PDA

View Full Version : IMAGE

شفیعی
سه شنبه 24 تیر 1382, 23:39 عصر
چگونه می توان عملیات SCROLL را در یک IMAGE انجام داد من می خواهم یک سری نقطه را که دارای XوY می باشد را دریک IMAGE رسم نمایم وبتوانم این IMAGE را SCROLL نماییم
لطفا بنده را راهنمائی نمائید

phantasm
جمعه 27 تیر 1382, 01:28 صبح
اگه درست منظورت شما رو متوجه شده باشم :roll:
میتونی image رو توی یدونه panel بذاری بعد بوسیله یه scrollbar مختصات image رو تغیر بدی
مثلا توی رویداد on scroll اون قرار بده:

image1.Top:=scrollbar1.Position+10;

phantasm

Hidarneh
شنبه 28 تیر 1382, 14:33 عصر
http://www.irandevelopers.com/forum/display_topic_threads.asp?ForumID=10&TopicID=1038&PagePosition=1

شفیعی
پنج شنبه 02 مرداد 1382, 11:10 صبح
http://www.irandevelopers.com/forum/display_topic_threads.asp?ForumID=10&TopicID=1038&PagePosition=1&ThreadPage=1

شفیعی
دوشنبه 13 مرداد 1382, 00:21 صبح
با سلام وتشکر از دوستانی که سوالات بنده را جواب می دهند
بنده روی فرم یک IMAGE قرار داده ام ودر داخل ان یکسری نقاط را ترسیم می کنم وعملیات اسکرول نیز انجام می شود مشکل در اینجاست که WIDTH و HEIGHT از 2000 بیشتر نمی شود چون بعضی موقع مختصات نقاط بیشتر از 2000 می شود
لطفا بنده را راهنمائی نمائید

Kambiz
دوشنبه 13 مرداد 1382, 01:48 صبح
اندازه یک Bitmap محدوده و اگر طول و عرض تصویر از حد خاصی خارج بشه ویندوز قادر نیست که حافظه مورد نیاز رو اختصاص بده. شاید کامپونت TSimpleGraph (http://delphiarea.com/products/simplegraph/) بتونه مشکلت رو حل کنه.

کامبیز

شفیعی
سه شنبه 14 مرداد 1382, 22:21 عصر
دوست عزیز سلام
برنامه ا دریافت کردم ولی پیغام زیر را می دهد
[Fatal Error] Main.pas(9): File not found: 'SimpleGraph.dcu'

Kambiz
چهارشنبه 15 مرداد 1382, 00:33 صبح
احتمالا" مسیر جستجوی فایل رو مشخص نکردی. مسیر رو تو دلفی اینجا وارد کن: <span dir=ltr>Tools/Editor Options/Library/Library Path</span>

شفیعی
جمعه 24 مرداد 1382, 18:53 عصر
سلام
دوست عزیز روی سیستم جستجو کردم روی هیچ درایوی این فایل را پیدا نکردم 'SimpleGraph.dcu'
این فایل را چگونه باید بدست اورم
با تشکر

Kambiz
جمعه 24 مرداد 1382, 21:40 عصر
وقتی کامپوننت کامپیل شد اون فایل درست می‌شه. باید مسیر SimpleGraph.pas رو اضافه کنی نه dcu اون رو.

:cry:

شفیعی
شنبه 25 مرداد 1382, 16:33 عصر
دوست عزیز سلام
بعد کلی تلاش کامپونت را نصب کردم اما متاسفانه چیزی من می خواستم نبود من یک صفحه با ابعاد بی نهایت می خواهم که بتوان در آن نقطه ویا خط ودایره رسم نمود اگر دقت کرده باشید در نرم افزار اتوکد نیز یک فرم فرزند وجود دارد که سیاه است و اینکونها در اطراف آن قرار دارنددر این صفحه سیاه می توانید طراحی نماید من چیزی شبیه این صفحه سیاه می خواهم
با تشکر ناصر شفیعی

شفیعی
جمعه 14 شهریور 1382, 02:27 صبح
لطفا این قسمت را نگاه کنید
http://www.irandevelopers.com/forum/display_topic_threads.asp?ForumID=10&TopicID=1038&PagePosition=1&ThreadPage=1

شفیعی
دوشنبه 24 شهریور 1382, 21:27 عصر
لطفا بنده را کمک کنید

مهدی کرامتی
دوشنبه 24 شهریور 1382, 21:57 عصر
دوست عزیز،
امروز این دومین باری است که شما بر خلاف قوانین سایت عمل کرده و از درخواستهای ملتمسانه برای کمک گرفتن از دیگر دوستان استفاده میکنید. من قبلا هم به این دلیل به شما تذکر داده بودم.
در صورت مشاهده مجدد این مورد، پست شما بدون اعلان قبلی پاک خواهد شد.

