PDA

View Full Version : مشکل در ارث بری فرمها - Error عجیب در محیط دیزاین در فرم ارث برده شده!!!

hanieh66
یک شنبه 10 شهریور 1387, 12:17 عصر
من یک فرم اصلی دارم و دو تا فرم که ازش ارث بردن.
توی فرم اصلیم کنترلهای کامبوباکس و تکست باکسی دارم که به بایندینگ سورس بایندشون کردم. وقتی که توی همین محیط دیزاین هر کدوم از فرمهای فرزند رو باز می کنم دو تا مشکل می خورم!!!!

1 - مستقیما اطلاعات رو از بانک اطلاعاتی می گیره و در همین محیط دیزاین برام نشون می ده. یعنی مثلا توی کامبوباکس نشون میده مقدار فیلدی که بهش بایند شده رو!!!!
یه اررور دیگه هم که می داد وقتی که مثلا یکی از فرمهای فرزند رو باز می کردم می گفت بانک اطلاعاتی برنامه رو توی مسیر نصب ویژوال استودیو پیدا نمی کنم!!!!!!
بعد که کپیش کردم بانک رو توی مسیر مورد نظر این خطا رفع شد!!!!!

2 - چندتا error دیگه هم می ده. مثلا ارور معروف
object reference not set to .....

تمام اینایی که گفتم توی اجرای برنامه هیچ مشکلی نداره و به مشکل نمی خوره و فقط توی همین محیط دیزاین این خطاها و مشکلا رو دارم!!!

کسی می دونه چه اتفاقی داره می افته؟

linux
دوشنبه 11 شهریور 1387, 14:33 عصر
من یک فرم اصلی دارم و دو تا فرم که ازش ارث بردن.
توی فرم اصلیم کنترلهای کامبوباکس و تکست باکسی دارم که به بایندینگ سورس بایندشون کردم. وقتی که توی همین محیط دیزاین هر کدوم از فرمهای فرزند رو باز می کنم دو تا مشکل می خورم!!!!

1 - مستقیما اطلاعات رو از بانک اطلاعاتی می گیره و در همین محیط دیزاین برام نشون می ده. یعنی مثلا توی کامبوباکس نشون میده مقدار فیلدی که بهش بایند شده رو!!!!
یه اررور دیگه هم که می داد وقتی که مثلا یکی از فرمهای فرزند رو باز می کردم می گفت بانک اطلاعاتی برنامه رو توی مسیر نصب ویژوال استودیو پیدا نمی کنم!!!!!!
بعد که کپیش کردم بانک رو توی مسیر مورد نظر این خطا رفع شد!!!!!

2 - چندتا error دیگه هم می ده. مثلا ارور معروف
object reference not set to .....

تمام اینایی که گفتم توی اجرای برنامه هیچ مشکلی نداره و به مشکل نمی خوره و فقط توی همین محیط دیزاین این خطاها و مشکلا رو دارم!!!

کسی می دونه چه اتفاقی داره می افته؟

دیزاین تایم فرمهای به ارث رفته، ران تایم برای فرم پایه هست ، حتما کدهایی نوشتید در کلاس پایه برای ارتباط با دیتابیس

hanieh66
سه شنبه 12 شهریور 1387, 12:45 عصر
ممنون جواب دادین
همینطوریه که می گین و همونطور که گفتین توی فرم پایه برای ارتباط با دیتابیس کدهایی نوشتم از جمله بایند کردن .

مهمترین مشکلی که الان دارم اینه که توی فرم ارث رفته نمی تونم راحت (بصورت ویژوال و قابل نمایش) ظاهر فرمم رو درست کنم و برای جابجایی کنترلها و رنگ و چیزای دیگه باید دستی کد بنویسم!!!!

بهنظرتون چکار کنم؟ راه حل این مشکل چیه؟

(آخه چرا ویژوال استودیو اینکارو می کنه!!!! یا کار من اشتباهه که توی فرم پایه کدهایی برای ارتباط با دیتابیس نوشتم ولی خوب باید چیکار کنم؟؟!!)

linux
سه شنبه 12 شهریور 1387, 20:10 عصر
ممنون جواب دادین
همینطوریه که می گین و همونطور که گفتین توی فرم پایه برای ارتباط با دیتابیس کدهایی نوشتم از جمله بایند کردن .

مهمترین مشکلی که الان دارم اینه که توی فرم ارث رفته نمی تونم راحت (بصورت ویژوال و قابل نمایش) ظاهر فرمم رو درست کنم و برای جابجایی کنترلها و رنگ و چیزای دیگه باید دستی کد بنویسم!!!!

بهنظرتون چکار کنم؟ راه حل این مشکل چیه؟

(آخه چرا ویژوال استودیو اینکارو می کنه!!!! یا کار من اشتباهه که توی فرم پایه کدهایی برای ارتباط با دیتابیس نوشتم ولی خوب باید چیکار کنم؟؟!!)

کدتان را طوری بنویسید که این اتفاق برای فرمهای شما نیافتد، نمی دانم که در تنظیمات جایی برای این کار هست یا نه اگر بر خورد کردم به شما هم خواهم گفت

hanieh66
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 09:08 صبح
هنوزم نمی فهمم واقعا چرا و به چه دلیل ویژوال استودیو همچین کاری میکند!!!
جاهای دیگه کسی نتونست به سوالم جواب دهد..
هنوزم بعضی جاها ولی مشکل دارم. لطفا اگه فهمیدین به منم بگین.