PDA

View Full Version : تفاوت رفتار Me.refresh

bTajahmadi
دوشنبه 11 شهریور 1387, 09:08 صبح
من Application ی تحت Access 2007 نوشته بودم که از دیتا بیس built-in خود MS Access استفاده می کرد. اخیرا تصمیم گرفتم که Database را به SQL Server 2005 Express Edition منتقل کنم. این کار با موفقیت انجام شد اما یکی از مشکلاتی که با آن روبرو هستم این است که دستور Me.refresh که از آن برای ذخیره ی رکورد جدید استفاده می کنم باعث می شود تا recordset pointer به اولین رکورد منتقل شود. به بیان دیگر وقتی کاربر دکمه ی save را فشار می دهد، فرم من اولین رکورد را به او نشان می دهد؟!!
کسی از دوستان هست که پیشتر با این مشکل روبرو بوده و آیا ره حلی برای آن دارد؟

amirzazadeh
دوشنبه 11 شهریور 1387, 11:50 صبح
من Application ی تحت Access 2007 نوشته بودم که از دیتا بیس built-in خود MS Access استفاده می کرد. اخیرا تصمیم گرفتم که Database را به SQL Server 2005 Express Edition منتقل کنم. این کار با موفقیت انجام شد اما یکی از مشکلاتی که با آن روبرو هستم این است که دستور Me.refresh که از آن برای ذخیره ی رکورد جدید استفاده می کنم باعث می شود تا recordset pointer به اولین رکورد منتقل شود. به بیان دیگر وقتی کاربر دکمه ی save را فشار می دهد، فرم من اولین رکورد را به او نشان می دهد؟!!
کسی از دوستان هست که پیشتر با این مشکل روبرو بوده و آیا ره حلی برای آن دارد؟
دوست عزيز اگر منظور شما اينه كه هنگام ذخيره به ركورد جديد منتقل بشين ميتونين اين خط رو به كدهاتون اضافه كنيد

DoCmd.GoToRecord acDataForm, "your form name", acNewrec
......................
موفق باشيد