شفیعی
سه شنبه 25 شهریور 1382, 00:32 صبح
سلام
به نظر می رسد مرور زمان و آمدن سوالات جدید باعث می شود سوالات قبلی بی جواب به صفحات بعدی انتقال یابد اگر ملاحظه فرمائید بیشتر از یک ماه است که بنده می خواهم مشکل خود را حل نماییم که هم در این قسمت وهم تحت عنوان فرم و طراحی کامپونت این مشکل را به چند شکل بیان نموده ام ولی تاکنون جوابی نگرفته ام اگر از کلماتی شبیه این که بنده را کمک کنید استفاده کرده ام مقصود فقط این بوده است که سوال بنده به عنوان سوال اول در صفحه قرار گیرد تا دوستان که وارد سایت ووارد این قسمت می شوند اول این سوال را مشاهده نمایند زیرا برنامه ای که بنده می نویسیم را باید تا اول مهر تحویل دهم به همین خاطر می ترسم جواب سوال نوشدارو بعد مگر سهراب شود .

شفیعی
پنج شنبه 26 شهریور 1383, 21:15 عصر
سلام
1- دریک IMAGE چگونه می توان نوشته ها را با زاویه نوشت
2- در یک IMAGE وقتی متنی را روی خطی می نویسیم مقداری از خط زیر نوشته حذف می شود برای حل این مشکل باید چکار کرد
3- برای نمایش و بالا بردن کیفیفت اشکالی که روی IMAGE می کشیم باید چکار کرد
4- بعد از اسکرول و کوچک و بزرگ کردن فرم اطلاعات روی ایمیج پاک می شود این مشکل را چگونه می توان حل کرد

phantasm
جمعه 27 شهریور 1383, 06:24 صبح
اگر بخواید کارهای خفنناک گرافیکی انجام بدید ٬ Open GL گزینه مناسبیه!!!

شفیعی
جمعه 27 شهریور 1383, 07:33 صبح
سلام
جواب سوالات بالا را برای برنامه زیر می خواهم

شفیعی
چهارشنبه 01 مهر 1383, 17:11 عصر
سلام

اگر بخواید کارهای خفنناک گرافیکی انجام بدید ٬ Open GL گزینه مناسبیه!!!
دوست عزیز OPEN GL چیست و چگونه می توان ازآن استفاده کرد

phantasm
چهارشنبه 01 مهر 1383, 20:54 عصر
OPEN GL چیست و چگونه می توان ازآن استفاده کرد

توی همین فروم یه سرچ بفرمایید ٬ مطالب زیادی هست.

شفیعی
دوشنبه 11 آبان 1383, 20:16 عصر
سلام
بدون OPENGL چگونه می توان این کار را انجام داد
می خواهیم بر اساس اعداد موجود در فیلدهای XUTM و YUTM نقاطی را در یک IMAGE ترسیم کنیم برای این کار باید چکار کرد

MiRHaDi
سه شنبه 12 آبان 1383, 06:30 صبح
سلام
مگه نگفتی نیرو میخوای ؟
خوب ما که در خدمتیم :))
با Canvas
بای

omid_hasanpur
سه شنبه 12 آبان 1383, 07:43 صبح
سلام
یه راهش فکر کنم این باشه که تمام xutmوyutmها را به یک مقیاس تبدیل کنی
مثلا اگه یک boxبا ابعاد 1000*1000پیکسل داری همه اعدادتو به این رنج ببر
Bye :wink:

ravanfar
سه شنبه 12 آبان 1383, 08:55 صبح
سلام
برادر بزرگوار من یک پیشنهاد میدهم که خیلی بی دردسر تر و دقیقتر است :
شما برو Arcview را نصب کن سپس CAD Reader Extension را فعال کن من اطمینان دارم که بخش فایل های CAD محدوده های مورد نظرتو داری سپس برو عمل Add point را در Arcview انجام بده اگر هم ابتکار بخرج بدهی میتوانی یک Script به زبان Avenue برایش بنویسی که فیلد های X , Y را از Table مورد نظرت بخونه و خیلی خیلی دقیق و حرفه ایی پروژه ات را انجام بده اگر باز هم اصرار داری از Delphi استفاده کنی خیلی خیلی بهتره که بروید از یک کامپوننت GIS استفاده کنید این کار هم دقیق تره و هم سریعتر به اهدافتان میرسید من یک کامپوننت به شما معرفی میکنم که بزرگوارانی مثل آقای Delphi-Clinic و DelphiAssistant به من معرفی کردند این کامپوننت TATUK GIS است کار با اون خیلی راحت و دقیق است خیلی آسون هم میتوانی Download بنمایی و مخزنی غنی از Procedure های مختلف است که راسته کار شما میباشد.
زیاده گویی کردم عذر میخواهم
ارادتمند روانفر

شفیعی
سه شنبه 12 آبان 1383, 19:05 عصر
سلام
دوست عزیز کامپوننتی را که گفتی از کجا می توان دانلود نمود (TATUK GIS )

ravanfar
چهارشنبه 13 آبان 1383, 10:37 صبح
سلام
ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت مولی علی(ع)
می توانی در آدرس زیر کامپوننت یا Active X مورد نظر را پیدا کنی:

https://shop.tatukgis.com/downloads/DownloadList.aspx

ولی باز هم توصیه میکنم از Arcview یا ArcInfo کنید. و اگر خیلی مایل هستید که خودتان شخصا کار Develop را با یک Application جدا انجام دهید بهترین گزینه Map object Package است که راسته کارش Visula Studio.NET است .
موفق باشید.