسی میشه کنترلش کرد

hamidghasemi
سه شنبه 12 شهریور 1387, 09:27 صبح
سلام
اينكه با برنامه نويسي مي توان اين كار رو انجام داد درسته . ولي اغلب افرادي كه نياز به باركدخوان دارند بايد در چند محيط با دستگاه كاركنند ويا ممكنه طول رشته ها ويا نوع ساختار باركدهايي كه استفاده مي نمايند متفاوت باشه .اين امر كنترل رو براي برنامه نويس بسيار سخت مي كنه . مثلاً اگر تمام رشته هاي خوانده شده 8 تايي باشه اين كار خيلي راحت مي شه ولي اگر تعداد كاهي 8 تايي ويا كمتر وبيشتر باشه به مشكل برمي خوري.

faridian6265
سه شنبه 25 فروردین 1388, 09:32 صبح
سلام ، جناب می خواستم لطف کنید و انواع بارکد و موارد استفاده و کد کردن و تهیه بارکدهاشو ن رو برام بگید.بی نهایت سپاسگزارم

hamidghasemi
جمعه 26 تیر 1388, 11:20 صبح
سلام
من خيلي به انواع باركد مسلط نيستم ولي درخصوص ايجاد باركد بايد عرض كنم در محيط گزارش گيري (من با activereports) كار مي كنم يك object‌بنام باركد هست . فقط كافيه آن را بر روي گزارش قرار داده و caption آن را ست كنيد مقداري كه با باركد مي دهيد ايجاد مي شود.

iranian-pc
جمعه 26 تیر 1388, 11:44 صبح
قیمت این دستگاه بارکد چقدر هست ؟؟؟
از چه فروشگاههایی میشه خریداریش کرد چون من جایی روندیدم که بفروشند

میلاد علوی
جمعه 26 تیر 1388, 23:27 عصر
اقایون با مدار بارکد خوان آشنایی دارید
فرض کنید من یک ماشین حساب دارم میخوام به جای اینکه عدد رو در صفحه نمایشخودش نشون بده توی text box ی که من معرفی کردم نشون بده
یعنی عدد و به جای اینکه بفرسته بو نمایشگر خودیش به وسیله ÷ورت سریال به کامپیوتر ارسال کنه میدونم باید مدارش عوض شه اما یه مقاله ای سایت فارسی ای چیزی بهم معرفی کنید لطفا

Ali.ahk
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 14:41 عصر
سلام دوستان
من میخواستم بدونم بارکد خوان را چجوری میشه کنترل کرد. مثلا تعریف کنیم وقت دستگاه بارکد ، بارکدی را شناسایی کرد، اتوماتیک یک صفحه باز شود و بارکد را نمایش دهد (بدون توجه به اینکه در برنامه ما چه عملیاتی انجام میشه)
لطفا راهنمایی کنید
vbhamed
جمعه 08 مرداد 1389, 12:18 عصر
سلام دوستان
من میخواستم بدونم بارکد خوان را چجوری میشه کنترل کرد. مثلا تعریف کنیم وقت دستگاه بارکد ، بارکدی را شناسایی کرد، اتوماتیک یک صفحه باز شود و بارکد را نمایش دهد (بدون توجه به اینکه در برنامه ما چه عملیاتی انجام میشه)
لطفا راهنمایی کنید
سلام
بعضي از باركد خوان ها رو ميشه از طريق پورت COM شناسايي كرد و هنگامي كه باركد چيزي مي خونه، اطلاعات رو به پورت مي فرسته، در اينصورت ديگه مهم نيست شما تو كدوم قسمت برنامه باشي، براي كار با پورت هم مي توني از كنترل MSCOMM استفاده كني
در مورد باركدهاي اينچنيني هم اطلاعات رو از سايتهاي سازنده يا فروشندگان بگيريد

skh1300
جمعه 08 مرداد 1389, 22:14 عصر
سلام
بعضي از باركد خوان ها رو ميشه از طريق پورت COM شناسايي كرد و هنگامي كه باركد چيزي مي خونه، اطلاعات رو به پورت مي فرسته، در اينصورت ديگه مهم نيست شما تو كدوم قسمت برنامه باشي، براي كار با پورت هم مي توني از كنترل MSCOMM استفاده كني
در مورد باركدهاي اينچنيني هم اطلاعات رو از سايتهاي سازنده يا فروشندگان بگيريد
ميشه بيشتر توضيح بديد و يا وسورس كدي را براي مفهوم بيشتر بزاري

modirmasool
شنبه 09 مرداد 1389, 14:27 عصر
قیمت هاش چه جوریه؟

vbhamed
سه شنبه 12 مرداد 1389, 12:33 عصر
ميشه بيشتر توضيح بديد و يا وسورس كدي را براي مفهوم بيشتر بزاري

به آموزشهاي پورت Com تو سايت مراجعه كنيد
براي تهيه اين نوع باركدخوان ها هم بايد از فروشندگان سؤال كنيد

sohrab o
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 02:03 صبح