PDA

View Full Version : سوال: چند سوال در مورد پايگاه داده چند جدولي

alifatehi
شنبه 09 شهریور 1387, 18:13 عصر
سلام

هر چي داخل انجمن گشتم مطلب يا نمونه برنامه اي در مورد نحوه كد نويسي پايگاه داده كه داراي چند جدول باشد رو پيدا نكردم.
و سوال من : يك پايگاه داده با برنامه اكسس 2003 تهيه كردم . و ييك در vb دارم كه از 4 تا جدول در ان بايد استفاده شود مي خواستم بدونم آيا براي هر جدول بايد يك Adodc تعريف كرد يا يكي كافي است و نحوه اتصال فرم به پايگاه داده را تو ضيح بده يا يك نمونه به من معرفي كند.

سوال دوم : من دكمه هايي رو داخل آن گذاشتم ه صور مثال : اولين و آخرين و قبلي و بعدي و حذف ذخيره و جديد . مي خواستم به چه طريق بايد كد نويسي آن را انجام بدم كه زماني كه دكمه قبلي يا بعدي و.. رو مي زنم كل تكس باكسها و كمبو باكس ها و optbuttom ها تغيير كند.

راستش چند تا كتاب خوندم اما همه انها فقط يك جدول رو مثال مي زدند يا از data استفاده مي كردند نه از ado . كتابهايي كه خوندم : ژايكگكاه داده در ويژوال بيسيك 6 و 2005 كه هر كدومشون بالاي 300 صفحه داشتند .

چه كار كنم

ابوذر محمودی
شنبه 09 شهریور 1387, 20:19 عصر
آيا براي هر جدول بايد يك Adodc تعريف كرد يا يكي كافي است

اینطور که از صورت مسئله پیداست اینه که فعلا باید از ساده ترین راه استفاده کنید . و برای هر جدول از یه ADO استفاده کنید .

یه کم که راه افتادین حتی می تونین یه شی از نوع ADODC تعریف کنید و با اون کار کنید

مي خواستم به چه طريق بايد كد نويسي آن را انجام بدم كه زماني كه دكمه قبلي يا بعدي و.. رو مي زنم كل تكس باكسها و كمبو باكس ها و optbuttom ها تغيير كند.

برای این کار هم چون به گفته خودتون زیاد وارد نیستید باید شی هاتون رو به پایگاه داده ربط بدین اینجوری وقتی به رکوردی میرین محتوای شی هاتون هم عوض می شه

برای این کار هم باید خاصیت شی ها تون رو تنظیم کنید
DataSource شی رو ADODC قرار بدین و سپس DataField رو برابر نام فیلدتون قرار بدین

و یا اینکه با کدنویسی اینکار رو انجام بدین

Text1.Text = Adodc1.Recordset.Fields("Name")

aminkk
شنبه 09 شهریور 1387, 22:15 عصر
توصيه من به شما اين است كه يك سر به تايپيك نكات برنامه نويسي ويپوال بيسيك در اعلان انجمن بزنيد. در آنجا نكات بسيار مفيدي تهيه شده است.
با تشكر.

alifatehi
شنبه 09 شهریور 1387, 23:33 عصر
دوست عزيز حالا چه كار كنم به كجا مراجعه كنم از چه مرجعي استفاده كنم

aminkk
شنبه 09 شهریور 1387, 23:35 عصر
من خودم در سايت چندين فايل pdf براي اين كار ديدم.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=97764

alifatehi
یک شنبه 10 شهریور 1387, 01:26 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=97764
نه دوست عزيز اين تاپيك عالي است اما خيلي تخصيصي نيست دوستان ديگه اطلاعات ديگه اي ندارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