PDA

View Full Version : نمایش فیلدتاریخ درگزارشات

Galawij
شنبه 09 شهریور 1387, 18:03 عصر
سلام ،
یک فیلد ازنوع intدارم که برای ذخیره تاریخ استفاده می کنم .
حالاوقتی توگزارشاتم این فیلدرامی یارم به صورت زیر نشون می ده(همراه با کاما).
چه کارکنم تااین کاماهاشو بردارم .(لطفاً ازطریق Formula Fields).

رضا عربلو
شنبه 09 شهریور 1387, 21:37 عصر
در control Panel در Regional and Language Options در برگه Regional Options بر روی دکمه Advance کلیک کنید به برگه Date برو و Date seperator را به / تبدیل کن.

pars.engineer
شنبه 09 شهریور 1387, 21:58 عصر
بر روي فيلد مربوطه راست كليك نمائيد و Format Object را كليك كنيد، و از تب Number در قسمت Style فرمتي را انتخاب كنيد كه فاقد كاما باشد.
البته براي نگهداري تاريخ فكر نمي كنم استفاده از نوع Int كار چندان صحيحي باشد.

bachebahal_1363
شنبه 09 شهریور 1387, 22:15 عصر
بهتره برای نگهداری تاریخ از فیلدی با نوع nchar یا nvarchar استفاده کنید و تاریخ رو به صورت مستقیم به صورت 09/06/1387 به دیتابیس وارد و از دیتابیس بخونید .

pars.engineer
شنبه 09 شهریور 1387, 22:37 عصر
بهتره برای نگهداری تاریخ از فیلدی با نوع nchar یا nvarchar استفاده کنید و تاریخ رو به صورت مستقیم به صورت 09/06/1387 به دیتابیس وارد و از دیتابیس بخونید

البته من فكر مي كنم استفاده از نوع داده اي Datetime بهترين روش باشه.
در محيط واسط كاربر، اطلاعات تاريخ به صورت شمسي گرفته شود و با استفاده از يك كلاس آن را به ميلادي تبديل كرده و در ديتا بيس ذخيره نمائيم. و هنگام بازيابي اطلاعات نيز تاريخ ميلادي به شمسي تبديل شود.

bachebahal_1363
شنبه 09 شهریور 1387, 23:53 عصر
البته من فكر مي كنم استفاده از نوع داده اي Datetime بهترين روش باشه.
در محيط واسط كاربر، اطلاعات تاريخ به صورت شمسي گرفته شود و با استفاده از يك كلاس آن را به ميلادي تبديل كرده و در ديتا بيس ذخيره نمائيم. و هنگام بازيابي اطلاعات نيز تاريخ ميلادي به شمسي تبديل شود.

دقیقا درسته البته فقط زمانی که بخوایم در یک بازه زمانی جستجویی انجام بدیم این امکان وجود نداره و یا با مشکلاتی همراه هست .
که البته با قرار دادن دو فیلد تاریخ که یکی به صورت Datetime برای ذخیره سازی تاریخ میلادی و یک فیلد nchar برای ذخیره تاریخ شمسی که با select کردن فیلد تاریخ شمسی این کار امکان پذیره .

Galawij
شنبه 16 شهریور 1387, 17:49 عصر
ازسه طریق می شد این کارروکرد(علاوه برروشهای ذکرشده ):
ازطریق کدنویسی
ازطریق کدنویسی درsql
و ازطریق فیلدهای فرمولی کریستال رپورت .

که روش سومی به نظرمن راحترین وسریعترین روش هست که من هم ازاین روش استفاده کردم .
مرسی ازتوجه تون ...:لبخندساده:

bsng110
شنبه 16 شهریور 1387, 18:59 عصر
("",",",({Replace(cstr({your_date_filed

yasnagoli
سه شنبه 28 تیر 1390, 09:32 صبح
ببخشید اگه بخواهیم فیلد تاریخ را به صورت اعداد فارسی نمایش دهیم چکار باید بکنیم