PDA

View Full Version : سوال: هزینه برنامه پارکینگ

vahid_d_0101
دوشنبه 11 شهریور 1387, 15:09 عصر
با سلام من یه برنامه نوشتم برای یه پارکینگ که هم نرم افزار و هم سخت افزارشو خودم نوشتم کارش هم اینه که ماشینی که وارد میشه رو میبینه و میگه به کدوم جایگاه بره و در اخر هم هزینه رو حساب میکنه و پرینت میگیره حالا میخوام ببینم تقریبا هزینه این برنامه چند میشه البته با سورس برنامه

joker
دوشنبه 11 شهریور 1387, 16:25 عصر
فقط قیمت نرم افزار را میگم : سخت افزارش را نمیدونم چی و چطوری طراحی کردی و چه قطعاتی استفاده کردی یا با میکروکنترلر برنامه ای نوشتی یا نه یا...
نرم افزارهای تقریبا اختصاصی که فقط برای یک شغل خاص بکار میرن و مشتریاشون به نسبت کم هست زیر 500-600 تومن نباید بدی... بیس را 600 تومن بگیر ... از اینجا به بعد بستگی به میزان کاری که روی نرم افزارت انجام دادی و یه نموره اوضاع احوال ولخرجی مشتریت میتونی قیمت بدی
( البته هیچ وقت انصاف را فراموش نکن که پولی که میگیری همیشه برکت داشته باشه )

vahid_d_0101
دوشنبه 11 شهریور 1387, 19:01 عصر
سخت افزار را با میکروکنترلر pic برنامه نویسی کردم و یه کم المان هایی که قیمت آنجنانی ندارد حالا یه تخمین دیگه بزنید که من قیمت دستم باشه

vahid_d_0101
دوشنبه 11 شهریور 1387, 22:09 عصر
یه چیز دیگه اینم که این نرم افزار اجراییی نمیشه و فقط برای یه تحقیق دانشجویی است

vahid_d_0101
شنبه 16 شهریور 1387, 20:39 عصر
کسی نمیخواد یه جواب کوچولو بده

vahid_d_0101
سه شنبه 19 شهریور 1387, 02:20 صبح
بچه ها کارم گیره نمیخواهید جواب بدید

Felony
سه شنبه 19 شهریور 1387, 07:21 صبح
تا اونجا که من فهمیدم برنامتون توسط یه سنسور فقط ورود یه ماشین رو تشخیص میده و بر اساس محلی که برای پارکش انتخاب میکنه قبض صادر میکنه نه پلاک ماشین ...

خوب شما هزینه ای که برای سخت افزارهاش کردین رو حساب کنین و هزینه ی پروگرام کردن و برنامه نویسی میکروکنترل PIC رو هم باید حدود 50 تا 70 تومان در نظر بگیرید البته اگه سیستم سخت افزاریتون با پورت پارالل با سیستم ارتباط برقرار کنه ، اگر با USB ارتباط برقرار میکنه که قیمت میره رو 100 تا 130 برای سخت افزار ، حال با قیمت نرم افزار که دوستان گفتن حدود 600 جمع بزنید ...

فکر میکنم حدود 750 نرم افزار رو ارایه بدی خوب باشه ...

vahid_d_0101
جمعه 22 شهریور 1387, 23:53 عصر
با پورت سریال هست که می شه تبدیلش کرد به USB
بازم از جوابتون ممنونم

Elham_gh
شنبه 23 شهریور 1387, 10:26 صبح
تا اونجا که من فهمیدم برنامتون توسط یه سنسور فقط ورود یه ماشین رو تشخیص میده و بر اساس محلی که برای پارکش انتخاب میکنه قبض صادر میکنه نه پلاک ماشین ...

خوب شما هزینه ای که برای سخت افزارهاش کردین رو حساب کنین و هزینه ی پروگرام کردن و برنامه نویسی میکروکنترل PIC رو هم باید حدود 50 تا 70 تومان در نظر بگیرید البته اگه سیستم سخت افزاریتون با پورت پارالل با سیستم ارتباط برقرار کنه ، اگر با USB ارتباط برقرار میکنه که قیمت میره رو 100 تا 130 برای سخت افزار ، حال با قیمت نرم افزار که دوستان گفتن حدود 600 جمع بزنید ...

فکر میکنم حدود 750 نرم افزار رو ارایه بدی خوب باشه ...

اگه به يك پاركينگ بري و بگي من اين نرم افزارو دارم 750 هزارتومن، فكر ميكنيد كسي مي خره؟ طرف مي گه ، نه آقا نگهبانم دستي حساب كنه كمتر برام مي افته!(فرهنگ نرم افزاري جامعه رو هم در نظر بگيريد)

به يك نكته توجه كنيد و اون اينكه قيمت يك نرم افزار مخصوص يك مشتري با نرم افزاري كه مي نويسيد و دنبال مشتريش مي گرديد فرق داره.
مثال مي زنم. شما به سفارش كارخانه X يك نرم افرار حسابداري مي نويسد. بسته به امكاناتش از 5 ميليون ممكنه قيمت بديد تا 50 ميليون. اما همون نرم افزار و اكه بنويسيد و دنبال مشتريش بريد ، نمي تونيد اونو گرون بدين خيلي بدين بايد 400 ،500 هزارتومن بفروشيدش.
شما بريد نرم افزارهاي شركتهاي بزرگ رو قيمتشو ببنيد. همگي كم هستند. اما در عوض سر پشتيباني تلافي مي كنند.
750 هزار تومن براي نرم افزار شما بسار بالاست. به نظر من بالاترين قيمت براي اون 200 تا 250 تومنه.

