PDA

View Full Version : اضافه كردن dll به كمك كد نويسي

amir-haghighi
شنبه 09 شهریور 1387, 19:41 عصر
به ياد او::

من يك فايل dll درست كردم كه داراي يك ريچ تكست باكس هست.

خوب حالا من اين dll رو به برنامه خودم اظافه ميكنم اما نميخوام كه نمايش داده بشه و در شرايطي خاص مثلا كليك شدن يك دكمه به نمايش در بياد.چطور بايد اين dll رو در اين زمان نمايش بدم؟

در ضمن فرض كنيم براي اين ريچتكست باكسي كه در داخل dll هست يك تابع داريم كه اين تابع رو در زمان ايجاد dll طراحي كرديم و ميخوايم كه اين تابع در زمان كليك شدن دكمه كار خودش رو روي ريچ تكست باكس انجاو بده و يا اينكه اصلا بعضي از خصوصيات اين ريچ تكست باكس مثلا پهنا و عرضش رو تغيير بده.

Amir Oveisi
شنبه 09 شهریور 1387, 21:27 عصر
خوب مگه userControl‌ نیست؟ مثل بقیه کنترل ها باهاش رفتار کنید.

رضا عربلو
شنبه 09 شهریور 1387, 21:32 عصر
یعنی پرارپتی Visible اش را True/False کنن!!!!!!

amir-haghighi
یک شنبه 10 شهریور 1387, 12:15 عصر
به یاد او::

خوب مگه userControl‌ نیست؟ مثل بقیه کنترل ها باهاش رفتار کنید.

بله مثل بقیه کنترل ها هستش.اما وقتی او رو به پروژه خودم اظافه میکنم میخوام که با کلیک شدم دکمه به برنامه اظافه بشه.مثلا چطور با کد نویسی چند تا تکست باکس یا باتن به برنامه اظافه میکنید میخوام که با کلیک شدن این دکمه چند تا از این dll به برنامه اظافه بشه.

یعنی پرارپتی Visible اش را True/False کنن!!!!!!

بله منظورم همین بود!

Amir Oveisi
یک شنبه 10 شهریور 1387, 13:23 عصر
YourControlNameSpace.YourControlClassName myControl = new ...

فکر کنم کد به حد کافی گویا و واضح هست.

amir-haghighi
چهارشنبه 03 مهر 1387, 11:10 صبح
به ياد او::
منظورتون رو از YourControlNameSpace و از YourControlClassName متوجه نشدم.فرض كنيد dll رو با نام dlltext به برنامه اظافه كردم(تولباكس) و وقتي كه به فرم اظافه كنمش richtextbox1 رو خودش ايجاد ميكنه.حالا من ميخوام اين عمل به وسيله كد نويسي انجام بشه.

razavi_university
چهارشنبه 03 مهر 1387, 14:37 عصر
در این حالت که گفتین(اگر Visible=false باشه) فقط در حالت طراحی نشون داده میشه و در زمان اجرا تا وقتی Visible=True نشه نمایش داده نمیشه
ولی اگر می خواهید یک کنترل رو در زمان اجرا به فرم اضافه کنین در تالار جستجو کنین