PDA

View Full Version : اکتیواکس مقایسه دو صدا

Doctor Sinohe
یک شنبه 29 شهریور 1383, 09:50 صبح
سلام

آیا اکتیواکسی در VB است که بتوان با کمک ان دو تا صدا را مقایسه کرد. بعبارتی فرض کنید دو تا صدای مختلف در دو فایل صوتی ذخیره شده است! ایا اکتیواکسی است که بتوان با آن این دو صدا ( دو فایل ) را مقایسه کرد و گفت که این دو چند درصد به هم شبیه هستند ؟؟

مرسی

mostafa313
یک شنبه 29 شهریور 1383, 10:34 صبح
نه نیست

vbprogramer
یک شنبه 29 شهریور 1383, 10:37 صبح
به نظر من در برنامه نویسی هیچ چیز غیر ممکن نیست
شاید باشه :متفکر:
از کجا میدونی؟ :wink:

Doctor Sinohe
یک شنبه 29 شهریور 1383, 10:48 صبح
فکر کنم باشه ! چون تقریبا یک چیزی شبیه سیستم Voice در موبایل ها است که با اختصاص دادن یک صدای خاص به یک شماره با هر بار صدا زدن اون اون شماره گرفته میشه! اینم شبیه همینه !

mr_esmaily
یک شنبه 29 شهریور 1383, 11:00 صبح
سلام
منم خودم به یه همچین چیزی خیلی نیاز دارم و فکر می کنم باشه.

به نظر من در برنامه نویسی هیچ چیز غیر ممکن نیست
:P

Doctor Sinohe
یک شنبه 29 شهریور 1383, 11:04 صبح
بله یک چنین چیزی هست ! بعد از سرچ در اینترنت ( تقریبا یک دقیقه پیش ) فهمیدم که به کمک ( Microsoft Speech SDK (software developer kit اینکار را میشود انجام داد. این برنامه باعث اضافه شدن 3 اکتیواکس به VB می شود..
توضیحات کاملتر و همچنین لینک دانلود این برنامه در ادرس زیر گذاشته شده.
با تشکر از تمام عزیزانی که به این بحث علاقه نشون دادن !! :oops: :oops:

http://www.martin2k.co.uk/vb6/tips/q3.php

mostafa313
دوشنبه 30 شهریور 1383, 23:28 عصر
عزیز جان با این برنامه به هیچ وجه نمیشه دو صدا رو مقایسه کرد.
من خیلی وقته که این برنامه رو می شناسم و با اون کار کردم.
بیشتر این کاری که میشه با این برنامه انجام داد اینه که شما یه چند تا فرمان تعریف می کنی و اگه کاربر اون فرمان ها رو از طریق سیستم ویس خودش بگه کدهایی که برای فرمان گفته شده تعریف کردی اجرا میشه.همین ! کنترل دیگه ای که مایکروسافت با قابلیتهایی بهتری ارایه کرده مایکرو سافت اجنت هستش اما اون هم نمی تونه دو صدا رو مقایسه کنه
همون طوری که وی بی پراگرامر گفتن در برنامه نویسی همه چیز ممکنه و من هم این رو نفی نمی کنم اما کار بسیار مشکلی هستش.
فکر کنم سال پیش بود که یه دانشجوی اصفهانی یه همچین برنامه ای رو در جشنواره خوارزمی شرکت داده بود که 60 درصد درست کار می کرد اما باز هم به خوبی نمی تونست صدا رو تضخیص بده

هیچ کاری غیر ممکن نیست!اما گاهی بسیار مشکل میشه به طوری که فقط یه تیم گروهی منظم با پشتکار فراوان می تونن اونو انجام بدن!که ما ایرانیها از این کارها(کار گروهی)بلد نیستیم! 8-)

بابک زواری
سه شنبه 31 شهریور 1383, 12:06 عصر
دکتر جان یه نگاه به محصولات NCT بکن توی یکی از پکیج ها یک اکتیواکس دارن که میتونه
هیستوگرام دقیقی از یک صدا رو بکشه و اطلاعات هر نقطه از اون رو بده حال شما با رسم
دونمودار و دریافت اطلاعات نقطه به نقطه اونا میتونی یک مقایسه انجام بدی