PDA

View Full Version : سوال: جستجوی هوشمند

a_mehdizadeh
دوشنبه 11 شهریور 1387, 21:15 عصر
سلام
شما می دونید توی یک کتابخونه دیجیتال چطور می شه جستجوی هوشمند داشت یعنی با جستجوی یک کلمه تمام کتابهایی که اون کلمه رو توی متنشون دارن پیدا کرد البته این رو هم بگم که فقط نام کتابهام رو توی دیتابیس ذخیره کردم و فایل کتابهام رو توی یک فولدر در پروژه قرار دادم.

eniak.master
دوشنبه 11 شهریور 1387, 21:17 عصر
بنده هم نمونه اش رو دیدم و علاقه مندم تا اطلاعاتی در این زمینه کسب کنم .

milade
سه شنبه 12 شهریور 1387, 05:59 صبح
فکر نکنم بشه مگر اینکه متن کتابها رو هم در بانک قرار بدی!!!!
ولی الان می تونی نام کتاب رو جستجو کنی(هه هه)
بای

el_abdollahi
سه شنبه 12 شهریور 1387, 08:01 صبح
به نظرم بهتره برای این روی کلیدهای کتاب جستجو انجام بشه.این جوری اطلاعات بی ربط کمتری هم بدست میاد.

milade
سه شنبه 12 شهریور 1387, 08:17 صبح
که البته برای اونایی که تا حالا به فکر نبودن و 2000 تا کتاب دارند خیلی سخته
بای

eniak.master
سه شنبه 12 شهریور 1387, 12:18 عصر
که البته برای اونایی که تا حالا به فکر نبودن و 2000 تا کتاب دارند خیلی سخته
بای

بله واقعا سخته
یک نمونه به من پیشنهاد شده و با ASp نوشته شده است .
به من گفتند که باید با PHP اینکار را از صفر انجام بدم .
کتب ، همونها هستند ولی زبان برنامه نویسیش فرق می کنه .
موندم چطوری شروع کنم .

milade
سه شنبه 12 شهریور 1387, 12:24 عصر
خوب شما چه مشکلی داری؟
کتاب را باز کن 5 تا صفحه رو با چشم نه به صورت خط به خط بخون بعد خلاصه رو در حد 200 کاراکتر در بانک وارد کن
همین!!!!
حالا چرا از صفر شروع کنی؟
بای

a_mehdizadeh
سه شنبه 12 شهریور 1387, 12:51 عصر
فکر نکنم بشه مگر اینکه متن کتابها رو هم در بانک قرار بدی!!!!
ولی الان می تونی نام کتاب رو جستجو کنی(هه هه)
بای

شما فکر نمی کنید حجم دیتابیس بالا بره بعد من شوخی نکردم که شما به شوخی جواب منو بدید خیلی جدی پرسیدم فکر نمی کنید اگه آدم جواب سوالی رو بلد نیستید بهتر سکوت کنه .

Behrouz_Rad
سه شنبه 12 شهریور 1387, 13:01 عصر
کاربر milade
چند بار تذکر خصوصی دادم توجه نکردی.
عمومی عرض می کنم شاید تاثیر داشته باشه: اصلا لزومی نداره که به هر تاپیکی Reply کنی.
می تونی تاپیک رو فقط ببینی و وقتی حس کردی به سطح اطلاعات قابل قبولی برای Reply کردن در یک انجمن تخصصی رسیدی Reply کنی.
این تذکر آخره. در صورت عدم رعایت این مورد از جانب شما، دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد.

موفق باشید.

milade
سه شنبه 12 شهریور 1387, 13:20 عصر
شما فکر نمی کنید حجم دیتابیس بالا بره بعد من شوخی نکردم که شما به شوخی جواب منو بدید خیلی جدی پرسیدم فکر نمی کنید اگه آدم جواب سوالی رو بلد نیستید بهتر سکوت کنه .
دوست عزیز من به شما به شوخی جواب ندادم
در مورد حجم هم نگران نباشید(فکر می کنید گوگل هم نگرانه با این همه صفحه؟؟)
در مورد جواب هم چشم با error اقای راد دیگه پست به تایپیک شما نمی دم(که تایپیک شما نیست!!!)
خدانگهدار

a_mehdizadeh
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 14:44 عصر
دوست عزیز من به شما به شوخی جواب ندادم
در مورد حجم هم نگران نباشید(فکر می کنید گوگل هم نگرانه با این همه صفحه؟؟)
در مورد جواب هم چشم با error اقای راد دیگه پست به تایپیک شما نمی دم(که تایپیک شما نیست!!!)
خدانگهدار

سلام
در جواب شما باید بگم من دوست دارم وقتی در یک انجمن تخصصی عضو شدم جواب سوالاتم رو هم تخصصی بگیرم نه ... ولی خوشحال می شم اگه جواب سوالاتم رو بدونید بهم کمک کنید.
و در مورد قرار دادن فایلها در دیتابیس به نظرم کار درستی نیست چون من فایل های زیادی دارم که میانگین حجمشون شاید بشه گفت 3تا4 مگابایت هست بازم به نظرتون نگهداری اونها در دیتابیس کار درستیه .
در مورد جستجوی هوشمند هم خواستم از google desktop استفاده کنم که نمی دونستم چطوری باید اینکار رو انجام بدم و اینکه من به عنوان یک client میتونم از این برنامه استفاده کنم ولی کسی که google desktop رو نداشته باشه نمی تونه از جستجوی هوشمند استفاده کنه در هر صورت اگه کسی میدونه چطور می تونم از google desktop برای جستجوی هوشمند استفاده کنم ممنون می شم کمکم کنه.