Felony
دوشنبه 25 شهریور 1387, 05:56 صبح
من هم گفت با توجه به قیمتی که دوستان پیشنهاد دادن ، من در ضمینه ی سخت افزاری که استفاده کردن قیمت رو ارایه کردم و نرم افزارش رو نمیدونم ... قیمت کلی هم با توجه به پست قبلی بود که گفته بودن حدود 600 ...

barnamenevisforme
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 16:18 عصر
سلام
با توجه به تورم و اوضاع اقتصادی امروز
قیمت یه نرم افزار مشابه با این چقدر خوبه؟
(البته به جای استفاده از سخت افزار،موقع ورود ،کارت ورود رو با مشخصات ساعت و شماره ماشین پر میکنه و موقع برگشت محاسبه قیمت)
اگه جناب vahid_d_0101 (http://barnamenevis.org/member.php?50073-vahid_d_0101) هم در مورد تجربه فروششون بفرمایند ممنون میشم.

barnamenevisforme
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 15:28 عصر
دوستان کسی نظر و یا تجربه ای در این زمینه نداره؟

senaps
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 23:53 عصر
اگه به يك پاركينگ بري و بگي من اين نرم افزارو دارم 750 هزارتومن، فكر ميكنيد كسي مي خره؟ طرف مي گه ، نه آقا نگهبانم دستي حساب كنه كمتر برام مي افته!(فرهنگ نرم افزاري جامعه رو هم در نظر بگيريد)

شما هم میگی جناب نگهبان شما ماهی ۵۰۰ تومن هم بهش بدی، باز از نرم‌افزار من گرون تر در میاد..... نرم‌افزار من کاملا دقیقه و یادش نمیره که چند تا ماشین داخلن!، حواسش پرت تلفن زدن و یا خانومای تو خیابون که دارن رد میشن نمیشه، خانومش مریض نمیشه و پسرش رو مجبور نیست از مدرسه بیاره و اینا یعنی مرخصی نمی‌گیره ازت....
بیمه نمی‌خواد و مزایا نمی‌خواد و کلی مزیت های دیگه به یه شخص که باعث میشه این نرم‌افزار حتی با قیمت یه ملیون هم ارزون تر از داشتن یه نگهبان در بیاد براتون! :)....

شما خداوکیلی باشی، چنین کاری رو(فقط اسم کار و کاری به محتویش و نحوه‌ی انجامش و ایراداتش نداریم!) رو میدی دست مشتری ۲۰۰ تومن؟؟؟؟
این نرم‌افزار رو همون کف ۷۰۰ تا باید در نظر بگیره و حالا با توجه به مرام مشتری میشه بالاتر هم برد! :)....
ضمن اینکه همین برنامه هم میشه پشتیبانیش کرد(سخت‌افزارش رو...) و از اون قسمت هم به اندازه‌ی کافی پول گرفت، مثلا سالی یه تومن یا کمتر یا بیشتر...

اگر مثل ادم های عقب مونده بری بگی اقا من این برنامه رو نوشتم ازم میخری ۷۰۰ تومن، یارو فوقش بگه بده من ۳۰۰۰ تومن و بعدش یه پنجی میده و میگه چون شومایی باقیش مال خودت...

merlin425
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 00:16 صبح
اگر مثل ادم های عقب مونده بری بگی اقا من این برنامه رو نوشتم ازم میخری ۷۰۰ تومن، یارو فوقش بگه بده من ۳۰۰۰ تومن و بعدش یه پنجی میده و میگه چون شومایی باقیش مال خودت...

این چه فرمایشیه اقا ملت حاضرن جون بدن اما یک ریال خرج نکنن اونم واسه نرم افزار میگن واسه یه CD که ادم اینقدر پول نمیده حالا شما میگی یارو بیاد فکر کنه و حساب کنه که کدوم واسش ارزونتر در میاد اقا اون لحظه کلشون قفل میشه همهش هم فکر میکنن میخوای سرشون بخوری

barnamenevisforme
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 07:16 صبح
سلام دوستان
از اینکه نظرتون رو در این موضوع مطرح کردین متشکرم.
اگه دقت کرده باشید،آخرین پست این تاپیک مربوط میشه به سال 87
و از اون موقع تا الان اوضاع اقتصادی کلی فرق کرده.
منتها بنده چون دیدم یه تاپیک با موضوعی که من مد نظر دارم از قبل وجود داره و دوستانی با تجربه قبلی
در اون شرکت کردن،گفتم این تاپیک رو دوباره بالا بیارم و از تجربه ها و نظر ها ی همدیگه بهره مند بشیم.
الان یه تاپیک جدید ایجاد کردم.
اگر در اون شرکت و اعلام نظر بفرمایید،کمک زیادی به بنده کردین.
http://barnamenevis.org/showthread.php?387219
متشکرم.