PDA

View Full Version : سوال: فرستادن شارژ موبایل با استفاده از بلوتوث

haghft
دوشنبه 11 شهریور 1387, 10:52 صبح
شخصی ادعا کرده من میخام با استفاده از زبان جاوا شارژ یک موبایل رو با استفاده از بلوتوث به یک موبایل دیگر بفرستم.آیا چنین چیزی امکان دارد؟دلایل علمی رد این ادعا را بنویسید.

handinux
دوشنبه 11 شهریور 1387, 20:21 عصر
تحقیقاتی برای ارسال الکترونها بر روی امواج شده بود که فعلا کار دانشمندان در حد تحقیقات است و صد البته ادعای این شخص دروغ محض!

khlless
شنبه 16 شهریور 1387, 10:17 صبح
سلام.
چندی پیش خبری (http://www.iritn.com/?action=show&type=news&id=9840) منتشر شد مبنی بر انتقال داده روی امواج. ولی تا بحال نمونه تجاری آن را ندیده ایم.

کیوان معینی
سه شنبه 19 شهریور 1387, 00:37 صبح
در حال حاضر انتقال توان ( شارژی که شما گفتی) بصورت بیسیم در علم الکترونیک غیر ممکنه ، ولی یه خبر خیلی جالب یکی دو سال پیش این بود که یه دانشجوی الکترونیک ایرانی تونسته این موضوع رو عملی کنه ( فرمولهای الکترونیک رو زیر سوال برد !!) و شرکت فیلیپس هم اونو خریداری کرد ولی تا حالا رو نکرده .

avandfardi
جمعه 06 دی 1387, 20:25 عصر
دانشجوی مخابرات هستم
بر اساس اطلاعاتی که دارم لازمه که بگم انتقال الکتریسیته از طریق امواج الکترومغناطیس هنوز ممکن نیست , مخصوصا با امواج کم انرژی (بلوتوث) اون تکنولوژی ای که دوستمون کیوان گفت , انتقال نیست و نوعی القا به حساب میاد و وجود یک میدان مغناطیسی قوی لازمه ی این القا است

ميثم طاهري
پنج شنبه 19 دی 1387, 12:06 عصر
والا منم هنوز نميدونم چطوري انرژي رو از روي هوا منتقل كنم.هميدم به شما هم ميگم

amardmobile
یک شنبه 07 تیر 1388, 14:30 عصر
قبلا تو تلویزیون یه ایرانیو نشون داد که تونست این کارو بکنه انتفال شارژ البته نه با موبایل با این حال کلی شرکت خارجی مثل ایسوز و ای ام دی و ... خواستن ازش بخرن ولی مرده یه تختش کم بود گفت می خوام به شرکت های ایرانی بفروشم.چرت میگفت ولی مخش خفن کار میکرد.

bahman_akbarzadeh
یک شنبه 07 تیر 1388, 15:14 عصر
يكي از دوستان الكترونيكي من كه اختراعات زيادي داره، در همين زمينه 2 تا اختراع داره . (البته نه دقيقا با بلوتوث)
اولين اختراعش، گرفتن شارژ از امواج متراكم الكتريكي در فضاي چند متري كابل هاي برق شهري هست كه به علت نويز روي كابل آزاد ميشه. متاسفانه اين اختراع ثبت نشد.
اختراع دومش يه شارژر نوريه كه موبايل رو در زمان كوتاهي حتي زير نور مهتابي هم شارژ ميكنه.
اين اختراع رو با 2 ماه دوندگي در سازمان بي اعتبار ثبت اختراعات كشور در تهران ثبت كرد.
اول خيلي ها دنبالش بودن كه كارشو توليد كنن، ولي الان هيچي به هيچي. بنده خدا از زندگي نااميد شد.
چند وقت بعد هم كه نمونه خارجيش با سايز 4 برابر و با كارايي كمتر و با قيمت بيشتر وارد بازار شد.

اينم از نتيجه تلاش و پشتكار دانشجوهاي ايراني. (چه زنداني چه غير زنداني)
حالا جديدا براي ثبت اختراعات، خود سازمان حدود 500 هزار تومن از متقاضي دريافت ميكنه.
دوستم 2 تا اختراع ديگه داره و مونده 1 تومن رو از كجا بياره و به چي بده! :ناراحت:

hamid2live
پنج شنبه 11 تیر 1388, 21:46 عصر
من چندی پیش تو اخبار شنیدم که شخصی برق رو تا حدود 20 متر به صورت بیسم انتقال داده بود البته تو اخبار ایران شنیدم